bugün

bankalardan yana yüzü gülmeyen, alacağından çok borcuna katmerli faiz işleyen talihsiz yurdum insanının diyecekleridir.

ben içimdekileri yazmaya kalkarsam ya entry ya da ben silinirim. o yüzden özetle; müslüman mahallesinde sokak ortasında tuttuğunu ziken ve iktidarlar tarafından hep kollan yapınıza koyayım. zehir zıkkım olsun hesap açan vatandaşa vermeyip kendi alacağınıza uyguladığınız o faiz mabadınızdan çıksın. iptal ettirdikten sonra asla kullanmayacağım kartlarınız için aradığınızda -o personele yazık ama- itin götüne sokacağımdan emin olun. şimdilik bu kadar, kese kese kuşa döndürdüm amk.
mağdur serzenişi olur çoğu kez.

yeryüzünde zulüm var. kıçımıza kadar bankalara borçluyuz. köleyiz anasını avradını sikeyim.
ben bu bankalara laflar hazırladım hazırlamasına da...yazamıyorum.
gecenlerde beni davet ettiniz. ama sunu unuttunuz kimsenin ayagina gitmem ben. gelecekseniz siz geleceksiniz. nerde goruldu benim birinin ayagina gittigim hem.
ömrüm boyunca sizlerle hemen hemen hiç bir işim olmadı. Zamanında bana verdiğiniz maaşımı çekebilmek için kullanmamı söylediğiniz banka kartıyla sabahları arabamın buz tutmuş camını temizlemekten başka hiç bir şey yapmadım. Zaten sizden yadigar bir o var bende. Onunda son kullanma tarihinin üzerinden yaklaşık 4 yıl geçti cüzdanımda yer kaplıyor. bu yüzden size diyebilecek veya edebilecek bir küfürüm yok.
Sizler paradan para kazanmayı çok iyi bilirsiniz. Yapmış olduğunuz ajitasyon reklamlarda sözde siz için varız imajı çizerken milletin cebinde olan parayı da alırsınız. Sonra bankanızdaki elemanların sırf prim almak için devamlı aramaları da ne kadar açgözlü olduğunuzu bir kez daha gösteriyor. Bu paraları mezara götürmeyeceksiniz. Nedir reklam için, iki sayı yer değiştirdi diye dünyanın parasını vatandaştan almalar. Biraz az kazanın da paranın nasıl kazanıldığını öğrenin.
Şimdi fight clup izliyorum birazdan taylor durden'la gelicem.
Sizler takım elbiseli soyguncularsınız. Güzel kıyafetleriniz ve tatlı dilinizin ardında bir lağım çukuru yatıyor.

Yavşaklaarr.
kapitalist sistemin orospu çocukları.
artık beni arayıp çeyiz kredisinden bahsetmeyin öğrenim kredisini güzel geçirdiniz zaten.
Ya garanti ben hala benden çarptığın 50 lira ve 30 kuruşun peşindeyim ya. Naptın mnak sakız mı aldın kendine ? Yumiyum mu yedin 30 kuruşla ?
(bkz: gırtlağa kadar borç var)

öde öde bitmiyor.
kredi faizini azaltsanız ne olur sanki insafsızlar.
"acımaz dimi".
Siradan bir islem yaparken bir banka calisaninin yagli bir musterisiyle yaptigi gorusmeden hafizada kalan kismi:

- hi hi evet abi. Adamin villasi en az 1 milyon eder ama biz eksperle 250 bine dusurecez, eli mahkum kabul etmek zorunda. aldigi krediye teminat gosterdi ve kredi patladi, adam odeyemiyor.
- ...........
- hah aynen oyle. Senden baskasina gitsin istemedim.

Anlasilacagi uzere adamin biri bu namussuz bankadan degerli gayrimenkulunu teminat gosterip kredi cekmis ve isi yolunda gitmeyince krediyi odeyememis. Simdi bu les kargalari da adamin villasini pacavraya cevirip yalayabilecekleri bir adama 4 te 1 i fiyatina zor kullanarak alma derdindeler.

O villayi ucuza kapatanin yuzunde hergele bir gulus olusmustur kesin ama bilmiyor ki kendi de bir gun bu orospu cocuklarinin eline dusse su villasini cakallara kaptiran adaminkiyle ayni akibeti yasayacak. Allah avukata, bankaya ve hastaneye muhtac etmesin.