bugün

yiyecekleri raflara dizmekle uğraşmamak için kolilerde saklamanın sonucu kolilerin ortama verdiği kokudur.
Farklı marketlerde çalan müziğe karşı bim alternatifidir.Alışverişi tetikler.
dinci kokusuyla benzeşir. (bkz: camide ayak kokusu)
calisanlarin ictigi zemzem, surdugu * haci yagi kokusu olmasi muhtemel nuanstir.
(bkz: süpermarket kokusu) *
klimanın hiç bi zaman çalışmadığı bim mazalarının koli kokmasının yanı sıra buram buram da ter kokar.
insanı mutlu eden muhteşem koku.
hemen her gün duyuyorun bu kokuyu. ve evimdeyim hissi kaplıyor tüm bedenimi. hatta öyle bir hal alıyor ki bazaen, çok yavşaklaşıyorum. casey keke elliyorum almıyorum, le porta'yı çalkalayıp kutusuna koyuyorum, bir iki centro gofret kırıyorum.
baktımda evden daha rahat şu bim.
işin 4.boyutudur.
hakkaten çok ayrı bir kokusu var buranın. daha çözemedim tam ne koktuğunu. kokusundan mıdır bilmem ama içeri girince fiyatlar gözüme ucuz geliyor ve bir sürü şey alıyorum kasaya geldiğimdeyse cüzdanı boşaltıyorum resmen.
(bkz: hacı misi kokusu)
anlatılmaz, koklanır.
ucuzluğun kokusudur.
(bkz: bim kukusu)
(bkz: yaran yanlış okumalar)
diğerlerinden çok da farklı değildir. ancak bim e girdiğimde içimde anlaşılması güç bir güven ve huzur doluyor. hani kendini evinde hissetmek gibi... hani o seslerin arasındaki sessizlik gibi.*
ürünleri kutuda göstererek, bakın biz perakende iş yapıyoruz. bura çok ucuz izlenimi veren market kokusu..
basıklığın vermiş olduğu etkiyle oluşan kokudur. 24 yıllık hayatımda en az 24 tane bim'e girmişimdir; hiçbirinde havalandırma veya klimanın nimetlerinden tam anlamıyla faydalanıldığına rastlamadım. haliyle kokuyor tabii.
Ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor , doğal olarak FERRARi parfümü mağzaya boca etmelerini beklememek lazım..
(bkz: le cola)
(bkz: serbest çağrışım)
ucuz etin yahnisinin gayet lezzetli olduğunu gösteren bir kokudur. insanın alışveriş yapma iştahını arttıran bazen de abarttıran bir koku.. Yalancıların aksine yazın klimalar gayet iyi çalışır..
Böyle içeri girersin, mavi kapıyı itersin, ve içeride kolilerin kokusuyla birleşmiş, gıda kokusu gelir burnuna. içine bi çekersin, ve o seni sürekli bim marka ürünler almaya teşvik eder.

dost diye marka mı olur lan.
Her bime girdiğinizde ciğerlerinizi kaplayan kokudur.
diğer marketlerde olmayan bim e has koku.
(bkz: misk-i amber)
ucuzluk kokusu
alınacak şeyler de var bimden alınmayacak şeyler de,
misal; 1 tl lik çorabı alınır ama smell good parfümü alınmaz, sakın!
Sahiden enteresan bi koku.