bugün

şöyle bir beş sezon birikmiş olsaydı keşke.
eski bir breaking bad fanı olarak bir günde 6 bölümünü izleyerek başladığım dizi. bence gayet güzel bir dizi, konu yavaş işliyor gözükse de insanı baymıyor. bölümün nasıl bittiğini anlamıyor insan.
6. bölümü ile yardırmış, breaking badin fersah fersah önüne geçmiş, aşmış dizi.
gitgide şarap gibi olan dizi. bravo villigan.
mike ve saul'den sonra artık the rays of gus fring demeli yapımcılar.
Amc yine büyük oynamış...

ilk 2 bölümünü an itibariyle izledim.

Öncelikle Breaking bad'a doyamamış biri iseniz aynı mekanlar, aynı caddeler , aynı kamera açıları , aynı dil için bile izlenir...

Çok güzel başladı , Bakalım izledikçe yazacağız...
6.bölüme dek izlediğim breaking bad esintileri olan dizidir , şahsen ben fazlasıyla heyecanlıyım ve bir o kadar ümitliyim.

gidişat güzel zaten ben ki breaking bad bittiğinden beri doğru dürüst dizi açısından tatmin olmamış biri olarak bu diziye büyük bel bağladım.

zaten 6.bölümdeki gibi hafif bra bad tarzı sahneler oldumu aklımız gidiyo.
breaking bad' esinilse bilse breaking bad'den sonra hiçbir diziden zevk alamadığım ve kendısıyle bu illeti devam ettirdiğim dizi.tavsiye ederim ammavelakin
ilk 2 bölüm muhteşem olan dizi. fakat diğer bölümleri türk dizilerine dönmüş. tez zamanda ilk 2 bölümün tadını vermesi ümidiyle...
--spoiler--
beklemedeyiz
--spoiler--
breaking bad izledikten sonra kimya mühendisliği hayalleriyle ortalıkta malak gibi dolanan yurdum liseli gençlerinin bu sefer de hukuk fakültesine gitme hayalleri kuracakları dizi.

sonuç: seneye kazanırım kafası.

6. bölümü yayınlanmıştı en son izlemedim daha ama umarım skyler whitegibi karakter yoktur.

varsa izlemeyi düşünmüyorum.

çünkü breaking bad'i izlerken en az walter white kadar ben de kanser oldum.
piyasadaki en kaliteli dizidir.

--spoiler--
skyler var siktir git izleme, vince için büyük kayıp sanki aq.
--spoiler--
7.bölümü yayınlanmış dizidir.

--spoiler--

mike reyiz yine klasını konuşturmak da ve mcgill'de kim'e karşı vefasını göstermektedir. mike'nin parmak izi yöntemini kullandığı cihaz nedir acaba ya da o ışık nasıl bir özellik gösteriyor, ışığın kırılma indisi falan mı hesaplandı, o paranın çalınması olayı efsane hakkaten.

--spoiler--
ulan allahsızlar ne ara başladı bu dizi ve neden haberim olmadı dedirten dizidir. Nasıl duymadım cidden merak ediyorum.

Evet dostum bir günü ayırıp Better Call Saul special weekend yapmak artık farz oldu.
her bölümde walter'ı iki saniye de olsa ders anlatırken saçları varken görür müyüz diye düşünüp gülesim geliyor. çok merakla takip ediyoruz.
7. Bölümünde Jimmy'nin dumbledore mikrofonu kullandığını göstererek göz doldurtan dizidir. Ulan çok güzel ilerliyo be.
breaking bad in 3. sezon, 4. bölümünde, adamımız ikinci eşini üvey babasıyla bastığını söylüyor ahahaha o sahnelere şahit olacak mıyız diye düşündüren dizi. çok sağlam malzemesi var. acaip seviyoruz.
An itibariyle 4 bölümünü üstüste izlemiş ve beni koltuğa gömmüş olan dizidir. çok sağlam ilerliyor. içimdeki mühendislik aşkını bile sarsıp hukuk fakültesi düşüncesi sokmuştur. Siz en iyisi saul u arayın.
Kardeşim izleyecek dizi var mı? sorusuna kanka kurtlar vadisinin ilk zamanları bombaydı diye cevap veren kekoların ''çok durağan ilerliyor yeaaa'' tarzında cümlelerle bok attıkları vince gilligan yapımı müstakbel şaheser.
Pek kimse bahsetmemiş ama Jimmy'nin abisi Chuck rolündeki Michael McKean abinin sağlam performans gösterdiği dizidir. Ayrıca avukatlığın ne denli yavşak bir meslek olabileceğini göstermesi açısından da önemli bir referans noktasıdır. Yemin ediyorum avukatlara gıcığım vardı böyle giderse nefrete dönüşecek. Bob Odenkirk ve Jonathan Banks döktürmektedirler zaten onları biliyorsunuz. Aferin güzel gidiyor böyle devam edin.
seks tuvaleti sahnesi yarnış geçirmiştir. *

https://www.youtube.com/w...KjhFRC1FtW--jwjW_bjswIDDU
artık tam olarak oturan ve tadına yeni yeni varacağımız yeni efsanemizdir ,şuan harika gidiyor umarım bozmazkar ki hiç sanmıyorum , bb den sonra en o seviyeye en yakın olan true dedektiv ve fargo dan sonra benim için süper bir dizi oldu . chuck reiz akacak bence ilerde
öyle bir dizi ki resmen ergen ayırgacı lan. bildiğiniz gibi ergenler yavaş akan hikayeyi, derin konuları, uzun yazıları sevmez, zorlanırlar. bu diziyi beğenmeyen değil, yavaş ve sıkıcı diye beğenmeyen resmen ergendir. öyle bir dizi ki, sinema sektöründe çoğu filmde bulunmayan derinlik ve konu işlenişi bu dizinin her bölümünde var.

