bugün

350 lbs bastığım göğüs hareketi.
ronnie colemanın hiç yapmadıgı egzersizdir.
(bkz: dumbell bench press)
yeni başlayan heveslilerin ismini havalı bulduğu ve sürekli ondan bahsettikleri press türü.
3 haneli sayıları görünce mutlu eder. güçlendikçe dambılla yapılanı makbuldür.
100 kilo basamayanların elestiri yaptigi harekettir.
en sevilen egzersiz hareketidir. zira diğer hareketler gibi milyon kere yapıp sonuç beklemeniz gerekmez. basarsınız ve verdiği halsizlik hissinin tadını çıkarırsınız.
(bkz: barbell bench press)
(bkz: dumbbell bench press)
spor salonu için vakit bulamayan metrobus insani'nin sipariş vererek malzemelerini temin ettiği harekettir.

not: utan ey kader...
harika örnekleri vardır.

http://www.milliyet.com.t...ulmedi--1U6LQWWMhsuf.html
pozisyona göre üst veya alt göğüs ve omuz kasları için yapılan egzersizin amerikanca ismi.

triceps ve bicepse de yararı vardır.
10 numara 5 yıldız bir vucut geliştirme hareketi, beğenmeyen neden beğenmez anlamak mümkün değil bir süredir haftada 2 kere göğüs çalışıyorum bir antremanda bunu diğerinde chest makinesini kullanıyorum chestte bastığınız ağırlıkla bunda bastığınızın temel farkı bu harekette ağırlığı dengelemeniz gerek bu da denge kaslarınızı çalıştırmanızı sağlıyor çok yararlı bir hareket bence. ha derseniz ki ben dumbelle yapıcam kusura bakma acı bizim ülkemizde ronnienin çalıştığı türden salonlar yok çoğu salonda 25 kg de bitiyor dumbeller.
bir türlü 50 kiloya çıkamadığım göğüs hareketidir. ancak 45 kilo basabiliyorum o da 6. tekrardan sonra titreyerek. yardımsız sorun olabilir.
Göğüs ve omuz gelişimini sağlayandır. Spordan ziyade hobi mahiyetinde yapılır. Zevklidir.

Ama Decline bench Press in allah belasını versin. Üvey evlat gibi geliyor insana lanet olasıca.
https://www.59saniye.com/...dama-zalimca-saka-yapmak/

böyle bir şakaya alet olmuş hareket. soğudum yeminle. *
yerini dumbell lere bırakmanız gereken hareket.

diğer kaslara çok yük verdiğinden asıl hedefinize biraz geç uzaklaştırır.

triceps kaslarınıza yüklenmenizi de sağlar.
Deadlift ve squat ile temel vucut gelistirme hareketidir. Kendi agirliginiz veya daha fazlasini kaldirabiliyorsaniz iyi bir kondusyonunuz var demektir.
Bugün rekorumu 120kg'dan 125kg'a yükselttiğim hareket.

Edit: neden eksiledin abisi. Çalış sen de yap ne bu kin?
görsel
Fazla abartılmaması gereken harekettir. Bazı arkadaşlar gerçekten çok abartıyor ve sonra vücut yapmak yerine meme yapıyorlar.
Yapabildiğiniz kadar yapmanız gereken hareket.Sonra salak salak sakatlanıyor insanlar.
dumbbell bench press kadar etkili değildir. rotasyonlu kullanın, muhakkak dumbbell press e ağırlık verin. serbest ağırlık her zaman için daha iyidir.
bugün hayvan gibi bastığımdır. barın kendi ağırlığı 20 kilo. 22.5 sağa 22.5 da sola taktım. etti mi sana 65 kilo. benim kilom zaten 68. çok feci titredi kollar ama mükemmel hissediyorum şimdi. set bittikten sonra 'şiddet' adı verilen olayı da uyguladım. kollar bitik olsa da birkaç tane daha basmaya çalışıyorsun tabii yanında birinin olması gerekli yoksa tehlikeli, daha doğrusu mümkün değil. güzel hareket ama göğüs kadar kollara da vuruyor acısı. demek ki komplike bir hareket.
vakti zamanında üniversitede beden eğitimi derslerinin bir dönemini "halter" olarak aldığımda epeyce el attığım mevzulardan biri. sonradan olaydan koptuk tabii, o ayrı konu.
yaklaşık bir yıldır düzensiz, son iki aydır da haftada 3-4 gün ağırlıklarla haşır neşir olmama rağmen bir türlü barışamadığım, göğsümü bir türlü hissedemediğim hareketti. ta ki decline bench press'e geçene kadar. eğer göğsünüzü hissedemiyorsaniz sebebi bendeki gibi omzunuzu fazla kullanmanız olabilir. decline'a geçip ilk defa doğru düzgün bench yaptığınızı hissedebilirsiniz.
aramızda vitaminsizlerin olduğunu ortaya çıkaran başlık. 40 kiloyu kızlar bile kaldırıyor , hem de ilk günden.