bugün

Geziyi desteklediği için açığı kollanıyordu beyazın. O açığı burda verdi.
Çok kötü hata yaptı, mal gibi alet oldu.
Üzüldüm mü?
Hayır.
boşuna özür dileyen şovmen. herkes kimin ne mal olduğunu biliyor zaten. kendisini tanımamız için özre gerek yoktu.

çocuklar ölmesin demek teröre yardakçılık yapmak demek değildir. bunu kendisi de biliyor. şimdi haberlere çıkıp bu konuda niye birşey diyemiyor? vallahi de billahi de yanlış anlaşıldım, ben de polis çocuğuyum deyince ölümler bitiyor mu? ölmüyor mu çocuklar, ölmüyor mu polisler, askerler? ölüyor işte! bi kere de suya sabuna bulaş amk, kimse ölmesin de!

kendi çelişkileri ve fırdöndülüğüne, samimiyetsizliğine hiç girmeyim.
özür dilemese daha fazla haklı olacak isim.

bu ülkenin doğusunda çocuklar ölüyorsa bunu dile getireni dinlemek hainlik değildir.

her önüne geleni terörist ilan etmekten bıkmadınız aq.
Apolitik Beyaz'ı oldum olası sevmem ama doğan holding'e darbe vurmak için vesileye alet edilmektedir. Programı atv'de olsa kaynar giderdi.
Bir insan düşünün ki her kesimin nefretini kazansın, zor iş lan vallahi zor iş! Gülmeden edemiyorum hele hele sol cenahın sempatisini kazandığı gece sağ cenahın "patronları terörist saflarına geçti o da geçti tabi" yorumları ve özür dilemesinin ardından sol cenahın bu sefer "patronları korkuttu tabi özür diler" yorumları... Hahahahah şaka gibi şaka! Dansöz dünya dansöz insanoğlu. Ha beyaz kimdir ki bu kadar mevzu olmuştur? Bu da ayrı bi mevzu. Sağlı sollu kıvırtan bi ülke, çok eğlenceli değil mi?

(bkz: Her devrin adamı)

Şucu bucu değilim. *
pkk için "terör örgütü değildir" demiş ve de teröristbaşına övgüler düzmüştür (bkz: benim cici teröristbaşım)! dolayısıyla idam edilmeyi hak etmektedir!

galiba karıştırdım!.. ilkini köşesine yazan emre aköz, ikinciyi diyen yalçın akdoğan'mış!...

başka? pkk'nın hendek kazmasına, yollarımızı mayınla, şehirlerimizi silahla doldurmasına, mahkeme, vergi dairesi, kolluk kuvveti, askerlik şubesi kurmasına göz yummuş!

şehit babasını dava etmiş! (bkz: şehit babasını dava eden başbakan)

teröristbaşına "sayın", şehitlerimize "kelle" demiş!..

diyarbakır meydanında barzani ile kol kola teröristbaşının mesajlarını okutmuş!...

yoksa yine mi karıştırdım?
Barışı alkışlattığı için özür dilemiştir. Bu adam 10 kasımda da "yurtta sulh cihanda sulh" diyen atatürk'ü saygıyla andındığını söylecek, utanmadan.
kınamayın a dostlar, van minüt tayyip gibi beni de kandırdılar dese. millet sus pus olurdu. güya show men, ağzıyla para kazanıyor.
yer yer işin b.kunu çıkarsa da genellikle insanların yüzünü güldüren mizah adamıdır.

büyük ihtimalle hiçbirimiz tanımayız kendisini ama gördüğümüz kadarıyla efendi de bir insan.

bu zamana kadar da çok sivri bir siyasi söylemini de duymamışızdır.

patronu için aynı şeyi söyleyemem ama bence kendisi gayet saygıyı hak eden düzgün bir insandır.
para aşkıyla yanıp tutuşan bir şovmendir.

hayır, mesleğinin ilk yıllarında olsa özür dilemesini bir yere kadar anlarım.. geçim belası filan falan...

fakat tam 30 yıl küpünü doldurduktan sonra hala dik bir duruş sergileyememek?

