bugün

ali ağaoğlu nun cümlesidir.
ben ali ağaoğlu'yi faiziyle sevmiştim açıkçası o faizi veremedikten sonra napayım aliyi ağayı oğlunu.
iktidara yaranayım sloganı. fakat o yalaklık edilen iktidar faizi sevmiyormuş gibi yapıyor ama hem milletten hem de bankalardan çatır çatır faiz götürüyor. durum ekonomik olmasa seni bir oğlun sever bir de yanali.
mantık hatası olan cümledir. aslında ali ağaoğlu gibi bir cahilde mantık aramak mantıksızlığın dik alasıdır. ama insan soruyor, lan kimse mi kontrol etmiyor bu reklamı diye.

yeni başlayanlar için cümledeki mantıksızlık:

ali ağaoğlu eskiden faizsiz verseydi, şimdi faizli verirken, 'beni seven faizli sevsin.' deseydi cümle mantıklı olurdu.
Ağaoğlu'nun son reklam sloganı. Bu adam nasıl bir anda ortaya çıktı ata bindi zengin oldu ben hala anlayamadım.
ali ağaoğlu'nun "beni seven faizsiz sevsin" açıklaması sonrası isviçre bankaları'ndan açıklama geldi;
"biz ali ağaoğlu'nu çok seviyoruz, kendisi iyi bir müşterimiz, sözünü dinliyor ve mevduatlarındaki faizleri sıfırlıyoruz..."
bundan önceki sevenlerine al mektuplarını ver mektuplarımı postasını koyduğu yeni ruh durumudur.
beni de seven donsuz mümkünse.
Anneni severim ...
tamamen ak çomarlar döneminde palazlanmış bir ibişin cümlesidir.
(bkz: yaranmışlık satmak)
islami usüllere uygun sevgidir. (bkz: Helal gıda)
bırak faizsiz falan, (bkz: evlat olsa sevilmez) o derece.
Zor bir istek.

Tamam faizsiz sevelim de o kot pantolonla o reklamla mümkün değil hacı abi.