bugün

bir beşiktaşlı olmadığım için gayet objektif bir tanım girebileceğim *. ilk olarak tamam futbol takımı olarak son maçlarda yeniliyolar felan ama yenilirken bile güzel oynuyolar be arkadaş bu takım!! o kuarezma ve gutiyi izlemek çok zevklimiş. çaktırmadan sırf bu ikisi için beşiktaşın maçlarını izliyorum. penaltıda kaçırsa zevkli taç atışını rakibe kaptırsada .. gelelim ayvırsın meselesine . öncelikle böyle bir adamı türkiye'ye getirdikleri için teşekkür ederim beşiktaş camiasına (roberto carlos, ortega, anelka vs getiren fenere de selam olsun es geçmiyelim). gerçekten büyük iş başardılar. sanırım bu avrupanın gelmiş geçmiş en büyük basketbol transferi! bunda herkes mehfikirdir. fazla basketbol takip etmediğinden aksi bir durum varsa pmden beni uyarıp düzeltebilrsiniz. ama her şeyin güzeli seyredilir arkadaş ! ben şimdi ayvırsının maçlarını en azından tvden izlemezmiyim izlerim. içten içe beşiktaşı desteklemezmiyim (basketbolda) desteklerim. kaldıki birde bu adama veya besketbola hayran olanların durumunu siz düşünün. neyse uzatmayalım teşekkürler beşiktaş... bravo beşiktaş ...
bir galatasaraylı olarak takımının futbolsu ricardinho'yu 2-3 yıl önce fenerbahçe stadı otoparkında herkesin gözleri önünde yerlere yatırıp tekme tokat döven, üstelik vatandaşı(!) da olan mehmet aurelio'yu transfer ettiği gün gözümdeki değerini yitiren takım, o günlerde ise bütün yasal haklarımızı kullanacağız, ne gerekiyorsa yapacağız vs. muhabbetlere girmişlerdi.

http://www.youtube.com/watch?v=KAlZkXI7Szg&feature=related
kötü giden ama toparlanacak takımım. ha kendi takımları kötü giderken 3.5 atıp beşiktaş kötü gidince leş kargası gibi üzerine üşüşen ezikler gibi umutsuz değilim. başarımız da bizi başarısızlığımız da bizi ilgilendirir.

umarım schuster e olan güven devam eder. ayrıca diğerlerinin yaptığı gibi bizim için türkiye ligi kolay değil , bu sene hedefimiz avrupa gibi saçma sapan bir fikir akımına kapılmaz hiç kimse.
şu saatten sonra pele bile gelse bu takımı toparlayamaz.
(bkz: beşiktaşlıların galatasaraylılarla dalga geçmesi)
schuster'in oturtmaya çalıştığı sistemi geniş alanda oynamaya çalışan futbolculardan kurulu takım. galatasaray'ın geçen sezonun 6. haftasından itibaren düştüğü hale düşmüşlerdir. 4-3-3'ü geniş alanda oynamaya çalışırsanız elinizde guti de olsa, quaresma da olsa verim alamazsınız ki zaten alamıyorlar.

bana göre ligin en iyi kadrolarından birine sahipler ama sol ve sağ açık oynayacak quaresma'dan başka alternatif futbolcuları yok. nihat ve holosko bu bölgelerin adamı değiller maalesef.

sakat ve verimsiz futbolcuları çıkarınca sezon başındaki futbolu oynayabilecek şöyle bir kadro çıkarılabilir:

görsel
beraberinde ölmeye gittiğimiz ama, kimi zaman çok gereksiz yere bizi öldüren takımdır. severim.
telloyu satmanın sıkıntısını yaşayan takım. adam gibi sol kanadımız olurdu şimdi en azından. koyardın quaresmayı da sağ tarafa tıkır tıkır çalışırdı iki taraf da. şimdi beklere biniyo iş. hilbert kötü ismail fena değil. ve artık şu 4-3-3ü bırakın ulan olmuyo işte!

edit: tamam bizim hilbert gol attı ama onu da atsın bi zahmet be bi de orta açsa tam süper olacak.*
yenildikçe daha fazla seviyoruz,

siyahlarındayız güneşe inat.
hayatımın bir parçasını oluşturan takım ne mutlu beşiktaşlıyım diyene.
şimdilik kötü sonuçlar alan ama düzelecek olan takımım.
kötü sonuçlar alsada karizması tavan takım.
(bkz: ömrümü yediniz lan)
1903 yılında istanbul'da kurulan türkiye'nin ilk spor kulübüdür. kurumun asıl adı: beşiktaş jimnastik kulübüdür. renkleri siyah, beyazdır. 14 dalda sporcu yetiştiren, türkiye'nin en köklü kulüplerinden birisidir.
bir haykırıştır siyahımız, çökünce üzerimize gecenin matemi sarılırız beyazına sevdağımızın, bir duruştur. direniştir. aslolan hayattır hayat da beşiktaş..
aha ben böyle beşiktaş'lı oldum diyebilmektir;
--spoiler--
90 lı yıllar amcam dünya kupasından bahsedip duruyor, maradona öyle güzel maradona böyle güzel napoli'yi uçurdu 86'da arjantin'i şampiyon yaptı ülkesinde milyonlar onu havaalanında karşıladı o gelmiş geçmiş en iyi 10 numara diyor.

sorularım başladı hali ile amcama, türkiye'de şu anda en iyi 10 kim amca? (10 derken onun anlattıklarına paralel sorabiliyorum zira 7 yaşlarındayım) galatasaray'lı güzel amcam tereddütte kalmadan cevabı verdi, şifo memet, hımmmm peki maradona kadar goller atanlarda var mı amca? var olumm (oğlum yani * ) metin-ali-feyyaz var ama işte gel gör ki hepsi beşiktaş'ta oynuyor bunların bize gelmez dedi.

inceden gururlandığımı hatırlıyorum, ta ki yüzlerinden emin şampiyonluk posterleri ile karşılaşıncaya kadar, soldan sağa, ayaktakiler derken hepsini tanımıştım ve bir kartal yürek olarak aralarına dalmıştım, kanadından tuttuğum her güne bin şükür ettiğim beşiktaşımın...
--spoiler--
quaresma gibi bir asist makinasının önüne forvet almayan yönetime sahip takım.
Erkek adam renksiz takım tutar ama kızlar da tutabilir yani.
quaresma gibi bir süper starı her maç bir şekilde sahaya sürmesi gereken kulübümüz.
ariza makakula gibi bir forvete ihtiyacı olan takım. ver holoskoyu nobre'yi manisa'ya al aygırı. ki bizimkiler oynar manisa da.
2010-2011 yılı şampiyonu ve avrupa ligi finalisti.
türk takımları arasında 2010-2011 sezonunda dünya basınına en çok ismini yazdırtan sevdamızdır. * * *
2010-2011 sezonunda uefa gurplarında en çok puan toplayan takımdır. hatta avrupada mücadele etmiş diğer 4 takımın toplamından fazla.
fb+gs+bursa+ts < beşiktaş
ülke puanını tek başına sürükleyen takım.
kurban bayramını tebrik ettiğim takımım.