bugün

mcdonald's da 1 numarali menu. aliskanlik yapar, kilo da yapar.
icinde iki adet kofte bulunduran yerken orgazm olunan mcdonalds burgeri..
bunun abisi double quarter pounder olmaktadir.
büyük maç. *
bir adedinde 480 kilokalori bulunduran mcdonald's yiyeceği.
içindeki hardalın bi eşi benzeri yoktur. en lezzetli mcdonalds hamburgeridir. bide onun üstüne içilen sigara vardır ki.. aman!
(bkz: canı çekmek)
big mac

erkek erkeğe yerken: -abii hamdi den yeseydik 2 yarım döner hem daha ucuz hem daha doyurucuydu ,
kız arkadaşınla yerken: -ne iyi ettikde geldik , ben şahsen çok seviyorum bu big mac i dedirten amerikan rüyası..
satınalma gücü pariteleri hesaplamasında ve karşılaştırmasında kullanılan bir ölçüt. çok doğru sonuçlar verir. *
(bkz: bu benzersiz lezzete asla hayır diyemiyorum)
big king xxl çıktıktan sonra 2. hatta 3. planda kalan burger.
aşırı kalori deposu olsa da arasıra yenmeden durulamayan leziz yiyecek. ardından spor falan yapacaksanız iki tane bile yiyebilirsiniz.
kapitalizm'in en lezzetli nimetlerinden biridir.
lezzetli bir hamburger ve ayrıca döviz kuru ölçütüdür.

hamburger olarak tanımını yapmak, kelimelerle pek mümkün değil. gerçek bir tanım gerekirse, bir tane sipariş edilip, ufak ısırıklar halinde tüketilmelidir. bu şekilde onlarca orijinal tanım hissedilir.

döviz kuru ölçütü olması ise tadıyla, keyfiyle alakalı değildir. big mac, dünyanın her yerinde aynı boyuta, içeriğe hatta gramaja sahiptir. bu sebeple, farklı ülkelerde yaşayan insanların alım gücü paritesini hesaplamak için mükemmel bir ölçüttür. the economist dergisi tarafından bu amaçla kullanılmıştır.
Bir Big Mac hamburgerin ekmeğinde ortalama 178 adet susam bulunuyor.
yemesi uzun süren hamburgerdir.

çok açtım ve big mac yiyordum, hemen karşımda çok büyük bir bok yemiş olan ve dolayısıyla ağzına sıçmam gereken bir arkadaşım var.ama big mac bir türlü bitmediği için ağzına sıçamamıştım, big mac bitince sinirim hafiflemişti.ensesine hafifçe şaplatıp "niye öyle yaptın la yaarram" diyebilmiştim sadece. açlıktan kurtulmanın hissiyatıyla da pek sert yapamamıştım. zaten sonra düşündüm de arkadaşım o kadar haksız değilmiş lan, götün teki ama olsun lan...
whopper'ın yanında bir hiçtir...
şeklini şemalini bozmadan, içinden bir şeyleri dökmeden yiyebilene ödül veriyorlarmış. yani verseler yeri. ben bitirene kadar et başka yerde kalıyor ekmek başka yerde!
'bi big mag manü bi de elmalu dadlu' şeklinde eski bir reklam sloganı olan yiyecek lakabı.
McDonald's facebook'ta yürüttüğü Fırsat Habercisi kampanyası ile big mac alana çıtır dürüm ediyormuş.
abartılmış bir hamburgerdir. millet burger king'de sabahlıyor, bunlar hala bik meeek.
mcdonalds'ın 1 numarasıdır kim ne derse desin başlı başına bir ekoldür. her fast food ondan sonra gelir wooper bile onunla karşılaştırılır.
burger king'in steakhouse'u varken asla yemeyi düşünmediğim menü. ağzının tadını bilmeyenler için güzeldir. renkler ve zevkler tartışılmaz ya orası da ayrı mesele.
bir whopper değildir.

edit: değildir tabi. whopper ayrı big mac ayrı niye eksiliyorsunuz anlamadım.
eskiden (15-20 sene önce) sanki daha büyükmüş gibi hatırladığım hamburger. hatta yanlış hatırlamadığıma eminim çünkü dünyaca ünlü bir fast food zincirinin bir ara en büyük hamburgeriydi o, şu anki gibi g.t kadar olması mümkün olamazdı herhalde.

lezzetli ancak küçük ve doyuruculuktan uzak olan hamburgerdir. içinde o hamburger'e özel big mac sosu bulunur ve bu bağlamda burger king'in big king soslu xxl'ına rakip olabilecek lezzetteki ürün budur ancak o da minicik bir şey olmasından dolayı gereksiz bir ürün konumundadır.
big mac ya da big memek gibi iğrenç bir espriye konu olmuş, güzel mc donald's menüsü.