bugün

ben solcu, sosyalist, komünist, marksist, darvinist, ateist, panteist, agnostik değilim. ben sağcı, kapitalist, seküler, laik, kemalist, demokrat değilim. ben ırkçı, milliyetçi, kavmiyetçi, faşist, militarist ya da pkklı değilim. türk, kürt, ermeni, arap, ingiliz ya da fransız değilim. idealist, realist ya da materyalist değilim. ben neonurcu, neosüleymancı ya da neocübbelici değilim. akpli, chpli, mhpli, bdpli değilim. kralcı ya da despot değilim. hele hele ılımlı islamcı, abd-israil uşağı hiç değilim.

ben ne miyim?
ben sadece müslümanım. çünkü islam bana yetiyor. islam'da bir eksiklik mi var ki ben müslümanlığımın önüne bir sıfat koyayım. üstelik bu sıfat da kaynağını ilahi kaynaktan alan 'müslüman' sıfatının önüne, arkasına kaynağı beşeri olan bir 'sıfat olsun. müslümanlığım her şeyden üsttedir. her türlü noksanlıktan uzak olan 'islam'dan da noksan sıfaları üstün tutma aşağılığını gösteremem. zira içerisinde bir takım doğrular barındıran bu noksan sıfatların hepsinin 'doğrusu' islamda varken, 'yanlışı' yoktur. zira kudret sahibi Allahtır. Onun düzeni, nizamı, dünya görüşü ya da ideolojisi benim için yeterdir.
insanın kendisini anlamasına yardımcı olan soru cümlesidir.
(bkz: ben neyim)
Ben salak değilim (öyle).