bugün

Çanakkale geçilmez dediler, Geçilecek! diye birçok kez inlemesi kendisinin ne olduğunu belli eden atanmış başbakandır.

Bir de o kadar okuyup bunlar nasıl bu kadar bilgisiz olabiliyor merak ediyorum. Kendisiyle meslektaşım, en cahil meslektaşım olan ve AKPli olmayan arkadaşım bile belirli bir bilinç, eğitim görgü seviyesine sahiptir.
Başbakan mı komedyen mi belli olmayan kişidir.
bir türk devletinin başbakanısın mitinge gidiyorsun hiç bir etnik grubun üstünlüğü olamaz seçimden sonra terör bitecek diyorsun. burası bir türk devletidir bunu unutuyorsun başbakanım. türk cumhuriyetinde kalkıp açılım saçılım çözüm süreciyle uğraşacağına topla tüfekle çözseydiniz işi bu iş biterdi. gerçi propaganda yapacak bişey bulamazdınız o zaman o da var. terör örgütlerini propaganda aracı olarak kullanıp şehitlerimiz üzerinden siyaset yapıyorsunuz. yazık acıyorum kendime ve soydaşlarıma.
Erdalbaggal harbi senin beyin nasil calisiyor acaba. Diyorsu cozum sureci yerine top tufek kullansan boyle olmazdi hemde diyorsun ki sehitler uzerinden propaganda yapiyo. Kardesim top tufekle saldirinca asil o zaman sehitlerimiz cok olurdu zaten. Bakin arkadaslar siz inanmasanizda olay ne biliyor musunuz cozum surecinin yapilis amaclari ilk olarak sehitleri durdurmakti basarili oldu mu evet oldu o dönem durdu sehitlerimiz. Diger amaci devlet o bölgenin halkina şevkat elini uzatti biz burdayiz dedi mi evet dedi. Diger amac ise devlet cozum surecinde ateskes oldugu icin rahat rahat bölgedeki terorist yuvalarini tespit etti ve şuanda cok buyuk kismini kandili temizledi mi evet yapti. Siz ister inanin ister inanmayin ama gercekler bunlar.
''bizden olmayan herkes haindir'' ekolünden başbakan.
yakın zamanda, cersei lannister imam hatipleri kapattığı için biz kapatmıyoruz diyebilir. bekleyip görelim.
dünyaları kahkahaya boğabilecek canlı kanlı başlı başına büyük bir '' utanç ''
kendisi başbakan falan değildir. başkanlık sistemine geçerken kullanılan düşük profilli bir liderdir.

ara geçiş formu bir nevi...
yalova mitinginde az evvel "istanbul benimle misin?" diye sordu. iyiçe suyu cıktı memleketin.

eveten son "bizi kurtuluş savaşında durduramadılar" dedi. hollanda için ama. komboyu yaparak konuyu kapattı.
memleket memleket gezip kendisini ekarte edecek başkanlık sistemi için oy toplamaya çalışan seçilmiş değil atanmış başbakan.
yunanistan tarafından işgal edilen adalar için ses çıkarmayan başbakan.
çok ağır eleştirilere uğrayan başbakan(!)dır.
yahu daha ne yapsın?
binali dedi reis bindi.
şimdi de inali dedi inecek.
tam bir görev adamı.*
(bkz: abidik gubidik adamlar başbakan oluyor)
Şirketlerinin arasında merkezi Hollanda'da olanlar da var...Ayıp sana Binali...

Castillo Real Estate Hollanda
Q Shipping
Zealand Shipping
Chart-It

http://www.sozcu.com.tr/2...kumarda-harciyor-1190596/
bakanların fikrini önemsemesi gereken başbakan.

https://gazetekarinca.com...kinlik-mumkun-gorunmuyor/
yılmaz özdil'in "izmir'in belediye başkanı olarak seçmediği adamı bu ülkeye başbakan yaptılar" diyerek kastettiği kişi.
Yakında büyük sürprizler yapacak olan reistir.
(bkz: insanı gıcık eden sesler)
kendi kendisini afaroz etmeye çalışan neşeli başbakanımızdır. geçici başbakan yani..

https://img-s2.onedio.com...784340da683f1e9e3c3b.webp
ben şöyle eziğim, ben böyle vasıfsızım diye meydanlarda, tv'ler de mabadını yırtan kişilik. enteresan bir kafası olduğunu düşünüyorum.
komşumun öz amcası olur kendisi. ve kimseye torpili yoktur.
karısı kızı hayvanlara bakarken kendisi köy kahvelerinde sabahlayan insanla aynı yetilere sahip,Hdp milletvekillerinden bile daha kötü türkçe konuşan siyasi kişilik.
bari türkçeyi öğretselerdi başbakan yapmadan önce.
Yutubirlik ne binali amca ya dün baya güldüm o açıklamasına. Komik ve tansiyonu fazla yükseltmeyen biri ama Başbakan olacak kapasite göremiyorum.
Unutulmaz.

görsel
görsel