bugün

bana şans dile adlı filmde iyi bir oyuncu olduğu görülüyor yalnız daha sonra kayıplarda olduğu kesin.
küçük erkek çocuğu suratlı oyuncu.
behzat ç adlı dizide üniversite mezunu, ziraat mühendisi krizden dolayı maaşları alamayıp işinden ayrılarak polis olan cevdet karakteriyle karşımıza tekrar çıkan oyuncu.
2004 yılında tgrt'de yayınlanan başrollerde cem davran, şevval sam ve yasemin ergene gibi oyuncuların oynadığı çocuğun var derdin var adlı sitcom'da murat karakterini oynamıştı. şimdilerde ise behzat ç bir ankara polisiyesi'nde ziraat mühendisliğinden polisliğe terfi eden cevdet karakteri ile karşımıza çıkmış genç bir oyuncudur kendisi.
Berke Üzrek, (d. 29 Eylül 1979 istanbul ), Türk tiyatro ve sinema oyuncusu.

Profesyonelliğe aile dostlarının aracılığı ile ilkokul beşinci sınıfta Türkbank Çocuk Tiyatrosuyla adım attı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde tiyatro eğitimi aldı. Gurbetçiler adlı dizide televizyon kariyeri başladı. istanbul Kraliyet Tiyatrosu nda bir süre "Hastasıyız" adlı oyunla sahneye çıktı. Filler ve Çimen, Can, Bana Şans Dile gibi toplumsal problemlere değinen filmlerde de rol aldı.

Behzat ç'deki performansı ile sevilen bir karakteri canlandıran, sempatik insan.
kaynak: vikipedi.
madrid film festivalinde marmara filminde en iyi yardımcı erkek ödülünü kazanan oyuncu.
bazen abartıyor ama fena değil.
*
behzat ç'nin cevdet'i dir kendisi.
29 Eylül 1979 istanbul doğumlu oyuncu.
Göçebe filminde baba katilidir. Amma sorulu film ha.