bugün

yılmaz özdil'in (16.07.09) hürriyet gazetesi'ndeki köşe yazısı.

Seçimden önce yazmıştım...

"Belki dikkatinizi çekmiştir.

Diyarbakır'da petrol bulundu.

Böylesi bulunmamış hiç.

Heyecanlandım, arşivi taradım...

Son 6 ayda:

Manisa'da petrol bulundu.

Sakarya'da petrol bulundu.

Niğde'de petrol bulundu.

Mardin'de petrol bulundu.

Kastamonu'da petrol bulundu.

Antalya'da petrol bulundu.

Isparta'da petrol bulundu.

Gaziantep'te petrol bulundu.

Karadeniz'de bulunanı müthiş:

40 yıl yetecek kadar!

Öbür seçim öncesine bakıyorum...

izmir'de doğalgaz bulundu.

Konya'da doğalgaz bulundu.

Sakarya'da doğalgaz bulundu.

Ben diyeyim, 50...

Sen de 70 milyar dolarlık yani.

O derece.

Düzce'de doğalgaz bulundu.

Lüleburgaz'da doğalgaz bulundu.

Zonguldak'ta doğalgaz bulundu.

Tuz Gölü'nde doğalgaz bulundu."

*

Bi de seçimden sonra yazayım...

*

Benzine okkalı giydirdiler.

Vergisi dünya rekoru.

*

Şimdilik bununla idare edin.

Kış gelsin...

Nabucco'yu da yazarım.

http://www.hurriyet.com.t.../12080580.asp?yazarid=249
akilara zarar bir cover versyonu bulunan sarki.

http://www.youtube.com/watch?v=uYq7HV6gnJs&feature=related
-benzin..
+nolmuş benzine
-benzin solmuş
+götürün lan bunu.
taşıtları götüren sıvı olarak bilinen,düzenli zam alan yanıcı madde.
caddebostanda 100 metre içinde bu sefer de barlar sokağının girişinde bulunan barnies in yerine 3. şubesini açmış cafe&restaurant.
güzel bir rammstein şarkısı.
Çok harika bi' Rammstein şarkısı.

"Gib mir Benzin!"
(bkz: sözlük bana benzin bul allahsız)
yakın zamanda bursa fsm bulvarında hayal kahvesi nin yanına açılacak olan mekan.
süper bir rammstein şarkısı.
cadde bostan ve bağdat caddesinde ki mekan.
süper bir yakıt türü. gaz aracın ırzına geçerken benzine alınca aracın kendine geldiğini görüyorsunuz.
çanakkale kordonda bir mekan.
Fatih sultan mehmet bulvarında akşamları tıklım tıklım dolan tikky mekanı bir bar.
bugün 4 tl'ye çıkmış ateş suyu. durmak yok yola devam. vay ben sizin be. formatına yandığımın sözlüğü. ulan 2008'de varili 150 $'ken 3.5 tl ydi bugün 90$ 4 tl. vay ben sizin hesabınızı muhasebenizi cinsinizi cibiliyetinizi benzin döküp yakayım ulan. (bkz: küfürün kifayet etmediği anlar)
türkiyede fiyatı 4 lira olan. Dünyada en pahalı satılan yeri Türkiye olan bir akaryakıt ceşidi...
benzin, insanın kendine yakışanı giymesidir.
1. sıradaki entaride araçların çalışmasını sağlayan uçucu,yanıcı madde tanımını görünce duygulandım lan sözlük.

veeee damadın babasından 10 litre benziiinn. *
herkesin canının acıdığı ama kimsenin ses çıkarmadığı durumun başlığıdır. 4 tl ödenir mi 1 litreye. verginin vergisi
Tayyip'in zenginlerden alamadığı vergileri, fütursuzca dağıttığı seçim yardımlarını, içine ettiği ekonomiyi dengede tutmak amacıyla 4 lirayı da geçirdiği modern dünyanın olmazsa olmaz enerji kaynaklarından.

bir kimse de arkadaş ne yapıyorsun sen, benim sırtımdan kendi beceriksizliğini kapatmaya uğraşıyorsun, sana oy moy yok bas git otur oturduğun yerde demiyor. E ne de olsa ATV, samanyolu, Tayyip Radyo televizyonuna göre ortadoğu'da yükselen güç, demokrasinin, özgürlüğün arttığı ülkedeyiz değil mi?

Lan hıyar şuradan şuraya gidemiyorsun arabanla, otobüsle onunla bununla ortadoğu'da güçmüş, özgürlükmüş, mahallenden çıkamadan, götünün donduğu evde neyin özgürlüğü, neyin ortadoğu gücü?
ismi duyulduğunda akla zammı getiren, serbest piyasada fiyatı heryerde aynı olan tek tüketim malıdır. vergide rekortmendir. ayrıca petrolün damıtılmasıyla üretilen çok yanıcı likit bir yakıttır.
abazan yazarlarımızın düzgün bir üst başla gelip ortam yapabileceği mekandır.
2.5 litrelik pet şişelerde satılmaya başlanması gereken harika bir içecek adı olabilir bu. reklamında da demirel oynar. "benzin varmış alın içiyorum"
bursa fatih sultan mehmet bulvarında bir mekan.
benzin türkiye de çok yüksek vergilerden dolayı pahalı olan bir akaryakıttır.
ne zaman ki bir zam gelse hükümettin ne anasını ne babasını bırakan tayfa heralde 10 yıl önce dünyada yoktu.
ben olupta hatırla(ya)mayan bu arkadaşlara ya da hiç olmayanlara hatırlatıyım:
bu mellete 2001 krizinde 5 ila 7 günde bir zam gelirdi.(sanırım zammı koyan hükümettin içinde o aptal olmayan aydın olan kesiminde desteklediği parti vardı değil mi?)
bu zıkkıma ötv vergisini lüks tüketim vergisini bilin bakalım hangi hükümettin ithal ettiği bakan koydu?
ee koyduda. akp de kaldırsın diyen zümreye de şunu demek lazım:
senin aydın çağdaş dürüst hükümettin zamla vergiyle kalsa iyi ekonomiye öğle bir koydu ki düzeltene aşk olsun.

şimdi soracaksınız hırsızın hiç mi suçu yok diye. evet var. hükümet ve bundan öncekiler kolaya kaçıyor. sıkıştılar mı akaryata zam geliyor. petrolün varil fiyatı düşünce nedense bunu fiyatlarda düşüş olarak göremiyoruz.

birde bu aralar (bkz: kaynak kemal) amca mazot 1.5 lira olacak diyor. işallah gelirde indirir. ama kafama takılan bişey var. hem fakire 600 lira dağıtıp ekonomiye 24 milyar liralık yük getirip hem de mazottan vergi almayarak nasıl ekonomiyi yönetecek merak ediyorum.
organik kimyada 101 bile değilken benzen gibi bir birleşik sandığım yakıt. meğer alakası yokmuş.