bugün

yeni vodafone reklamı çok süper olan takım.

http://www.youtube.com/watch?v=4_3twt0gioE
sağ bekte serdar, stoperde necip ikilisiyle bugün kanserden öldürecek takım.
Düşmanları liverpool'un köy takımı olduğunu iddia eden kulüp.
Bu maçı da kaza bela kazanırsa federasyonun işi şansa bırakmayıp 2-3 oyuncusunu daha cezalı duruma düşürerek harcayacağı takımdır. Bizans'lılar böyle kötülük yapmaz yemin ediyorum.
bugün taraftarını son dakika kanseri etmemiş ve bu sene yürüye yürüye şampiyon olacak kulüp.
köy takımlarına yenilip üzülen, köy takımlarından gol yiyip bunu başarı sayan takım.
en güzel aşk.
aralık ayında üst üste mağlubiyetler alacak takım.
Yöneticileri bu yıl abdestli transfer yapmış görünümü veren kulüp. Sosa ve demba.. Demba Ba'yı övmek klasikleşti, adam 15 maç 12 golle oynuyor maşallah iyi de gidiyor. Ama sosa inanılmaz futbol oynadı bugün defansif olarak iyi bir futbolcu ama pas ve çalım denemeleri %100 başarı oranıyla ilerliyor resmen. Takımın en garantici adamı.
Geçen haftalarda rezilleri oynayan necip ve serdar'ın cafu ve lucio'ya dönüşümünü de hayranlıkla izledik. Olcay'ın yedekliği yadırgaması ve motta'nın sabotajı dışında çok güzel bir galibiyetti.

Maçın en güzel anı da sosa'nın çalım ve paslarını bile gölgede bırakan, takımın skorun üstüne yatma huyuna tepki olarak taraftarın 80'den sonra zorla takıma atak yaptırmasıydı.

(Motta ve tunay'ı atamayan, bize lütfen bir penaltı veren (penaltının doğruluğuna sadece m.denizli ve sergen tarzı satılmışlar itiraz edebilir) eyyamcı özgür yankaya, futbolda avantaj kuralının halen işlev olduğunu öğrenmeli)
Yensede yenilsede seviyoruz arkadaş ona yakısıyor o mağrur duruş.
istanbulda bir semt. Mottanın sabotajını ilk penaltıyı vermeyen hakemin engellediği aşikardır.şimdi efendim sosanın pozisyonunda alper potuk düşerse penaltı olur hırsız burak düşerse penaltı ve de rakibe kart gelir. biz beşiktaşlılar sosa nın bu pozisyonda kart almadığına dua etmeliyiz. fb maçında kündeye penaltı alamayan takımın ikinci pozisyonda penaltıyı almasının nedeni de seyircinin hakeme tepkisidir. seyirci hakemi manipüle etmiştir. atılması gereken tunay ve motta atılamamıştır. ilhan içinde biraz zorlasan birşeyler denilesi... necip bugün çok iyiydi. demba ba sosa ise şiir gibi oynadılar..
40 haftadır lehine penaltı verilmeyen kulüp.
not:yuh! sonra da beşiktaş kollanıyor derler utanmadan.
http://abcspor.com/index....esiktas-tam-40-mac-sonra/
dün akşam kırmızı ve üstünde beko yazan forma ile sahaya çıkan güzide takımımız. 2004 e gitti hayaller ve duygular aniden.
Beşiktaş asaletin , adaletin , aşkın , onurun takımıdır diyebiliriz. Taraftarı olsun , kadrosu olsun , teknik ekibi olsun her zaman iyi(sağlık ekibi hariç) her zaman karakterli insanlar olmuştur (Tüpçü hariç). Uzun lafın kısası 1903 den bu yana süregelen sevdadır beşiktaş

