bugün

yaratıcıları arasında bulunduğum bir bestenin konusu olmuş dizidir. şöyle ki;

150 bin dolara esir alırız aksaray'ı
yerden mi topluyorsun onur sen
dağıttığın tüm parayı

100 doları koyarız cebe
gideriz laleli'ye
şehrazat'ın kralına koysak
ikincisi hediye

aptal onur aptal onu gerizekalı onur(x2)

(bkz: çarşı)
bu diziyi 2-3 haftadır seyretmiyorum ama şundan eminim:
ali kemal karakteri (ki canlandıran Ergün Demirdir) oskar alsa yeridir. en iyi oyunculardan biri o.
bu arada dizinin kibarlığından geçilmiyor. insanı usandıran unsurlardan biri de o belki:

- şehrazat senin için ölüyorum.
+ teşekkür ederim onur bey..

- şehrazat, seni seviyorum.
+ anladım onur bey, teşekkür ederim.

- şehrazat, bir kere versene..
+ burada olmaz onur bey..

- bennu, bu gece yatıma gelsene.
+ zevkle kerem bey..
gerçek hayatta ceyda düvenci'nin tardu fulordun'a aşık olduğunu düşündüğüm dizidir. zira hiç bir insan oyuncu partnerine bu kadar aşkla bakamaz. insan sadece aşık olduğuna gözleri o kadar parlayarak bakabilir.
son bölümde şehrazatın arz talep esnekliğine göre, piyasada oluşan fiyatını merak ettiğim dizi.
onurun kılıbıklığın dibine vurduğu dizidir. elleriyle hatunu besler öper koklar falan. sonra maçoluyla da hatunu döven herifi pataklar. tam türk kadınının istediği tip. sahiplenici, aşk dolu, romantik, zengin, olgun dolgun, karizmatik, falan filan...
eh şehrazat da anladı bunu. "hak yolunu buldu, daha ne istiyor allahından" diyesi geliyor insanın!
hepi topu iki bölüm etmez konuları sündürüp bir sezonu tamamlayacak gibi görünen goruntu var ses yok dizisi.
bu sehrazatin bir yardimcisi var. mihriban..

-benim bacim yahşıdır

-benim kaganım cok yalabıktır *

-allah kömeğiniz olsun

filan der bu ablamiz.. gecen bolumde de birine "allah kömeğiniz olsun" demisti ki ardindan diziyi birlikte izledigimiz biri aynen soyle soyledi

-ekrana sigmiyor laa.. suna bir koca bulsunlar da adam kömeklesin dursun sunu.

ben iptal , dizi iptal..

bu da boyle bir animdir.
keremin amerikada yasayn bir kardesi vardir adi da buraktir. bu burak asi bir adamdir. oyleymis yani biz goremedik ama oole diyolar. simdi bu burak "asiyim aramam sormam ben " havalarinda biriymis ki annesini 10 gun aramamis. annesi de keremi cagiriyo yanina kerem tabe istanbulda oldugundan annesinin yanina varinca annesi diyo ki;

- oglum ama burak hic boyle yapmazdi , bu kadar uzun zaman aramadi.

kerem de der ki;

- anne napiim amerikaya gidip buragi mi bulayim niyork sokaklarinda burakimi ariyim? neyse ben mr.brown u arayip sorarim.

ulan denyo senarist. baska isim mi bulamadin mr. brown dedin.. okullarda ingilizce dersinin demirbaslaridir o brown ailesi. hayir yani dram cekiyorsunuz yere yatiyoruz gulmekten.

kerem ararsa selam soolesin bizden mrs. brown a.. ahahaha
Son sahnede açılan ateş sonucu, Onur'un kevgir olarak görevine devam edeceği dizidir.Alsın Şehrazat süze süze kullansın *
çarşının bir tezahüratında olayı gayet güzel özetledği dizi...

