bugün

programdaki konuşmalarını izledim bgielle, sen haksızsın.

ehe. bu nasıl bi saçmalık anlamıyorum ya. çıkıp bişeyler bi şeyler söylemiş, onun gibi düşünmeyenler resmen taşa tutmuş. evet, türkiye gerçeğine bakıldığını çok da alakalı değildi söyledikleri ama onun düşüncesidir der geçerim. gerçeklerle örtüşmediğini anladığım anda da düşünce üstünde durmam. umrumda da olmaz. bunu söylemek için peydah olmadım zaten bu nick altında, hemen değineceğim konuya geçiyorum.

başta uludağ sözlük yazarlarının konuşamalarının olduğu kısmı izlemiştim. ama bunun nick altı yazmak için yeterli olmadığını düşünüp, hepsini izledim. açıkçası, okan'ın programları arasında en berbat programa denk geldiklerini söyleyebilirim ki bunu herkes anlamıştır. program süresince yaşanan olumsuzlukların, uludağ sözlük için facia diye nitelendirilen konuşmalara da etkisi olduğunu düşünmekteyim.

yeşim salkım karakterindeki bir kadınla karşı karşıya kaldı önce türkiye, sonra aylin aslım. aylin ile yeşim'i kıyaslama gereği bile duymuyorum gerçi. çünkü yeşim'e o kadar bile değer verilmesi gereken bir insan olarak görmüyorum. benim için yeşim salkım bitmiştir. (randomvarburda) aylin'in sözlükçülere sert çıkışını değerlendirdim bir de. bu ülkede bırakın müzik yapmayı, kadının tutunması bile zorken, bu açıdan takdir edilesi bir kadındır. buraya kadar programdaki tartışmalara katılan kadınları değerlendirdim, bunları kadın tutumlarına örnek teşkil etmesi için yaptım.

gelelim bgielle'ye. başta söyledim, düşüncelerine katılmıyorum ama bu onu eleştireceğim/yorumlayacağım yön bu değil. bunun için bir kadının nerdeyse tüm türkiye'nin, değilse bile genç kesim diyebileceğimiz yaşıtlarımızın, önünde bu kadar cesur ve kendinden emin şekilde konuşması çok hoşuma gitti. evet, heyecandan cümleleri tam kuramadı, belki anlatmak istediğini doğru kelimeleri seçemediğinden anlatamadı ama kendisine olan güveni, cesareti ve kararlılığı ile tebriği hak etti. böyle kadınlar görmek istiyoruz bu ülkede. tekrar söylüyorum, düşüncelerinin doğruluğunu tartışmaksızın kadın dediğin, kendinden emin olmalı. ve artık gösteriden vazgeçmeli. buna dikkat etmediğiniz sürece, dillerde de, nick altlarında da, yapılan dedikodularda da sadece kadın oluşunuzdan bahsedilir. bu davranış bir tür kadını ezme biçimiyken, bunu sağlayan kadınlar mıymıylıktan vazgeçmediği sürece böyle de devam edecek gibi. kendine olan güvenin sebebiyle, ümidim arttı; bil istedim.
(bkz: o artık bir selebriti) *
disco kralında ece gürsel varken, rock albümünü çıkarmışken ekranlarda görmek istediğimiz yazar.
önce spora sonra takımının renklerine aşık bir taraftardır. herhangi bir takımımız avrupa arenasına çıktığında önce sol üst köşedeki* armaya daha sonra takımın armasına bakan taraftardır.

(bkz: gerçek taraftar)

(#6821375)
bu saatte bile guzel entry girebilen yazar, severek takip ediyoruz kendisini.
zamanında bu yazara çok taş attınız da, şimdi disko kralına çıkan adamlar veya bayanlar çok mu mantıklı konuşuyorlar?

zaga veya makina da durum böyle değildi, sanatçıyım diye orada oturan hödükler playback yapıyor, şakşakçılar alkışlıyor şimdi, zamanında bir yorum yapmadım çünkü yazılacak ve çizilecekler üç aşşağı beş yukarı belliydi.

ama şimdi içtenlikle helal olsunu yapıştırırım. bu yazar kişisi acaba o programda bir sanatçı olarak bu tarz bir konuşma yapsaydı acaba durum ne olurdu deyü düşünmüyor değilim, medeni cesaretini gösterdiği programda en azından belli bir kısmın düşüncelerini yansıttı peki şimdi?

yiyorsa o mikrofonu elinize alın siz konuşun, eğer iyi biliyor ve bu konularda daha iyiyim diyorsanız.

geç de olsa tebrik edilen yazar.

edit; ayrıca zirveden erken ayrılmasam tanışacağım yazar da olacaktı. hayırlısı diyelim.
marmara üniversitesinde aktüerya bölümünde okuyordu bir zamanlar.