bugün

patron albümünün duyduğum ilk şarkısı. sonra dedim ki, "vay be, kenan bey yapmış yine yapacağını, albüm süper olsa gerek." sonra albümü dinledim, genel olarak fos çıktı, ancak bu şarkı gerçekten tüm satırlarıyla, müziği ve arkadan "na na na" diyenleriyle harika.
msn iletisi yazma sıkıntısı çeken arkadaşlar neredeyse her satırı kullanabilirler. alın size bir aylık stok.

---spoiler---
-her yerde senlik var.
-bence palavra hepimizi, seni de beni de yiyorlar.
-sana hiç yalan söylemedim bil. ama bazı şeyleri biraz eksik anlatmış olabilirim...
---spoiler---
söylenmesinde sakınca yoktur.
ortamı yumuşatır vede şenlendirir.
sık sık başvurulan yoldur.
bugün ilk kez duydum şarkıyı (burada "oha!" benzeri reaksiyon verilebilir, baktım da çoktandır piyasadaymış şarkı). 3-4 gündür şarkılar dinliyorum ayrılık acısıyla. içimden geçiyordu "lan benim durumumu anlatan şarkı da yoktur herhalde" diye. varmış be. vuruyor da üstelik. güzel.

"sana hiç yalan söylemedim bil.. ama bazı şeyleri biraz eksik anlatmış olabilirim.."

ben yazmışım gibi be.. çok fena..
tam olarak sözlerinin neye çıkması gerektiğini anlamadığım şarkı. yalan söyleyen kim, kim neye üzülüyor belli değil bu şarkıda. anlayan beri gelsin!
herkes söyler beyaz yalanları yeter ki acı verici olmasın bazen yararlı da olur belki. ama bazen bir şeyleri itiraf etmek gerekir işte o zaman sana hiç yalan söylemedim ama bazı şeyleri biraz eksik anlatmış olabilirim deriz.
şarkıyı dinlerken insanın kendini bulması dedikleri budur işte. yaptığın hatalardan, işlediğin suçlardan, tüm saçmalamalardan pişman olmak. çaresiz kıvranıp üzüntüyle yüzleşmek ve dinle beni demek sevdiğine, dinle beni ne olur bir kez dinle ve bu sefer anlamaya çalış demek ister insan...
bir de en temiz duygularımla sevdim ben seni, ama şartlar denen o vahim şey caydırmış olabilir mi?
başkasının ve sizin hayatınızı değiştirmediği sürece söylenebilendir. ama çok ince bir çizgiyle ayrılır yatsıya kadar yanan mumdan...

(bkz: yalancının mumu yatsıya kadar yanar)
sonunda ortaya çıktığında geri dönüşü olacak olan yalandır.
illa ki. kadınlara yalan söylemek sakat iştir yiğen. dört kulağın dört gözün olsa etrafında dört dönsen de başedemezsin. o yüzden sen sen ol kadınım dediğin kadına assla yalan söyleme. sonra birgün kulaklarından beynine kusuverdiğini görürsün görürsün dee gününün piç olmasına engel olamazsın yiğenim.
yalanın fireworks te #FFFFFF renginde olanı.
beyazda olsa yalan söylediğini anladığın kişi bi irite ediyo böyle.. bide yalanın rengi olmaz sanki ya *
yalanın rengi olmadığını düşünmeme rağmen halk arasında "hafif yalan" manasında kullanılan terim.
Çok kötü bir başlangıç yapan dizi.

http://www.rotahaber.com/...idecek-makale,519009.html
Show tv dizisi. Tabii siz öğrenemeden dizi yayından kalkmazsa.
http://www.rotahaber.com/...ndromu-makale,519031.html
kimseye zararı olmayan,etkisiz yada bir şekilde iki tarafa da yarar sağlayacak yalanlardır.ortaya çıkması güçtür.
kutsi dizisi. işe yaramaz. anneanne zoruyla izleniyor işte naparsın.
bu nasıl bir başlık lan .

(bkz: hd full ekran son bölüm)

tanım: show tv dizisi
Devrelerimi yakan başlık...

(bkz: Beyaz show)
(bkz: Beyaz yalan)
(bkz: Beyaz tv)
(bkz: Show tv)
(bkz: Yalan dünya)
(bkz: Dizi)
(bkz: Beyaz)

Bir iki salisede başlığın anlatmaya çalıştığını anlamaya çalışırken düşündüklerim. Ve daha bir sürü şey.. Hunim nerdeydi...
Beyaz yalan dizisini google'da arama şekli.
aynalı tahirden sonra izlediğim en iyi dizilerden biridir.
Masum ve zararsız yalan.
Renk spektrumuna bile yayılmış yalanlardan biri.
Beyaz yalanlar daha çok acıtır. Acınası hale düşürür insanı. Başkasının değil, kendisinin gözünde. Öyle ki insanın kendi gözünden daha derin bi uçurum olamaz. Güçsüzlüktür. Bana yalan söyle diye çırpınır bazı sorular. Ağız tadıyla, bir zekayı büyük bir güçle kandirmanin keyfine varmak yerine yorgun bir zihne göstere göstere sakinleştirici iğne yapmaya benzer. Bir acıyı ortadan kaldırmaz fakat mışıl mışıl uyutur. Zaten böyle zihinler önce içinde dolaşan bütün tilkileri vurmak, sonra postlarının üzerinde uyumak için çıldırırlar...
Nezaketen söylenen aslında karşısındakini kırmamak veya üzmemek ya da o an yalan söylemek icap etmiş olan durum ile savaşta ve hastalıkta söylenen düpedüz yalan olan sahte yalanlardır.
ya arkadaşlar anlıyorum çok renkli kişiliklersiniz falan da yalan yahu bu yalan yalanın beyazı pembesi siyahı olmaz. Hele bu çok yakın olduğunuz samimi olduğunuz bir insan karşısında hiç olmaz. Çok fazla samimi olmadığın mecburen aynı ortamda olmak zorunda olduğunuz insanlar olur hani nezaketinizden bazı densizliklerinizi örtmek için karşı tarafın kalbini kırmamak iyi niyetiyle hadi olur.
Ama siz gerçekten de samimi olduğunuz birini aptal yerine koyarsanız hiç olmaz. Senin beni kendi hafızamdan şüphe ettirmeye ne hakkın var? Ben de safım ya acaba ben mi yanlış hatırlıyorum, acaba böyle anlatmamız mıydı diyorum.
Yani siz zekâ olarak o kadar acınası bir seviyedesiniz ki karşı tarafı da anca kendi seviyenizde görebildiğimiz için ona yalan söylüyorsunuz.
Mesela bir insanla bir ilişkiye başlayacaksınız bakın iş buraya kadar gelmiş buraya gelene kadar neler neler paylaşılmış... Neyse diyorsunuz ki mesela kaç tane sevgilin oldu? Siz kalkıp diyemezsiniz geçmişim seni ilgilendirmez kusura bakma ama ben sana geçmişimi açıyorsam aynı dürüstlüğü senden de beklerim. Altı üstü üç diyeceksin beş diyeceksin. Ama hiç diyerek benim gözümde yerini göklere çıkaracaksın.
Ama şunu bilmeni isterim ki ben asla sana aşık değilim ben bana yarattığın mükemmel insana aşığım.