bugün

(bkz: wristcutters a love story)
kız arkadaşı tarafından terkedildikten sonra intihar eden ve öldükten sonra bir pizzacıda çalışmaya başlayan bir adamın hikayesini anlatır film. çok güzel bir filmdir. hikayedeki absürd olaylar güzel bir hava katmıştır filme. tavsiye edilir efendim.
tom waits'in, dead and lovely şarkısıyla başlayan, şiddetle tavsiye ettiğim film.
neşter, bıçak, falçata gibi bilimum kesici aletlerdir. (bkz: jilet)
bolca tom waits oyunculuğu ile gözünüz ve gönlünüz doyar bu filmde.
sıkılmadan izlenilebilecek,10 dakika sonrasında ne olacağı kestirelemeyen ve "mucizelerin önemsenilmediğinde gerçekleşeceği" mesajını da veren hoş bir filmdir.
absürd ve hoş bir filmdir. filmdeki kara delik olayı ise filme çok güzel oturmuştur.
efendim filmde sevgilisinden ayrıldıktan sonra bileklerini keserek intihar eden Zia öbür tarafa gitmiştir. buradaki herkes intihar etmiş kişilerdir. Daha sonra öğrenir ki sevgilisi Desiree'de buradadır ve onu aramaya çıkar filmin sonunda ise bir sürpriz gizlidir.
Filmde Mesih,kral,kara delik,havalanan kibrit,nirvana şarkılarının bolca kullanılması gibi bir takım unsurlar vardır.
Adı bilek soyadı kesenler olan bir insan var mıdır diye sordurtur.
etkar geret' intanrı olmak isteyen otobüs şoföründeki kneller' in mutlu kampı hikayesini bilek kesenler olarak vizyona aktarılmış halidir. gerçekten böyle bir yer var olduğunu bilsem intihar ederdim.
on numara bir film.