bugün

"öyle bir ölsem
öyle bir ölsem çocuklar
size hiç ölüm kalmasa."

allah rahmet eylesin, mekanın cennet olsun. sen rahat uyu, katillerin uyuyamayacak.
Bilin istedim. (#23111893)
unutmayın!
çocuklarımızı, canlarımızı, hayatlarımızı nasıl elimizden aldıklarını unutmayın!
alçakları, vicdansızları unutmayın!
polise emri ben verdim diyenleri ve onları destekleyenleri unutmayın!
katilleri unutmayın!
ne olur unutmayın..!

14 yaşında ekmek almaya giderken vuruldu berkin. 1 yaş, 3 mevsim, 30 kilo direndi. bir ömür kaybetti. katilleri dışarda! destekleyen herkesin elinde bir çocuğun kanı var.!
Allah rahmet eylesin bugün sabah vefat etmiştir.

Çocuğu olan biri olan sabah sabah canım yandı.

Büyüklerinize sorun, size şunu söylerler:

Allah insana anne baba ya da yakın akrabaları kaybetmenin sabrını veriyor ancak evlat acısı kolay atlatılmıyor. insanın içinde günbegün büyüyor.

Ailesine yüce rabbimden sabır diliyorum.

edit: Büluğ çağına ermemiş birine gezici olma ihtimaline karşın olası cehennemlik diyebilen kanıbozuk şerefsizleri bari böylesi bir günde ölüye saygılı olmaya davet ediyorum.
daha fazla adaletsizliğe, riyakarlığa, fitne fesata dayanamayacağına karar verip rahmete yürümüş direnişçi kardeşim.

allah rahmet eylesin.
burnumdaki sızı, önce gözlerimden yanarak akan yaşlara sonra nefretin en büyüğü lanetin en deriniyle boğazımda çözülmez bir düğüme dönüştü. ölüm çok gerçek, hep var, her yanımızda her anımızda. ama öldürülmek başka.

Bugün evden çıkarken düşündüklerimi gözden geçirdim, güne dair, işe dair, işten sonrasına yarına, hafta sonuna, sonrasına dair bir sürü şey. Ama ben arabama binmeden her şeyin birden elimden alınabileceği, bir anda, oracıkta, o anda; canımın, hayallerimin, yarınımın benden çalınabileceği bir ülkede yaşıyorum ki!

Dün Berkin ruhunu teslim ettikten sonra Abdullah Gül Berkin' in ailesini arar ve ertesi sabah -bugün- ölüm haberi verilir. Çocuk katili iktidarın ucuz tiyatrosu bu sabah saat yedide perdelerini açar.

Ailesinin kucağındaki 16 kiloluk cılız bedenin dayanılmaz ağırlığını kalplerimizde vicdanımızda taşıyoruz.
iyi uyu çocuk.
bir masuma daha kıydınız bir çocuğun daha geleceğini çaldınız.

allah belanızı versin. allah bin türlü belanızı versin.

berkin'in ruhu size rahat vermesin. bu acının tarifi yok. allah sizi kahretsin.
burnumdaki sızı, önce gözlerimden yanarak akan yaşlara sonra nefretin en büyüğü lanetin en deriniyle boğazımda çözülmez bir düğüme dönüştü. ölüm çok gerçek, hep var, her yanımızda her anımızda. ama öldürülmek başka.

Bugün evden çıkarken düşündüklerimi gözden geçirdim, güne dair, işe dair, işten sonrasına yarına, hafta sonuna, sonrasına dair bir sürü şey. Ama ben arabama binmeden her şeyin birden elimden alınabileceği, bir anda, oracıkta, o anda; canımın, hayallerimin, yarınımın benden çalınabileceği bir ülkede yaşıyorum ki!

Dün Berkin ruhunu teslim ettikten sonra Abdullah Gül Berkin' in ailesini arar ve ertesi sabah -bugün- ölüm haberi verilir. Çocuk katili iktidarın ucuz tiyatrosu bu sabah saat yedide perdelerini açar.

