bugün

(bkz: ağlama duvarı)
her renkten ağlayanı var.
http://www.haber1903.com/...lmecesi-cozuluyor_3_46326
simao'yu avrupa'da oynatamayacak takım.
devre arası ya da sezon sonu, bu dönemki gibi transfer politikası uygularsa, seneye güzel maçlar çıkaracağına inandığım takım. tabi bunun uygulanmasında galatasaray'ın çok yardımı olacaktır.

(bkz: serdar özkan)
(bkz: gokhan zan)
-
(bkz: nobre)
(bkz: tabata)
ülkemizde brezilyalı istilasının ardından içerisinde küçük bir portekiz kuran takım. portekiz denince de akla rui costa gelir. sahi hala galatasaray'ın gündeminde mi o?
bu sözlükteki 100. yazım. bunu sana ayırmak istedim şanlı beşiktaşım...

ilk kardeşim dediğim b 7 k ile gittim maçına. hep bildiğim,gördüğüm,duyduğum o sevdayı canlı canlı yaşadım o gün. hiç tanımadığım insanlara sarılırken buldum kendimi. farkında olmadan omuz omuza girmiştik, beraber bağırıyorduk senin için.bambaşkaymış o atmosfer, benzemiyormuş başka şeylere anlamıştım o gün. bırak orada olmayı televizyondan duyduğumda bile tüylerimi ürpertiyor kapalının o tezahüratları. hele de o yendiğimiz liverpool maçı yok mu ? alman spiker bile söyleyecek bir şey bulamamış anlatırken. aşkı anlatmanın dili yokmuş, sevda her dilde sevdaymış göstermiş olduk dünyaya dedim. sadece yendiğinde değil, yenildiğinde de seviyorum seni. biz sevinmek için sevmedik biliyorsun, beyazı kadar siyahı da kutsal bizim için bu sevdanın. unutma! seninle ölmeye geldik...
siyah beyaz kalptir.
(bkz: seviyoruz ulan)
derin dondurucu gibi kulüp. devamlı sözleşme donduruyorlar.
avrupa ligi üst turunda liverpool'a eşleşmesini istediğim futbol takımı. zor ama 8-0'ın rövanşını alabilirse ancak bu sezon alabilirim başka türlü o intikam alınamaz.
at arabacılarının sempatisini kazanmış istanbul takımı.
türkiye'nin puanını arttırdıkçaiçerdeki renki bünyeler tarafından çamura tutulan ligin üzerinde lakin sakatlıklarına sebep gücünü gösteremeyen avrupa'lı takım.

(bkz: uludağ soda)
(bkz: atakan kurt/#10212647)
dünyanın gıptayla izlediği futbolcuları değil amatör topçuları bile kadrosuna katsa gönül verilecek tek takımdır..
bu sezon en büyük başarısı süper lig 6.sı kardemir karabükspor'u yenen takımın ve en büyük başarısı süper lig 7.si istanbul büyükşehir belediyespor'u yenen takımın taraftarları tarafından hala bok atılan takım. avrupa liginde oynadığı toplam 12 maçta 9 galibiyet 2 beraberlik ve sadece 1 yenilgi alan, grupta oynadığı 6 maçta topladığı 13 puan ile bir üst tura çıkan, bu sezon avrupa kupalarında(şampiyonlar ligi + uefa avrupa ligi) topladığı 14,5 puanla avrupa'nın en fazla puan toplayan 17. takımdır ayrıca. yaşadığı sakatlar nedeniyle ligde istenilen yerde olmasa bile lig için de henüz hiçbir şey bitmemiştir. objektif bir beşiktaşlı olarak söylemem gerekir ki sadece quaresma bile bu adar uzun süre sakatlık yaşamasaydı trabzonspor ile fark bu kadar fazla olmazdı. fakat quaresma'nın olmadığı zamanlarda da takımın çoğu zaman vasat takımları yenemeyecek tempoda ve kalitede olduğunu ve oynamadığını da kabul etmek gerek. özetle, ilk yarıda performansından çok fazla olmamak kaydıyla memnun olduğum, 2.yarıda yapılacak takviyeler ve daha az sakatlıkla birlikte performansını arttıracağını düşündüğüm takımımdır. merakla bekliyoruz.

edit: imla
"dünyanın bildiği" yıldızları olmasa bile; transferde eli kolu bağlansa, iflas etse, bırak 3.kümeyi maçlarını gelip bizim mahallede asfaltta bile oynasa,
şampiyon olduğunda dünyanın en büyük bayrağını yaptıran/bununla tur atan/boy gösteren taraftarı da olmasa, bu sezon diğerleri nal toplarken katıldığı grupta ikincilikle/13 puanla(bazılarının birkaç sezonda avrupa'da aldığı puan toplamı, bazıları sezonlardır bunu da görememekte) ikinci tura çıkmasa da, desibel rekoru guiness tarafından tescil edilmese de, yurtdışından yüzlerce yabancı hayranının futbolunu, takımını, tribün şovunu izlemeye gelmese de, hayat gibi olmasa da,
yense de, yenilse de,

duruşuyla beşiktaş; hayatta beşiktaş, hep beşiktaş, tek beşiktaş!

beşiktaş, tv'nun siyah beyaz olduğu yıllarda, bacak kadar boyumla ve üstümdeki çubuklu klasik formamla, babacığımın elinden tutup güzel bir istanbul gününde motorla karşıya geçip, 10 tane gol atıp, "noluyo lan, futbol buymuş demek" gibi düşüncelerle zihnimi doğruya açan takımdır.

doğrudur, duruştur; doğru duruştur!
her transfer dönemi en az 3 oyuncu alan acemi football manager'cıları getirdiler gözümün önüne. ya tutarsa diyorum ve ağzımın suyu akıyor o ayrı.

(bkz: siyah ulan)
yarın yapılacak kura çekiminde muhtemel rakipleri:
spartak moskova
braga
ajax
twente
liverpool
b. leverkusen
sporting lizbon
cska moskova
zenit
stuttgart
villarreal
dinamo kiev
paris saint germain
psv
manchester city
olan takım.

city harici çok korkutmaz beni.
"allah yardımcısı olsun" dediğim türk futbolunun avrupa'daki son temsilcisi.
başarıya aç manchester city ve liverpool olmasın da kim olursa olsun...
bekle bizi liverpool.*
not:beşiktaşlıyım.
yılını hatırlamıyorum ama yine bir uefa kupası kura çekiminde, beşinci torbadan tottenham ı çeken takımım. bugünkü çekimde kol gibi bir takımı çekecek olan canım, ciğerim, herşeyim.
bir galatasaraylı olarak uefa kupasında 2010-2011 sezonunda en az çeyrek finali göreceğine inandığım takım. tabi eğer iyi bir forvet alırlarsa.
dinamo kiev takımından fazlası olan türk takımı.
bu kafayla giderse formda bir dinamo kiev rezil eder. formsuz bir dinamo kiev'i ise zor eler. ancak devre arası her şeye gebe. düzgün transfer politikaları izlerlerse ve iyi birer forvet, stoper ve hücumcu orta saha alırlarsa sorun yok.
sözlükteki en güzel iki başlıktan biri.

diğeri mustafa kemal atatürk
futbol tarihinde fenerbahçe'yi en çok bafileyen kulüptür.