150 bin dolara esir aliriz aksarayi
sokaktan mi topluyosun onur sen dagittin tum parayi

100 dolari koyariz cebe gideriz laleliye
sehrazatin kralina koysan ikincisi hediye

aptal onur aptal onur gerizekali onur

http://www.youtube.com/watch?v=RX_j6XxLI1g
salak replikleri fenalik geçirmeme neden olan, gittikçe daha saçma hale gelen dizi.
(bkz: http://www.1001gecetmc.com)
(bkz: http://www.binbirgecetmc.com)
ülkenin gündemi bu kadar karışıkken türk milletine afyon niyetine verilen tv dizisi.
gani'nin 200 milyonluk montu 2 turist kıza 400 milyona kazıkladığı dizi
konu bulamayınca kerem'in sehrazat'a aşkını yeniden depreşleştiren dizi.

(bkz: boka sarıyor efendim durduramıyoruz)
tek geceliği 150.000 dolara karşılık gelen, 24 ayar altın kaplamalı sehrazat tiplemesi ile gündeme gelen dizi..
her bölümde 3 kere adinin gecmesi nedeniyle varolduguna inanmaya basladigim "halit muna" vakfi ödüllerinin verildigi dizidir. ve bunu Binyapi holdingin basarili mimari sehrazat almistir. ve binyapi devlet gibidir, cok zengin ve güclüdür. Onur aksal türkiyenin en büyük is adamidir ve ali kemal karisini sevmemektedir ve sehrazati onurun annesi istememektedir.
ve onurun ortagi kerem sehrazati sevmektedir.!!!!!!!!!!!!

ohhh be dolmusum birden desarj oldum
beni doyuma ulaştıran dizi.
onca telasin arasinda nasil oluyor da herkes tv izliyor, nasil oluyor butun tv.lerde hep ayni kanala acik oluyor ve nasil oluyor da gunun o saatinde magazin haberi yayinlaniyor hala anlayamadigim dizi.. bu ne yaa
sezonun kapanışını nasıl yapıcaklar, artık ne bulucaklar da heyecan olucak diye düşündüğüm ama bu kadar da kötü, basit, hiç düşünülmeden geçiştirilmiş bir sezon finali beklemediğim dizi. ilk bir kaç bölümü çarpıcıydı ve bir sonraki bölümde ne olucak acaba diye meraklandırmıştı * ama bu son darbe olmadı.
(bkz: parayi veren dudugu calar)
fena bir dizidir. ülkemizde herşeyi magazinleştirmeye meraklı olan kitle her daim iş başında olup, yapılan dizilerde bile bu amacı gütmektedirler. " siz olsanız verir misiniz" sorusunu sorabilmek maksatlı yapılmış olabileceğine inandığım bir dizidir. şehrazat isimli karakter iyilikten nerdeyse ölecek olan doğruluk timsali ( doğrucu ahmet'in kadın versiyonu ) dir. bu iyilik meleği onur karakterine sürekli çemkirmekten geri durmaz. of sıkıcıdır yani. yapımcı, yönetmen ve senaryo yazarı iş bittikten sonra oturup izledikleri zaman heyt be ne güzel çekmişiz diyorlar mıdır acaba?
çocuklarım olmadan asla diyorsan aliye çocuklarım için veririm diyorsan binbir gece esprisine konu olan dizi. AYrıca allahım ne olur başlamasın fragmanlarda dahi şehrazatın o salak bakışlarını görmek istemiyorum diye dua etiren dizi.
herşeyin başa döndüğü dizi. senaryo sıkıntısı çektikleri apaçık ortada. fragmanlarda ki şehrazat ile kerem yakınlaşması da gözlerden kaçmamıştır.
20 sn'lik yeni bölüm tanıtımında her şeyi özetleyen dizi. kerem -çocukluğundan beri en yakın arkadası olan- onur'u -kıçı kırık bir kadın olan şehrazat için- -ask uğruna!- ispiyonlamıstır. herhalde otelin bütün personeline her yerde bu haberin yayınlandığı kanal açık kalacak diye talimat verdiğinden, herkes düğüne saatler kala gerçeği öğrenmistir. ilginç.

not: genç sehrazat fanları rahatsız.*