Ailesinin kucağındaki 16 kiloluk cılız bedenin dayanılmaz ağırlığını kalplerimizde vicdanımızda taşıyoruz.
iyi uyu çocuk.
Çocuklar uyurken susulur , ölürken değil.
canımızı yakmış çocuk... ah be! insan hayatı bu kadar ucuz işte, sen git ekmek almaya hiç yok yere vurul. suçsuz masum yavrucak... mekanın cennet olsun...
vefatıyla toplumun vicdanının ve duyarlılığının da öldüğünü göstermiştir. yolda "ama devlete karşı geldi" diyen insanları duyunca bundan kesin olarak emin oldum. onu terörist addedip öldürenlerin insanlığı zaten çok daha önce ölmüştü hatta hiç bir zaman olmadı. hepinizin ellerinde o masum "çocuğun" kanı var. her soldurduğunuz fidan için bir gün hesap vereceksiniz. bu yaşananlar unutulmadı, unutulmayacak.
Öyle karışık bir ortamda olmaması gereken çocuktur. Ama bu pkk itleri alışkın küçük çocukları Polis önüne sürmeye. O kadar itler gibi bağırıyorsunuz da neden ölsünler de propaganda yaparız niyetiyle çocukları Polis önüne süren hain orospu evlatlarına bir söz söyleyemiyorsunuz.

Sizi insan yerine koyup 1 ay eylemlerinize izin veren hükümette kabahat. Almanya gibi ezip geçseydi, Almanya gibi tv kanallarında olayların yayınını yasaklasaydı bunlar olmayacaktı.

Siz çocukları ideolojiniz için kullananlar, onların kanına ekmek doğrayıp yiyen canavarlar duygu sömürülerinizi de alıp siktir olup gidin yoksa sonunuz kazan vadisinde geberen 3000 pkklı gibi olur. it soyları sizi.
türk polisi tarafından öldürüldüğü sabit olan canımız.

bu arada ab egemen'in dün attığı tweet ile tam anlamda ironi nedir öğreniyoruz;

https://twitter.com/Egeme...status/443096706595717120
bir çocuktu.

solculara da, sağcılara da ölümü ne kazandırdı?

sağcılar, "geziciler, ölümü üzerinden siyaset yapacak. yıkamayacaksınız" diye hayıflanıyor.

geziciler, "polis faşizmini görün ne hale getirdi" diyor.

bir çocuğun, alakasız bir çocuğun ölümü üzerinden siyaset yapmayı bırakın. o çocuk ailesi için direndi, ne devrim için, ne akp'yi yıkmak için, ne başka bir şey için.

akpliler, bu sabinin ölmesi utandırmıyor mu bizleri? yüzlerinizden bu sağ-sol maskelerini çıkararak bakın. direnişçilerin polis tarafından katledilmesinden daha farklı bir şey var burda. hadi onlar direndi, polise karşı çıktı, molotof attı..vs. e peki bu çocuk ne yaptı? ekmek almaya çıktı, çıkmasaydı, değil mi? elinizi vicdanınıza koyun bu sefer.

geziciler, polisin faşist hareketlerini hepimiz gördük. daha çok solcular vardı içimizde, evet. ama hep beraber değil miydik? ben bir milliyetçi olarak normalde yan yana gelmeyeceğim, benimle de yan yana gelmek istemeyecek insanlarla, -ki içimizde akplisi, chplisi, mhplisi, tgb'lisi, bdplisi, heparlısı, tkplisi, gençtürk'ü hepsi vardı, vicdanı olan oradaydı- bile bile attım o sloganları, bile bile yedim o biber gazlarını. ama sadece yoldan geçen bir kardeşimizdi berkin.

herkese söylüyorum : maskeleri kaldırarak bakın böyle günlerde. bir insan öldü, üstelik bir çocuk. kendisi için mücadele veriliyordu, bütün oyunlar o çocuğun üzerine oynanıyordu. devrim de onun içindi, akp faşizmini yıkmak da, polis otoritesi de, dindar nesil de. şu an her ne düşünüyorsanız aklınızda, çıkarınıza bile olsa, aslında bir çocuğun, bir geleceğin parıldaması için. satrançtaki şahtır çocuklarımız. öldükten sonra da hepimizin konduğu kutuya kondu.

bir cenazede kimse kimseye görüşünü sormaz, arkasından ne olursa olsun, iyi bilirdik, der. üstelik bir çocuğa! küçük çocuklar ne yaparlarsa yapsınlar, günahsız olurlar. yapmayın. daha ne kadar oldu da yine birbirinize düştünüz şu bilgisayarlarınız başından. futbol maçı değil, seçim kavgası değil. ki onlarda bile boğaz boğaza girmememiz gerekirken. demokratsak, insana saygılıysak.

