bugün

şu sözlükte yapılacak en zevkli aktivitelerden bir tanesidir. eksi yiyen yazarın nedenini anlamayıp sinir krizine girişini hayal etmek bile ne denli keyif verir insana. ehe.
(bkz: seri eksi oy veren ibne)

düzeltme: yok lan bu o değildi. *
"bir kere bakarım eksi veren kim diye, sonra bakarım adam mı diye" tepkisini hak etmektir.
yazarlara içlerinden "lan anlamıyorum ne istiyosunuz, her tweette gülelim mi, sözlüğü ayrı s.kerim seni ayrı s.kerim delirtmeyin beni lağğn" dedirten eylemdir. (döktüm içimi)
(bkz: yazara göre oylamak) olabilir nedeni.
(bkz: eksilenmenin hiç de korkulacak birşey olmaması)
100 yıllık iktisatçıları sözlüğe girseniz, onların teorilerini, kuramlarını yazsanız bile eksileniyorsunuz. velhasılıkelam, garip bir yer bu uludağ sözlük.

görsel
bilgiden nasiplenmek istemeyen yobazın eylemi.
Burayı farklı amaçlar için kullananların yaptığı eylemdir. Genelde kıskançlıktan yaparlar.
kabullenemiyordur. boş ve aylak aylak gezerken bunları kendine yapılan bir kötülük olarak algılar kendisi ve basar eksiyi.
çoğusu da sol frame' i mahvettiğimizi söyler. ulan adamın teki kazara tıklasa bir iki bişey öğrenir belki.

sol frame am göt memeyle dolu olunca daha mı iyi oluyor sanki?
(bkz: eksi almayı hazmedemeyen yazarın söylenceleri)
hiç anlam veremediğim durum. Hadi bilgi yanlıştır eminsen mesaj atar düzelttirirsin, eksi basmak niye? Milyarlarca insanın bildiği gerçekten kaçarak senin için bu gerçek olmayacak diye bir durum yok. Efendi gibi oku, işine yarıyorsa istersen artıla yaramıyorsa bas git.
kıskanç yazarların yapacağı terbiyesiz eylemdir.
hiç anlayamadığım durumdur.

Olm yanlış falansa sana ters geliyorsa bildir.

Yani trollük yapmayı amaçlıyorsunuz anlarım da şu ramazan ayında günaha giriyorsunuz bak.
Sebebi merak edilen durum.

Subjektif bir entry yazılır, fikirlerine ters düşer eksi verirsin, anlarım.
Lakin objektif bir entry'nin neyine eksi veriyorsun sevgili yazar?

yanlış yazıldıysa söyleyin düzeltelim, sonra yine ver eksini.

Aksi halde bu yapılanın sebebi 'kıskançlıktır'.