bugün

monitörün üzerine diğer dantellerle uyumlu dantel örmek.
monitöre attırmak.
ilk bilgisayarımı alıp içinde oyunları karıştırdığımda pinball 3d adlı bir oyun bulmuştum.Bu oyunu oynarken yanlışlıkla bir tuşa basmam sonucu oyun tam ekran olmuştu.Bilgisayar hakkında hiçbir şey bilmiyordum ve acayip korkmuştum.En düz mantıkla en kolay çözümü bulmuştum.

Fişi çektim.
abimin enter tuşunu göstererek ''buna basma eğer basarsan bilgisayar bozulur'' deyip, daha sonra herkes odadan gittiğinde benim kapalı olan bilgisayarın tuşlarıyla kendi kendime oynarken yanlışlıkla bastığım enter tuşu yüzünden bilgisayarı bozduğumu sanıp saatlerce ağladığım acıklı eylemdir.
paintte resim çizmek *
world u acip bakalim ne kadar hizli yazabiliyorum diye defalarca klavyeye bakmaktan isim yazmaya calismak. (bkz: kucuktuk be oglum)
microsoft office wordde yeşil font üzerine beşiktaşın ilk on birini yazmak.
laptop ilk alındığında belli bir süre şarj edilmesi gerekirken süre dolmadan dayanamayıp açmaktır..görmemiş gibi davranmaktır efendim.
paintte salak salak şekiller resimler yapmaktı. bi de marifet gibi ctrl+n ile temizlemek + ile silgiyi büyütmek filan. artizi kes ya.
Boş olduğunu görünce gereksiz sanıp c'deki sistem klasörlerinin çoğunu silmek. Sonrasında bilgisayar döndü, ekran karardı falan. Aldığımızın henüz ikinci günü eve bilgisayar tamircisi çağırmıştık.
Fare imlecinde kum saati çıktığında 'sallarsam belki daha çabuk dolar' düşüncesiyle fareyi sallamak.
mayın tarlasının mantığını çözemeden, bombaları patlatmadan salak gibi ismimi yazmaya çalışırdım.
(bkz: mayın tarlasında mantık aramak)
-ay dur dur bas
+sakin ol olum nolcak hihi pıt pıt paaat
-kırdın kırdın amq naptın laaaan
+yok yok bişey olmaz ekranı biraz çatlatı kapat biraz dinlensin düzelir.

Göz seyirir
-neee?
Siyah beyaz amcamdan kalma bilgisayarla disketten prince of persia oynamak için babamın eve gelmesini beklemek niye mi power tuşuna basması için.
ilk bilgisayarım alındığında dördüncü sınıfı bitirmiş beşe geçmiştim. bilgisayar akşam üzeri eve gelmişti ve ben gece on ikiye kadar kraloyun.com'da ne kadar oyun varsa taramıştım.
2001de ilk aldigimda bizim ufakliklara elletmemistim cok onem arz ediyor diye.sindi pcde ofisteki tum projeler var pes 13 oynuyolar.
hayatımda ilk bilgisayarın karşısına oturduğum tarih benim de 4. sınıfa denk düşmekteydi. bilgisayarım yokken, dergilerle verilen, kolpa oyunların demolarının olduğu bi' cd yi saklamıştım. aylarca süren sancılı bekleme sürecinin ardından pc nin başına oturmamla bir bok bilmediğimi farketmem bir oldu. es kaza cd rom u açtım. cd yi yerleştirip iteledim. kum saati yerine bekleme iconu olarak arı çıktı karşıma. büyük panik yaparak kaçtım. geri geldiğimde ekranda başka bir sayfanın olduğunu görüp tekrar panikledim ve soğuk soğuk terledim. bilgisayarın fişini çekip babamın gelmesini bekledim. sonra farkettim ki meğer ben o yıllar bayanmışım. yoksa bilgisayara böyle bir yaklaşımı açıklayamıyorum.
yeni alınan arabadaki yapılanlarla aynıdır. başlarda pek kıyamaz insan lakin sonra da anasını beller.
program yükleme/kaldırma dan tüm gereksiz programları sileyim derken driver dosyalarını silmek. 12 yaşında iken başıma gelmişti. öğrenmek için hata yapmak gerekiyormuş.
güç kaynağının voltaj düğmesiyle oynarken bir anda yanık kokusunun gelmesi ve yanması.
paintle resim yapmak. fareyi çevirip altına bakmak.
çet var mı bunda demek.
hard diski çok ama çok küçük olan bilgisayarın cd roomuna müzik cdsi takıp tam tamına iki tane şarkıyı masaüstüne kopyalayıp dinledikten sonra silmek ve cddeki bütün şarkılar dinlenip bitene kadar aynı işlemi yapmak.
ana kart üzerindeki eternet girişini bulamayıp gidip yeni bir eternet kartı almak.
interneti içinde mi diye sormak.