kaldı ki, hepimizin üzerinde oynuyorlar bu oyunları "büyüklerimiz". attığımız olumlu olumsuz her hareket, eğer kendi iplerimiz elimizde değilse, hep bize olumsuz olarak dönmüyor mu? unutmayacağız elbet bu günleri, hafızalarımıza kazındı artık. yine yiyeceğiz birbirimizi kıyasıya yok yere.

yeter ki bugün susalım, savaş baltalarını bugünlük gömelim. bir süreliğine saygımız olsun cenazesine.
Günler ağır.
Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz.
Ölüyor çarpışarak insanlarımız
– halbuki nasıl hakketmişlerdi yaşamayı -
ölüyor insanlarımız
– ne kadar çok -
sanki şarkılar ve bayraklarla
bir bayram günü nümayişe çıktılar
öyle genç ve fütursuz..

Günler ağır.
Günler ölüm haberleriyle geliyor.
En güzel dünyaları
yaktık ellerimizle
ve gözümüzde kaybettik ağlamayı:
bizi bir parça hazin ve dimdik bırakıp
gözyaşlarımız gittiler
ve bundan dolayı
biz unuttuk bağışlamayı..

Varılacak yere
kan içinde varılacaktır.
Ve zafer
artık hiçbir şeyi affetmeyecek kadar
tırnakla sökülüp koparılacaktır. *
berkin'in üzerinde patlayıcı madde çıktı yalanını yazıp imzalayan doktor, hemşire ve güvenlik şefi hakkında hangi işlemler uygulandı acaba? takipçi olunmalı!

görsel
görsel
--spoiler--
Ne de büyümüşsün küçüğüm ölüm küçük kaldı yanında
Ne de küçükmüş bedenin zalimlerin yurdunda ...
--spoiler--

rahat uyu berkin'im. 9 ay çabaladın yoruldun şimdi rahat rahat uyu.
yazik oldu, cok yazik oldu. Umarim bu 'cinayette' emegi gecen polislerin icinde en azindan bir vicdan azabi vardir. Cunku eger oda yoksa, iclerinde insanlik namina hicbir sey kalmamis demektir.

Huzur icinde uyu berkin.
http://galeri.uludagsozlu...om/r/berkin-elvan-599663/
Malum cobanin ve onu takip eden malum koyun surusunun el ele katlettikleri insan.
Olmayan adaletin varliginin temennisi ile.
çocuklugumuz öldü çocuk seninle birlikte. ama korkma asla toprak olmayacaksın..
görsel
ben lafa değil icraata bakarım diyenler, alın size icraat. daha kaç kişinin katili olacaksınız? gitmeseydin be berkin...
ne kadar iki yuzlu nekadar adi nekadar yapmacik ne kadar sahtesiniz lan. bir cocugun bedeni uzerinden bile hala gezi, direnis vs diuebiliyorsunuz. ne kadar midesizsiniz lan. guneydoguda hicbirseyden habersiz koyunlarini otlatan kucuk kiz devletin askerinin attigi havan topuyla parcalaninca kaciniz cocuktu, masumdu, lanet olsun askere dediniz. timsah gozyaslarinizida alip siktirin gidin. uluderede vatandaslarimiz kendi f16 larimizla bombalandi iclerinde berkinden daha kucuk cocuklar vardi kaciniz devlet teroru diyebildiniz. ama isin ucu size dokunmayinca anlamazsiniz degil mi? simdi anliyormusinuz nevrozlarda polis panzerlerinin cocuklarin uzerine surulmesi nedemek.
okadar vahsi okadar yirticisinizki bikac olum olsada hukumeti iyice koseye sikiatirsak diye salyalriniz akiyor. bide gelip burdan vicdan yapiyorsunuzya, siktiriniz efenim siktiriniz, cafcafli sozlerinizide alip boktan dunyaniza donun.
görsel

Söyleyecek söz bulamıyorum. Faşist Orospu Çocukları
ak parti hükumeti tarafından öldürülmüş çocuktur!
yazık... çok yazık.
mekanı cennet olsun.