bugün

Cumhurbaşkanı niteliklerine sahip olmayan birinin Cumhurbaşkanı olması durumuna isyan edenlerin sarf ettiği söz. Buna ben de dâhilim.

(bkz: Benim cumhurbaşkanım Ahmet Necdet Sezer)
(bkz: gurur mu yaptın)
- benim cumhurbaskanim abdullah gul degil.
- iyisin hoşsun da bugüne kadar cumhurbaşkanın olan demirel'ler, evren'ler g.tünden kan alırken neredeydi senin bu mayhoş kararların?
türkiye cumhuriyeti, türkiye islam cumhuriyeti* olana kadar benim cumhurbaşkanım...*
-sen benim kocam olamazsın hamdi, pipin çok ufak..
*ama hayatım, o pipi benim değil..
-abdullah gül de cumhurbaşkanın değil zaten, hamdi sana ait bir şey söyle bana.. ayrıca başkasının şeyiyle gerdeğe girilmez, byeeee
-mirim benim cumhurbaşkanım abdullah gül değil diyenler var. ne diyosunuz?
- üstad çok ta önemsememek lazım öyle zevatları, zira onlar bu hareket ve tavırlarıyla cumhurbaşkanını değil bilhassa cumhurluklarını inkar içerisindeler.
- yine çok doğru söylediniz mirim.
- anlamadın dimi tarraaam nese sen doğru olduğnu bil yeter bu sana
- eywallah.
ettiği yemine sadık kaldığında doğru olmayacak önerme. ancak 10 yıl önce söylediklerine sadık kalacaksa altına imzamı bastıracak olan önermedir. unutulmasındır ki onlar zamanında bu ülkeyi mustafa kemal dinsizliği'den kurtarmaya adamışlardı kendilerini. bu ne yaman çelişkidir yarabbi!
online ortama tasinirsa dijital imzami yerlestirecegim tumcedir.

(ara: hanim kos*)
"benim" ile yapilan tamlama "laik turkiye cumhuriyetinin cumhurbaskani" seklinde de yapilabilen tumcedir. dilbilgisi acisindan degisen bir sey olmayacaktir, ad tamlamasi oldugu gibi kalacaktir; ama anlam bakimindan bazi kesimi rahatsiz edebilir.