bugün

aşkımız sevdamız son iki sezonun şampiyonu takımımızdır.

şampiyon olursa seviniriz, olamazsa üzülürüz.

o kadar.

gene Beşiktaş, hep Beşiktaş.
uçurumlardan derin kalbimizdeki yerin. bugün napoli 2 beşiktaş 3 maçını izlerken bir şey fark ettim yediğimiz penaltı golünde quaresma artisti fabricio'ya el yapıyor ve onu yanıltıyor. amk her şeye karışmak zorunda mısın sen artiz? bıraksa belki de kurtaracaktı 2. penaltıyı da.
görsel
alemin hasta olduğu takım.
iki hazırlık maçında 6 gol yemiş takım. tek maçta yemediklerini düşünürsek baya iyi yoldalar.
görsel
Rakiplerini gördükçe bu sene de şampiyonluk ipini göğüsleyeceğini düşündüğüm takımım. Trabzon dediğin takımın daha vakti var. Fenerbahçe teknik direktör olarak savunma futbolu oynayan fakat hücuma yönelik transfer yapan vizyonsuz yönetime sahip bir takım. Galatasaray'ın manav mantığıyla yönetilmesini söylemiyorum bile. Beşiktaş nerede gedik varsa orayı kapattı. Marcelo meselesini açacaksanız. Marcelo 1 ise pepe 1,5'tur güzelim. Bu takımı bu sene en fazla başakşehir zorlar.
Uefa listeyi güncelledi Beşiktaş yükseliyor.

http://www.haydikalkayaga...z-alarak-yaptg-kulup.html
(bkz: troll iş başında)

etuuu gibi vasat bi trolle artık kızmıyorum ben. sizde kızmayın yaşlandı, nereden eksi toplayacağını şaşırıyor.
görsel
Şerefli üçüncü,
Tinerci,
Tek büyük!
forvet ve stoper transferleri gecikiyor bence. geçen yıl aboubakar geç uyum sağladı. her futbolcu demba ba ya da gomez gibi hızlı uyum sağlayamayabilir. o yüzden forvet ve stoper bu hafta bitmeli.

diğerleri zaten kulübeye takviye olacağı için biraz daha gecikebilir.
kısaca GALP.
Az önce spordan dönüyordum.kuran kursundaki çocuklardan bak beşiktaş formalı,bak bak diye birbirlerine söylendi çocuklar.ben önlerinden geçerken geldiler.
-abi,siz beşiktaşlı mısınız diye gözleri parlayarak sordu bir tanesi.(çocuk abi diyerek samimi giriş yaptı,daha sonra samimiyetle sen diyecekmiş gibiyken bir anda resmiyetle ve heyecanla siz dedi*)
Evet dedim.peki sizde mi beşiktalısınız?
Yine sırıtarak "evet" dediler.
"Şampiyon beşiktaş" dediler.
Çocuklara bi çikolata alacaktım,hatırladım cüzdan evde.neyse yarın alacağım eğer görebilirsem 3 ünü hafızaya aldım.
Bu sene çok şey beklediğim takım.
şu anlık kralların sustuğu bir ortamda bulunan ve sefasını süren takım. krallar geri dönünce yeri tekrar şerefli üçüncülük.
şikeci diyenlerin tarihleri bok içinde, kimlerin şikeci, penaltıcı olduğunu tarih yazalı çok oldu, fetösaraylılar arif erdem sayesinde kazandığınız haram penaltılarla yaşadığınız şampiyonlukları unutmadık, fenev zaten belli, hakem odası basmalar, tehditler felan, azıcık adam olup iftira atmaktan vazgeçin,
biz kupayı iade ederken şike olmadığı zaten ortaya çıkacak ve geri alıcaz dedik, bunu itiraf olarak lanse etmeye çalışıyorsunuz ama yemezler,
en büyük takım olmayabiliriz ama en karakterli takımız, madamlara duyurulur.
bir stoper ve iyi bir pivot forvetin dışında kulübeye de takviye yapması gereken takım. altyapıdan gelen gençler, aras özbilizler, sedat şahintürkler vs çok yetersiz. orkun transferi iyi, bir de umut vaat eden ortasaha lazım.

tabi daha elden çıkmayan veli kavlak, franco, miloseviç falana da var. bu üçü transfer sezonunu bitmeden gider ama.
hazırlık maçlarında tel tel dökülüyor. eski yerine yani üçüncülüğe yakında geri dönecek.
net bir stoper, negredo ve lens alınırsa katî surette 10 puan farkla ligin şampiyonu olur.

orkan da sonradan oyuna girerek şans bulabilir.
ABD başkanlığı için Fikret orman aday gösteriliyor. Evet.
la gazette dello sportsun haberine göre marstan gelecek kadroyla maç yapacak takım.

hakikaten boyük takimsiniz haa.

not:taraftarı ağır embesildir.
Herkesin bildiği üzere kadronun uyumlu olması nedeni ile olumlu bir hava var.
Ancak taraftarın Şampiyonlar Liginde başarı arzusu bir forvet transferi konusunda yönetimi biraz baskı altında tutuyor.
Ayrıca pepe ile sansasyonel bir hamle olmasına rağmen marcelonun gidişi yanında istikrarlı oynayacak stoper konusunda şüphe yarattı.
Şu an elde edilen para ile iki kiralık bir bonservisli futbolcu alınmak düşüncesi hakim negredo kiralama ücreti olmadığı için çok uğraşılıyor ama yıllık maaş 4 milyonlara çıkabilir. Böyle bir hamle sonucu bonservisi ile alınacak oyuncu sayısı iki olabilir ve özellikle lens konusu 1 ay daha sürekli sıcak kalacak gibi fiyat düşürülmeye çalışılıyor.
Genel hava olumlu yönetim ve hocaya çok büyük güven var taraftar desteği ligde büyük avantaj sağlayacak gibi.
Negredo, lens ve stoper alınırsa ligde yürüye yürüye şampiyon olur.

şampiyonlar ligi için:
fabri, Gökhan, stoper, Pepe, Adriano, tolgay, Oğuzhan, talisca, quaresma, babel, negredo.

Türkiye Ligi için:

fabri, Beck, atınç, Pepe, caner, atiba, oğuzhan, talisca, Orkan, lens, Cenk.
Bir Beşiktaşlı olarak abartmayi asla sevmem ama besiktaş bu yıl en az 15 fark atarak şampiyon olur.

Mesela dün bruge ile biz oynasak abartmiyorum en az 8 gol atardık, tek bir tane de gol yemezdik. Cenk in üzerine forvet yok bu ülkede, talisca ise kafadan 4 gol 4 asist yapardı.
başakşehirle birlikte göze hoş gelen doğru futbolu oynayan 2 takımdan biridir.