bugün

Avrupa Yakası'ndaki kapıcı oğlu Gaffur'un sürekli olarak Burhan'a tekrar ettiği ve insanı her seferinde güldüren soru cümlesi..
(bkz: beni niye çağırmadın)
gaffurun söylemesi ile mükemmellik kazanan, adeta yeni baştan doğan, kızgınlık yerine mizaha, üzüntü yerine kahkahaya bürünen soru cümlesi.**
kızların alakasız yerlerde sordukları sorular arasında başı çekmektedir efendim.
(bkz: bugün bize gelsene)
- beni begeniyor musun?
+ zaman zaman...
peker açıkalının hayatının rolünü oynadığı, ona cukk diye oturan karakterin cümlesidir. özellikle çakkıdıdaki performansı süpppeeerr
"saçını uzatsana süper olcak" akabinde sorulan sorudur..
-bize niye gelmedin , -beni niye çağırmadın gibi gaffur replikleri ile birlikte aklımıza kazınan cümle.
+...sizin evde beraber maç izlemişsiniz?
-hğea..
+beni neden çağırmadın?
-....ahh ah!..Bir an aklımdan gidivermiş Gafur Bey.
+Yoksa beni beğenmiyo musun?
-....aaa!..Hiç olur mu öyle şey?
+O zaman yarın izleriz.Yarın da maç var.
-hğea..???
(bkz: guzelligin on par etmez bu bendeki aşk olmasa)
(bkz: en gaz abazan soylemleri)
(bkz: yaran replikler)
hatırlamıyorum o sırada bayılmış olmalıyım diye cevap verilip sorunun tekrarlanması durumunda yoooo niye sordun ki diye de kesilip atılası soru cümlesi...
avrupa yakasi'ndaki gaffur ve burhan diyaloglarinda gecen gaffur'un sik sik kullandigi yaran soru cümlesidir, burhan bu soruya "yaa ne alakasi var niye böyle yapiysiin beni kiriysiin seni begenmez olur muyuuum hic" seklinde cevap verir. (bkz: kopartan diyaloglar) (bkz: kopush)
bu repliğin bir diğer versiyonuda beni aşağı mı görüyorsundur cafe bölümünde gaffur tarafından garsona söylenmiştir.
avrupa yakasının tekrardan müdavini olmama sebep olan kapıcının oğlu gaffur'un burhan beyle aralarında sürekli geçen diyologtaki replik.
meyil gonderdim okumuyor musun?yoksa beni begen miyormusun?

(bkz: gaffur)
(bkz: beni begeneni ben begenmem benim begendigimse beni begenmez)
avrupa yakası dizisinde peker açıkalın'nın canlandırdığı gaffur tiplemesinin başlıca repliklerinden bir tanesi.

gaffur: kankaa beni de bu akşam havyar'a * götürsene... *
burhan: ammaannn bebişim senin ne işi var or....
gaffur: beni beğenmiyormusun!!!!!!!!
Her ne kadar gaffur un dokunaklı lafı olsa da benim modeatörlere iletmek istediğim repliktir.
ikide bir çaylak modu nedir kardeşim sizlerden çektiğim, yoksa beni beğenmiyor musun?
avrupa yakası dizisi fenomenlerinden peker açıkalın'ın canlandırdığı kapıcının oğlu gaffur'un devamlı olarak burhan altıntop'a sorduğu soru.

akabinde bize niye gelmedin şeklinde bir soruyla da devam ettiği görülmüştür. gaffur'un soruş tarzı ve burhan altintop'un bu sorular karşısında afallaması harika bir komedi idi.