bugün

pişkinliğin son perdesi.
belki "o kadar zam yaptık hala ucuza mı satıyorlar?" anlamında söylemiştir.
doğru bir bakan açıklamasıdır. adalet ve kalkınma partisi dönemindeki tek olumsuzluk olarak lanse edilen olay bu'dur. kişi başına düşen milli gelirimizi katlarlarken iyide benzine zam yapınca tu kaka değil mi?
4 liraya satılan bir yer bulursa gidip alacaktır.
kendisi hiç bir zaman bir benzinciye gidip benzin alamadığı için göremeyen bakan izahatıdır. sen şoförüne sor bakalım kaçaymış benzin acep.
geçen mazot almak için girdiğim benzinlikte 98 oktan benzini 4.02 fiyatıyla gördüm. vay anasını iyi ki dizele geçmişiz dedim. benzinli araba kullanan arkadaşlara sesleniyorum, ya lpg taktırın, yada dizele geçin.
bir gözlük daha takması gereken maldan adam söylemi.

http://www.dunyagoz.com/
bakanın benzinlikle işi olmaz.
isteyen baksın nerede kaça satılır bu benzin.

http://gm.poas.com.tr/pompafiyat/pompafiyatgrid.aspx
(bkz: kaçak benzin kullanan maliye bakanı)
olsa olsa benzini bedavaya kullanan kimselerin beyanatıdır. doğruluk payı da yok değil. makam arabasına kendisi koymuyor benzini nasılsa. "devletin malı deniz, yemeyen .." lafı burada kendini gösteriyor.
(bkz: artiz mi ne artizi)
'bizde maliye bakanını görmedik' derler adama.*
"memleket neresi ?" diye sorarlar adama.
illa girmeden, ardının değerini anlamayacak birinin açıklamasıdır.
bir zamanlar sansürlü olan youtube için başbakanın "ben youtube'a girebiliyorum, siz neden giremiyorsunuz" açıklamasını andırır.
http://www.benzinal.com/ adresindeki fiyatlara göre
istanbul 3,78
ankara 3,79
izmir 3,78
benzin 2010 yılı içinde en fazla 3,85 TL'yi görmüştür. dolayısıyla sayın bakan 'ın tespiti doğrudur.
dünya üzerinde böyle bir bakan görülmemiştir.
--spoiler--
pompada 97 oktan benzinin litre fiyatının 4 lirayı geçmesi ve türkiye’nin dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanır hale gelmesiyle harekete geçen hükümet, ilk adımda tüpraş üzerinden benzinde 2-4 kuruşluk indirim sağladı.
--spoiler--
evet efendim , hali hazırda yapılan bu havalı açıklamanın nedeni budur. halk arasında bu tarz bir siyasete bir şey derler ama ben buraya yazmayacağım.
özür dileriz sayın bakan haklısınız 4 lira değil, 3,97 lira, yazıklar olsun bize sizler gibi mübarek insanların günahını aldığımız için, zaten bizler hepimiz sizleri sevmediğimiz için terbiyesiz utanmaz ahlaksızlarız.bir de utanmadan iftira atmışız 4 lira diye tühhhhh bize.
aq böyle memleketin ya.. bu güzel coğrafyada yaşamayı hakketmiyoruz biz..
shell istasyonlarına göre an itibariyle istanbul da litre/pompa fiyatı ; Kurşunsuz Benzin 95 Oktan için 3.84tl , V-Power (Kurşunsuz 97) için 3.93tl tür. hee birde bunun dizeli var tabi, o da an itibariyle; eurodizel 3,26tl dir. yani bu durumda sayın bakanımız haklı, 4tl daha olmamış, ama birde şu var ki geçen hafta tüpraş rafine fiyatlarında indirim yaptı yani bu indirimli fiyatı, o zaman indirimsiz fiyatı siz düşünün.
(bkz: gösterelim anam)
(bkz: mala yatmak)
adam haklı benzin 3.97 lira nerde görülmüş 4 lira olarak. ha bir de akabinde şunu söyleme ihtimali yüksek

(bkz: sus ve yalamaya devam et)