(bkz: beşiktaşk)
(bkz: çarşı)
(bkz: siyah beyaz)
(bkz: inönü stadı)
mükemmel gittiği söylenen takım. şimdi puan durumuna bakıyorum;

görsel

şimdi de bir fenerbahçeli olarak "galatasarayın kötü gidişatı" laflarını dinliyorum. nasıl iş anlamadım. bir tarafta mükemmel giden ve 10 maçta 20 puan toplayan beşiktaş, diğer tarafta berbat giden ama 10 maçta 19 puan toplayan galatasaray. ilginç değil mi biraz?
mükemmel giden diye bir tabir göremediğimiz takım.

iyi futbol izlettirdiği doğru ama her zaman skora yansımadığı da aşikar.
köy takımıdır.
(bkz: ya bjk şampiyon oluyordu ne oldu ona) allah allah.
perşembe günü oynayacağımız maçı bekliyoruz sabırsızlıkla.
onları evlerinde yenelim karakartalım.
yönetimden rica ediyorum kerim frei topu çok eziyor, olcay da ayağından çok açıyor. bu takımın yetersiz olduğunu biliyoruz. gökhan gününde olursa takım işliyor gününde değilse ileride etkinlik gösteremiyor. kurt zouma ve mohamed salah mükemmel transferler olur; ama bu oyuncuların oynaması gerekiyor. bence bizim gelecek sezon uefa kupasını alabilmemiz için sağ kanata hazard tarzı bir oyuncu almamız gerekiyor. ayrıca sol bek problemi de yaşıyoruz. sağ bek, sol bek, sağ kanat ve sol kanat oyuncularının hepsi birbirinden iyi olmalı. salah gelirse orta sahada sıkıntı yok, herkesin güvendiği veli'ye ben güvenmiyorum. atiba takımı ileri taşımada ağır kalıyor. sağ bek, orta saha ve sağ kanata takviye yapılmalı.

5+3 kuralına göre sahada olacaklar:

sağ bek, defans, orta saha, sol kanat ve demba ba.

cenk gönen, ismail, ersan, pedro, kurt zouma, mohamed salah, oğuzhan, veli, gökhan töre, sosa, demba ba.
(bkz: galatasaray fransız ise beşiktaş ingilizdir)
takımdaşlık duygusu üst seviyededir. doğum gününde kerim frei'ın türkçe konuşmaya çalışması yardırmıştır.

http://www.youtube.com/wa...=UULJVUlpsxZcIMECVDcZaM2g
beşiktaş kendi evinde liverpool'u 2-1 yendi. demek ki liverpool'u yenebilen bir takımdık. bir maçta 8 yiyebilirsin, 10 da yiyebilirsin. o, o maçın gelişmesine göre gerçekleşebilir. bişeyler olur, pozisyonlar olur o golleri yersin. biz 8 gol yediğimiz maçın hala arkasındayız. inkar etmiyoruz. ama o tek bir maçlık bir sorunumuzdu. aynı kadrolarla aynı şartlarda maça çıksak biz o 8 golü tekrar yemezdik, çünkü beşiktaş o dönemde liverpool'u yenebilecek güçteydi.

galatasaray ile dalga geçeceğiz. çünkü sürekli dört yemek, dediğim o maçın gelişmesine göre yenilen goller değil. bu, galatasaray denen 5 para etmez takımın beceriksizliğidir, beş para etmez galatasaray kadrosunun iş bilmezliğidir, oyuncularının yeteneksizliğidir, kulübün küçüklüğüdür.

ve, biz liverpooldan 8 yiyip geldiğimiz zaman kimse beşiktaş'a sahip çıkmadı, sürekli ve hala devam eden bir dalga söz konusu oldu. o yüzden galatasaray şampiyonlar liginde ve ligde 4er 4er yediği zaman kendilerine destek çıkacağımızı sanmasın. daha da beter olsunlar.
Çarşısının futbol dışında her sikime karıştığı takım. var olan sempatimi de tükettiniz.
tam bir rehavet takımı. iki maç kazandıktan sonra camia olarak havaya giriyorlar.
bi gece yeryüzünden silinip gitse taraftarlarından başka kimse farketmez. öyle gereksiz bi takım işte.