"önce köşesine "pkk bir terör örgütü değildir" diye yazan emre aköz özür dilesin" diyememek?

"önce teröristbaşına güzellemeler düzen (bkz: benim cici teröristbaşım) yalçın akdoğan özür dilesin" diyememek?

"önce teröristbaşına "sayın", şehitlerimize "kelle" diyen özür dilesin" diyememek?

"önce şehit babasını dava eden tip (bkz: şehit babasını dava eden başbakan) özür dilesin" diyememek?

"önce daha düne kadar "eyalet sistemi" güzellemeleri yapan malum şahıs özür dilesin" diyememek?

"önce teröristlerin yollarımızı mayınla, şehirlerimizi silahla dolduranlara, kentlerimizde mahkeme, vergi dairesi, askerlik şubesi, kolluk teşkilatı kuranlara göz yumanlar ve de yandaşları özür dilesin" diyememek?

30 yıl bu işi yaptıktan sonra hala neyin hırsıdır, ne kadar para gözünü doyurur bilinmez.

bunları dese ve işi bıraksa neyi eksilirdi ki?
kibar ve naif insan Beyaz'ı bile öğütmeye çalışan iktidarın propaganda havuzu, ülkenin geleceği açısından herkesi endişeye sevk etmelidir.
ben beyazı sever sayar idim. sonra bişey dikkatimi çekti.
özür dilemek için konuşurken hep yuvarlayarak konuştu, keskin kelimeler kullanmadı.

yani benim duymak istediğim ' kalleş pkk nın , çocuk katillerinin yaptıklarını asla asla alkışlatmam. bunlar terör örgütüdür ve terör propagandası yapmıştır ve bende buna çanak tutmuşumdur '

ama o ne dedi. ' bende polis çocuğuyum. aksini düşünmeniz mümkün mü ? türk halkı gibi düşünüyorum bende. '
fena şekilde arada kaynamış şov insanı.

o değilde istenirse bir insan nasılda harcanıyor onu görmüş olduk. laps diye adamı vatan haini, pkk sevicisi şeklinde kaşeleyip alaşağı ettiler. vay anasını. insan korkuyor bazen bu kadar kolay olunca.

bide o düet yaptığı, ne bileyim eğlenceli, komikli videolar hazırladığı ünlü ünlü arkadaşları, kankileri neredeler acaba. oda hiç konuşulmadı mesela.
(bkz: karazıt öztürk)
neden linç edildiğini anlayamadığım insan.

zaten o kadın telefonla bağlanıp, konuşmaya başladığı sırada, beyaz "lan ne yapsam da kazasız belasız yırtsam bu işten?" diye düşünüyordu. yüz ifadesinden çok belli oluyordu yani bu. konuşmayı dinlediğini de sanmıyorum. çocuklar ölmesin falan denilince alkışlattı yani, ben bunda bir art niyet görmüyorum.

ayrıca kendisinin siyasete gram da olsa bulaşmak istemediğini düşünüyorum. böyle linç için tetikte bekleyen bir toplulukta, insan bir görüşün tarafı olmak ister mi? sanmıyorum.
adam gibi adam.. bu konunun bu kadar abartılmasına anlam vermedim.. türk halkında var bu yargısız infaz hemen asıp kesmek..
Hiç samimi bulmuyorum.

Beyaz değil kanal özür dilemeli, ama kimi konuşuyoruz ki onlar değil mi Türkiye yi batının kucağına iten, islama ve müslümanları yıllarca kötü gösteren yarınlara izin verenler.

