bugün

uzak olunca değerini daha iyi anlıyorum yanında sürekli sana karşı olsam da seni çok seviyorum canım babam iyi ki varsın.
babacığım seni çok özledim. seni ve annemi çok seviyorum. her zaman bana destek veren sizlerdiniz. bana gönderdiğin paraların %50 sini sigaraya harcadığımı bildiğin halde hiç hesap sormadın. iyi ki varsınız. başbakan değilsin, bakan değilsin belki ama yolsuzluk yapmayacak kadar şereflisin. hiç bir zaman haram para girmedi boğazımızdan. belki bana lüks bir hayat yaşatmadın ama benim ''ben'' olmamı siz sağladınız. belki bana ferrari almadın gemicik almadın ama bana sevgiyi,sevilmeyi,bir çok insani değerleri aşıladınız. sizleri çok ama çok seviyorum ve sizi haketmiyorum. ben sizi çok üzdüm. beni affedin. inşallah Allah size hayırlı bir ömür ve sonu hayır olan bir imtihan nasip eder. tüm diğer anneler ve babalar içinde aynı şeyleri dilerim.
gideli 8 yıl oldu.. keşke daha çok zaman geçirebilseydik. çok özledim.
seni çok seviyorum! sigarayı da bırakacağım söz. finaller bitsin bırakacağım. *
Babacığım öyle çok özledim ki seni. Hiç bu kadar ayrı kalmamıştık. Ne zor geldi anlatamam. Sesini duymak yanında olma ihtiyacımı arttırıyor. Aramıyorum diye sitem ediyorsun küsüyorsun ya hani küsme. O yüzden aramıyorum işte. Çok zorlanıyorum.

Bazen seni kaybetme korkusu düşüyor içime. Öyle canım yanıyor ki düşünmesi bile bu kadar korkunçsa gerçek olsa nasıl dayanırım diyorum. Sensiz bir hayat düşünemiyorum ben. Öyle bir dayanak olmuşsun ki bize olmazsan ayakta bile duramayız. Baş edemeyeceğin üstesinden gelmeyeceğin hiçbir şey olmazmış gibi sanki. Ama bazen de öyle çocuk gibisin ki dünyanın en tatlı en huysuz çocuğu. Annemin büyümeyen çocuğu diyorum ben sana. Çok özlüyorum ben seni düşünemeyeceğin kadar çok. O her şeyle başa çıkan babamı burdan da hissedebiliyorum ama çocuklaşan babamı görmeyeli çok oldu. Pek aklıma gelmediğini sanıp kırılıyorsun biliyorum ama ben de böyleyim biliyorsun işte. Gelince anlayacaksın zaten. Hiç hoşlanmasan da o yanaklarını öpe öpe eskiteceğim sanırım. Zaten benim yokluğumda kimse pek dokunmamıştır onlara. Seni çok ama çok seviyorum. Gece gece içimi boşaltma ihtiyacı hissettim senin okumayacağın bir yere yazdım ama olsun sözlü olarak ifade etmeyi düşünüyorum bunları sana.
o rakiyi bana icirmeyecektin baba. * alkolik oldum mk.
seni hayatım boyunca göremeyeceğim. gazetelerde, internette öldüğün,toprağın üzerindeki bir taşta adın yazıyor. hayatımda ilk kez gördüğüm şeylere inanmıyorum. seni annemden, herkesten çok severdim herkes gibi sen de bilirdin. hem babam hem oğlum hem arkadaşımdın. çok erken gittin. bir sürü teselli dinliyorum şimdi ya da muş gibi yapıyorum senin gibi... velhasıl baba kalbim katılaştı gittin gideli hayatımdaki her insandan vazgeçebileceğimi, senin sevginin üzerinde bir sevgiye kalbimde yer olmayacağını öyle iyi anladım ki. hayatımdaki herkes defolup gitse de bir sen gelsen bir sen sarılsan bir senin sesini duysam...bana yine şımarsan, çocuk gibi gelip yine benden özür dilesen, sana yine bir şeyler öğretsem...özlüyorum baba çok özlüyorum ki dilim sürçüyor dayıma baba diyorum. evin her köşesinde hala seni arıyorum. her şeyini verdik birkaç hatıranın dışında. banyoda hala duran tıraş köpüğün ve parfümlerin beni en çok yakan biliyor musun. onlar ne birilerine hayrına verilecek şeyler ne de bir hatıra. derhal atılmalı ama...onlar sanki senin bir zamanlar yaşadığını belgeliyor.
baba; annemin sana son sözü seni seviyorum olmuş ya ne olur onu unutma biz de seni seviyoruz.
biliyorum sen şimdi üşümek, açlık, susuzluk nedir bilmiyorsun; ama bu salak aklımla seni oraya bırakıp atmışız da çok üşüyorsun, açsın, susuzsun gibi hissedip kahroluyorum.yemin ederim ne annemi ne kardeşimi ne kendimi düşünüyorum. sadece seni düşünüp, sana üzülüyorum...sen de bizi düşünme olur mu. daha iyi olacağız. Allaha şükür her şeyimizi tamam edip gittin bir tek senin sevginden yoksunuz ki en büyük açlığımız bu yemin ederim.
baba, baba, baba... özledim işte çok özledim...
sesini duymak dahi güven veriyor bana. iyi ki senin biricik kızınım.
ineğin varken neden 2. ineği almayı düşünüyorsun?
ayın 5 i geldi amk. para vermemek için yine hasta numarası yaparsın sen. çakalll.
"Baba" kelimesini hak etmiyorsun bile. Çok beklemiştim seni küçükken. Hiç yoktun hayatimda. Sana ihtiyacım varken yoktun. Sonra anladim ki artik sen benim hiçbirşeyimsin. Artık bendeki hiçbir duyguyu uyandırmaya gücün yetmez senin. Yabanci.
Seni çok seviyorum baba, belki yüzüne bunu diyemiyorum ama sözlükte söylüyorum, Allah seni başımızdan eksik etmesin. Amin.
kocaman bir kadın artık senin ufaklığın.