bir karakter nasıl yaratılır, bir karakter ve çevresindeki diğer karakterlerin algısı, derinliği nasıl ekrana yedirilir canlı canlı ders veriyorlar resmen. çoğu filmde bile böyle derinlik yok lan. mesela filmlerin çoğunda baş roldeki karakter olaylara aniden giriş yapıyor, kim bu ? neyin nesi ? yok... hatta başrol oyuncusu haricindeki diğer karakterlerin hiç bir işleyişi hiç bir arka planı anlatılmıyor. sinema sektöründe bile zor yakalanan derinliği better call saul'de her bölüm izliyoruz.

far cry 3 oyununu oynayanlar bilir. sıradan bir gençten doğa savaşcısına dönüşen şahane karakter gelişimini biliyorsunuz. breaking bad ve saul'de bunun dört beş kat daha kaliteli versiyonu yapılıyor hem de !!!! her karakter!!! için.

ohaaaa çekmek istiyor insan*, tuco salamanca gibi bir sezonda en fazla beş on dakika görünen bir yan rol oyuncusu bile arrow, person interest gibi orta halli dizilerin baş rollerinden daha popüler ve daha çok ilgi topluyor.

öyle bir dizi ki her karakteri efsane, hangisinin hayatını çeksen başka bir dizi olur lan.

kendi evrenini yaratmış efsaneeeeee bir dizi.
BB ile karşılaştırma saçmalığına girilmemesi gereken spin off dizi. Saul abimizin herkes gibi BB de ki duruma nasıl geldiğini o zamandan bile merak eden birisi olarak söylüyorum ki izlerken gram sıkılmıyorum.
breaking bad ekibinin %80'nin var olduğu dizi. yalnız bb ile karıştırılmaması gerek. evet o diziden bir karakter içeriyor. bb'de saul'un oraya nasıl geldiğini anlatıyor ama bb değil bunda hem fikir olalım.

dizi başlamadan önce ekibin paylaştığı videoda mike ve saul için walt ve jessie ikilisi gibi olacak diyorlardı 8. bölümü de bitirdim ve haklılar. mike, walt'un zekasını; saul'da jessie'nin korkaklığı, duygusallığı ve bağlantı kurma yeteneğini oluşturuyor bence.

eğer bu dizi bb'den önce yapılsaydı emin olun başlı başına çok sağlam bir dizi olurdu ki şu an bb ile kulvarlarının çok farklı olduğuna inanmaktayım.

1.sezon genel yorum:

--spoiler--

saul'un geçmişi olarak başlayan dizi fakat mike'ın ve tuco'nun işe girmesi mükemmel olmuş. tuco'nun daha çömez olduğu dönemler ama her zamanki gibi ağır psikopat.*
mike ise her zamanki gibi sessiz sakin ama onun bu özelliğini nereden geldiği geçmişinde yatıyor. her zaman torunuyla kızının hikayesini merak etmiştim öğrenmek çok iyi oldu. sıradaki hikaye ise gustavo fring ile yollarının kesişmesi. ayrıca paraya sprey sıkıp parmak izleriyle paranın nerede olduğunu bulmak çok zekiceydi.

saul'a gelince; iyi, dürüst, yardımsever, vicdanlı, duyguları olan bir adamın nasıl suçluları aklayan, yasalarda boşluk bularak insanları hapisten kurtaran, tam bir sistem boşluğu yakalayan avukata ve insana dönüştüğünü izlemekteyiz.

kettleman ailesi saul'u avukat olarak istemeyince şöyle bir söz replik vardı: " sen suçluların avukatısın" resmen saul'a geleceğinin söylendiği replik.

chuck'a noldu? hhm'den chuck payını aldıysa bile saul'a bu para yaramadı da mı saul goodman oldu? bunları ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

dizi başlarındaki flashbackler gayet başarılı ve o kısa jenerik, resmen biz bu diziyi eğlenmek için çektik der gibiler. ayrıca dizi şu an aktif olarak mı çekiliyor yoksa çok eskiden mi çekildi merak ediyorum. akıllı telefonlar vsler bb'de de çok az yer buldu bu dizide de bu durum öyle ilerliyor ve teknolojiden uzak bir şekilde eski günlere yönelik çok başarılı bir dizi çekiyorlar.

bence dizi mükemmel gidiyor. spin off dizi olarak efsane olabilir.
--spoiler--