Bir kurum ne için varsa ona hizmet eder, gerisi boş laf.
toplumun neden sempatik bulduğunu anlamadığım, apolitik gibi görünse de dönemin adamıdır, yaldızlıdır. proletarya ve burjuva sınıfının arasındaki uçurum her geçen gün açılırken, sistemin başka bir çarkı olan showman, toplumu uyutur ve kendi payını alır. Zaten bu yüzden programda kadın hiçbir kötü şey söylemediği hâlde bu kadar tepki almıştır. Kadın aynı şeyleri bir siyasi programda söyleseydi muhtemelen kimse dikkate almayacaktı. Çünkü o bir eğlence programı ve amacı insanları uyutup ''ulan ne oluyor bu memlekette'' diye düşünmelerini engellemek. Amaç buyken biri çıkıp da ''memlekette neler oluyor görmüyor musunuz?'' derse, sistem error verir tabii ki.
1977 yılında pötürge doğumlu olan beyaz, 8 kardeşiyle beraber zor şartlar altında çocukluğunu geçirirken peltek konuşması ve komik esprileriyle ilçe genelinde fazlasıyla popi olmuştur. lise de olgunlaşan beyaza arkadaşları '' geleceğin parlayan yıldızı'' yakıştırması yapmışlardır.

üniversiteyi açıktan 6 yılda tamamlayan beyaz askerliği muratpaşa da poşet olarak yapmıştır. askerliği esnasında gazino da garsonluk yaparken birol güven'le tanışıp sanat camiasına giriş yapmıştır.

1999 yılında babasını kaybeden ünlü şovmen 2001 yılında kanal d'de beyaz show a başlamıştır.

üçüncü programında tarkan'ı programa çıkaran beyaz o yıllarda büyük sükse yaparak bugünlere ulaşmıştır.

2016 yılının ilk ayında yaşadığı talihsizlik muhtemelen kariyerinin son demlerine geldiğini göstermiştir.

emekliliğini bodrum'da geçirmek isteyen beyaz 2023'te evlenmeyi düşünmektedir.
Düşünmeden atlayan ve sonrasında özür dilettirilen adam.
korkusundan hiçbir yanlışa yanlış demeyip en sonunda ne isaya ne musaya yaranılmayacak duruma düşen yumuşak. yumuşak kelimesini cinsiyetci manada değil suya sabuna dokunmaması sebebiyle söyledim.

yanlışa yanlış dediği için hükümetin aforoz ettiği kesimi az bir sayıda da olsa yürekli halk bağrına basmadı mı beyazıt? çoluk çocuk var başına bişey gelmesinden korktum diyecek halin yok, evin var, paran var, neyin korkması bu?
şu günlere de başını dedikodulardan kaldıramayacak olan şovmendir.
pkk'nın vicdan hortumlamasına kurban gitmiş adamdır.

çocuklar ölmesin, katil devlet, masum vatandaşlar ölüyor gibi bir sürü yalan yanlış empozelerle zeytinyağı gibi üstü çıkma çalışmalarıyla beyazıt gibilerin aklını hipnoz etmişlerdir. ama Allahtan bu adam erken ayıldı.
bir kısım akademisyen geçinenler ise hala hipnoz halinde. ne zaman pkk onların da canını yakacak o zaman ayılacaklar.
halkımızın gerizekalılığı yüzünden, alaşağı edilmiş adam gibi adam.
bugüne kadar ne politakayla alakası vardı, ne de siyasi bir kalıba girmişti. vatanını milletini sayan bir adam olarak bilirdik. ta ki benim çok zeki halkım pkk'nın gazına gelip, milliyetçi nutuklar atana kadar.
bir anlık gaflete düştü diye linç edilen yüreği sağlam adam.

ulan beyaz kim?
terör propagandası yapmak kim?

ahh ulan sanal alem.
yıllarca ailemizin çocuğu diyen sizler, bir anda nasıl orospu çocuğu demeye başladınız bu adama garip ulan.

gördüğüm en sıcak ve en cana yakın adamlardan biridir beyaz. var olsun.