bugün

murat yılmazyıldırım'ın son albümü iksir içtim değiştim'in en güzel şarkılarından birisidir.
bir şarkı bu kadar mı hissedilerek söylenir dedirten, mükemmel ötesi murat yılmazyıldırım şarkısıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=5NA846heyUwtekrar tekrar dinlenesi.
bir hale tutulmadır, kendinden geçmedir, bir murat yılmazyıldırım parçasıdır şahanedir.
--spoiler--
ağardım güneş yeğiyle
sarıldım ay tüyüyle
örüldüm saçının teliyle
ben sana ölüyorum
--spoiler--

sözleri ile canımı alan parça.
bilmiyorsun ama ben sana ölüyorum.

inanmasan da.
bir bir de bu şarkıyı canlı dinleyin de o zaman görün adama nasıl koyuyor.**
dinledikçe acı verdiği halde dinlemekten insanın kendini alamadığı şarkıdır. yürek törpüler yavaş yavaş.
bir bir de bu şarkıyı canlı dinleyin de o zaman görün adama nasıl koyuyor.**
--spoiler--
örüldüm saçının teliyle
--spoiler--

fena şarkı, iksir içtirir.
gecenin bu saatinde iç parçalayan parça.
murat yılmaz yıldırım'ın tahminimce en sevdiği parçasıdır.
mükemmel bir murat yılmazyıldırım şarkısı.

--spoiler--
akardım kanının nehrinde
ben sana ölüyorum
--spoiler--

diyecek birşey bulamıyor insan, içine dönüyor sadece.
durduk yere adamı aşık eden şarkı. neye olduğunu bilmiyorum ama şarkıyı dinlerken bütün aşık olma belirtilerini hissediyorum. karşılıksız da olsa aşık olsam keşke diyorum içimden. süründüren, ağlatan şarkılardan.
"örüldüm saçının teliyle
ben sana ölüyorum"

hayır yani merak ediyorum, bu sözleri ne yaşayıp da yazıyorlar. aşk acısının kralını çektim hatta öleyazdım * dökülmedi böyle sözler ağzımdan. sizi üzen kadınları, erkekleri ödüllendirmek lazım. kusura bakmayın ama onlar olmasa nasıl dinleriz bu şarkıları.
insanı aşık eden bir şarkı. ne kadar içten.. *
hastayım sananın bir sonraki aşaması.
uzun zamandan sonra dinleyince ilk günkü gibi adamın ağzına ağzına sıçabilen nadir şarkılardan.
yaşlandım şerefsizim.
ilahi gibidir, kana işler, içinin kuruduğunu, çekildiğini hissedersin.
murat yılmazyıldırım'ın, sesinin dokusunu hücrelerimize kadar hissettirdiği ağır aşk içerikli şarkısıdır.
perdesiz gitar'ın kullanıldığı çok güzel şarkı.
nedense erkin koray ve cem karaca'yı hatırlattı.
bir de yerine ölünecek insanlarımız olsa, öle öle dinlenilecek parçadır.
http://www.youtube.com/watch?v=JQZRXAu6DB8

siz de için o iksirden ve değişin, ışığa yürüyün.
Aşık değilseniz bile aşık eder, hayatında hiç alkol almamış insanı amatem'e yatırır, derdi olmayanı derde sokar.
güzel şarkıdır.
Murat Yılmazyıldırım'ın harika bir parÇasıdır. iksir iÇtim değiştim albümünde yer almaktadır. Artık nasıl bir iksir iÇmişse böyle şarkı yapmış. Kafa harika, şarkı Harika. Tekrar tekrar dinleyip de hiÇ sıkılmayacağınız ve sizi her defasında aynı şekilde etkiye alabilen şarkı.