bugün

tayyip erdoğan sözlerinden biri.
e artık lütfen konuşmayı bilen biri ya da hiç olmazsa düşünmeyi bilen biri bu adama dublaj yapsın.
http://www.ensonhaber.com...itligine-inanmiyorum.html
çok inanılası bir dünyada yaşadığımız da söylenemez gibi.
eşitlik düşüncesine inanıyorum fakat uygulamada eşitliğin olmadığına inanıyorum.
iki şeyin eşit olması için aynı olmaları gerektiğine inanan kişinin söylediği güzel tespittir. kadın-erkek eşit değil denktir.
eğer zeka ve ön sezi gibi konuları ele alırsak kadın daha öndedir. ama kadınlar ayrıntılara çok fazla takıldıkları için ne yazıkki geneli göremezler.
erkekler ise daha düz mantıkla çalıştığı için direkt sonuca giderler. bu sebepten erkekler yöneticiyken kadınlar daha karmaşık konularda daha başarılıdır.
örneğin dümdüz bir alanın ortasında bir ağaç var diyelim ve soralım iki tarafa da ;

kadın size dakikalarca ağacın nasıl oluştuğunu,rengini,yaprakları,rüzgarda yaprakların nasıl sallandığını bahseder ama asla ağaç demez.
erkekse; direkt orada bir ağaç var der.
tabii bunlar genellemedir.
başlığa girmeden rte tarafından söylendiğini tahmin etmiş bulunduğum beyan.
doğru bir beyan.

kadın erkek denen sıçmık canlının seviyesine düşemez, bütün kadınlar bir queendir. sadece elizabeth değil.
bu sözü daha önce duymadım ama nedense "kesin rte söylemiştir" diyerek tıkladım ve haklı çıktım. adam her geçen gün yobazlıkta level atlıyor.
zaten olmayan eşitliktir.