bugün

samanyolu tv,beşinci boyut
salih abi'nin maceraları. inanılmaz sabırlı bir insan. yane tamamen bu ülkenin başına geçecek merhum şahsiyet.
ne kadar ciddiye alınmasa da görünce kanalı değiştirilemeyen ve sonu asırı merak edilen uhrevi dizi.* dünya asırı adil bir yer bu dizide, gercek hayatta da öyle olmasını beklemekteyiz artık. * *
sacmasapan olaylar sinsilesi, izlenir izlenirken guldurur,guldururken aglatır, buna inananlarda vardır ki onlar ayrı bir olay. ak sakallı dedenin yerine keske nasreddin hoca olsaydı da komedi programı oldugu belli olsaydı.
insanın ne kadar sabırsız olduğunu hayır gibi görünen olaylar da şer ; şer gibi görünen olaylarda hayır olabileceğini gösteren tüm tv kanallarındaki en kral dizi. *
genellikle kadınları günahkar gösteren, en son tesadüfen izlediğim bir bölümünde başı kapalı, saf, temiz köylü insanı rolünü canlandıran kadını, modern görünümlü başı açık bir kadının yoldan çıkartması sonucu kadının çeşitli yanlış davranışlar sergilemeye başlaması ve başörtüsünü çıkartabilmek için kocasına genellikle biz laiklerin kullandığı bir ifade olan ''namus saçta değildir'' tarzı bir cümle kurarak onu ikna etmesi ve akabinde kadının hırsızlık yapması, kötü bir anne rolüne düşmesi vs. vs. gibi abukluklar söz konusuydu. fethullahçı tayfanın iğrenç takiyye yönteminden bir kez daha iğrendim tabii ki.
bir zamanlar sırf dalgasına izlediğim oradaki yaşlı dedeyi beşiktaşta turuncu bi montla çok da entel bi görünümde gördükten sonra izlemeyi bıraktığım dizimsi şey.
evinde stv'den başka kanal çekmeyen bir televizyon varsa * müptelası olunacak dizi.
32.gün, 3. devre gibi program adlarından biri. fakat efendim amaca uygun olmamıştır. çünkü 5. boyut vardır. o da insan mantığı(mış)dır.
saman yolunda yayınlanan hoş bir dizi.
yayınlanan bir cok abuk sabuk dizi arasında gayet kaliteli bir yapım olarak göze carpıyor besinci boyut. zaten iki tane salih abinin maceraları oldukca carpıcı biri bu digeride ata demirer in salı abısı.
(bkz: onbirinci boyut)
salih var ya hani;
herkesi kandırıyor! halkevi'nin düzenlediği bir konserde gördüm ben onu.
hem de üzerinde evrim teorisi tişörtü ile.
an itibariyle yayımladıkları bölümdeki senaryo birebir ben x isimli filmin islamlaştırılmış halidir. tamamen aynıdır. arak olur da böylesi olmaz dedirtmektedir.
önemli olan bakış açısı eğer sadece bir dizi olarak değerlendirilecekse fena sayılmaz. yok eger amac birilerine mesaj vermekse, dini yayın yapmaksa boş bir iştir kof bir iştir. islamda böyle sacma sapan seylere yer yoktur. bide bunun abisi var; sır kapısı.
(bkz: 5 boyut 124 bölüm)
en boy yukseklik ve uzak akrabalari zamandan sonra gelen adsiz boyut.
(bkz: kalp gözü) bu tür programlar hep mantık hatalarıyla doludur.
1993 yılında çekilmiş ve ismail Güneş'in yönetmenliğini yaptığı drama filmidir. Baslica rollerini Bulut Aras,Muzaffer Çetinyılmaz,Gül Kurtaran,Haluk Kurtoğlu,Suzan Avcı paylasmistir.

1994 yılında italya'da düzenlenen 47. Uluslararası Salerno Film Festivali'nde En iyi Film Ödülünü almıştır.
the matrix etkisinde kalan samanyolu yapımı.

http://www.facebook.com/h.../video.php?v=145395477365
yanlış görmüyorsam şu anda finali yapılıyor, tepede kocaman final yazısı ile. ulan bu ezel piyasada dizi bırakmayacak vallahi.

(bkz: elveda rumeli)
finali bugün yapılmış olan dizidir. ee birinci boyuttan başladı buraya gelene kadar baya bi oldu tabi. tombalak salih oynadığı yıllar boyunca inceldi fit oldu. saman tv de oynayan tek düzgün işti bitmiş bulundu.vatana millete hayırlı olsun.
salih'in hep aynı mimiklerle işi yürütmeye çalıştığı, oyunculuk olarak kalite fakiri, lakin senaryo ve verdiği hayat dersi manasında oldukça başarılı yapım.
daha ilk 4 boyutu anlayamamış kişilerin yarattığı ve izlediği dizi.
(bkz: cengiz toraman)
(bkz: doğan turan)