bugün

'evet başbakandan bir cumhuriyet altını geldi' gibi bir gelişmeyle karşılaşabileceğiniz söylem.
Tayyip anama sövse suç anamdadır diyecek kadar arsızlaştıysan eğer bir EVET yeter.Ülkenin yüz ölçümü fazla mı geliyor ? güneydoğuda farklı bir devlet kurulsun mu istiyorsun ? Bir EVET yeter !Hayalim üç kelime o da şöyle : AÇ , SUSUZ , ŞEREFSiZ mi diyorsun ? Ne duruyosun bir EVET yeter.
(bkz: lümpenlerin evet demesi)
ülke de daha satılmadık yerler, özelleştirilmemiş kurumlar ve tayyipgilin bir kaç boş kasası var bu darum da tabiki 'evet ' diyoruz.
(bkz: bana ne) diye karşılık verilebilir. sanki bana ilahlar, büyük düşünürler. napıyım yani evet diyorsan.
korsan kişiliklerin yaşadığı hezeyandır.

faşist bir iktidara alkış tutmak demokratlık filan değildir, yaptıkları kahramanlık da değil. efsane olmak, demokrasi şampiyonu olmak istiyorlarsa kafa tutarlar. yoksa tayyip erdoğan'ı alkışlamaktan konforlu bir davranış yok burada. aynı isimler zamanında 12 eylül paşalarına nasıl davranmışlar, hele bir onu görelim.

tarih böylelerini silmiştir her daim.
hayır demeye evet diyorum!
hepsi birer "hayır" nedeni olan ünlülerdir. aralarında nihat doğanda var unutmamak gerek (!)
Son zamanlarda bir hayli gıcık olduğum cümlelerden biri.
(bkz: cem yılmaz)
(bkz: hayal kırıklığı)
(bkz: nihat doğan)
(bkz: seda sayan)
(bkz: ibrahim tatlıses)
*
sezen ablamdan duydugumda çok mutlu oldugum bir cümle.
sezen aksu nun sol görüşüne rağmen aklını kullanacağına emindim.
(bkz: üç evetle uğurluyoruz)
bir acun ılıcalı repliğidir. istisnasız evet diyeceği herkese bunu söylüyor.
evet diyenlere dikiz.
Yokum diyor.
görsel
güçlü bir türkiye için hayır diyorum.