öpünce geçmeyen yaraları, sorumlulukları, seninle paylaşamadığı mutlulukları var. bir de senin hiç görmediğin bir ailesi.

doluyum be baba.

göz pınarlarım yağmaya hazır bulutlar gibi. dokunsalar boşalacak.

seni leblebi tozu, patlayan şeker, o ceviz ağacı ve dizlerimdeki yaralar... yani babam çocukluğum kadar özledim.
o kitaplar var ya.. sen biliyorsun onları, işte onlar sana girsin. bekle işlerimin bitmesini sonra görcez dünya aslen kaç bucak...
ben ufakken konuştuğun az ama öz şeylerin birinde de yanılmış ol be adam. bir tanesi de yanlış çıksın.şunu demiştin ama bak öyle olmadı böyle oldu diyebileyim. ama nerdee. he bi de uzaktayım diye çok yardımcı olamıyorum hissine kapılıp bunun altında ezilme. kendine benzettiğin için tüm dünya karşımda da olsa kendi başımın çaresine bakabiliyorum. en fazla 1.30 dakika sürse bile her telefon konuşmasında ses tonundan alıyorum ben bunu. yapma. saygı duyduğum tek insan.
aramızda 33 yaş var ve ilk evladınım. Hiç kötü söz söylemediğin, bağırmadığın, sadece bir kere zorunda olduğundan dövdüğün evladın değilim de sanki kardeşinim. Sende benle büyüdün itiraf et. Eski hayatını dinliyorum biralar, kızlar, kadıköy adamıydın tam. Şimdi bakıyorum anneme aşıksın 24 yıla rağmen, benle kız muhabbetlerine giriyorsun, sigaram bittiğinde alıyorsun...

Beyaz kafalım benim sen babamdın artık çocuğumsun. Bundan sonra sen evde yatarken ben bakacağım sana. Sırf benim ekstra masraflarım için işe girdin, çalıştın, yoruldun ve neredeyse ölüyordun. Senle çıkalım şu beyaz önlüklülerin yanından, sana sonsuza dek bakacağım babaların en efsanesi. Sigarayı bırakacağım, sağlıklı olacağız, iyi olacağız. Her gün söylediğim gibi baba; "iyiki varsın ortak."
bana sağlamadığın imkanların da, iÇtiğin o iÇkilerin de, iÇlerinden Çıkmadığın o pavyonların da, seni sürekli oralara sürükleyen fahişeler ve arkadaşlarının da, senin de mınakoim.
Ben seni cok özledim. Seninle bulusmamiz bu dünyada olmayacak ama birgün her fani gibi yanina gelecegim. Ellerinde öpecegim, dizlerinde uyuyacagim.
para ver uzatma.
özür dilerim. böyle olsun istemezdim baba.
Hiç babanızı tanımadan yaşamak istermiydiniz ? Ben istemedim ama mecburen tanımadım ben cok kücüktüm babamı kaybettiğimde 3. 4 yaşlarındaydım babamı kaybettiğimde. babamı kaybettiğimde bi 23 nisan sabahıydı babam gece çay demlemek için kalktı yataktan. Çayı demleyemedi cünkü daha önce geçirdiği iki kalp krizi geçirmişti ve üçüncüsü 23 nisan sabaha karşı çay demlemek için kalktığında geldi ve bu kez kurtulması mumkun değildi ilk Annem buldu çesetini abim benden büyüktü, ve o benden iyi tanıdı babamı ama o kadar cok değil sadece ilk okul ikinci sınıfa kadar abi kardeş biz hiç bir 23 nisanı kutlayamadık hep bi hüzün vardı. hep bi ağlama vardı evde cocuksun sevinmen gerekli ama sevinemiyosun. nefret ediyosun bişeylerden cocukluğunu yaşamak istiyosun yaşayamıyosun sorumluluğun var. 22 sene oldu babamı kaybedeli ve bi 23 nisan daha geliyo ve ben gene cocukluğumu yaşayamıcam cocuk olamıcam hiç bi zaman cocukca davranamıcam hep bişeyler değişicek. Anneme söylediğim babamı gömerken köydeki evin önünde kazdığım cukur gelicek aklıma ''babamı buraya gömelim'' dediğim...
işte soruyorum size hiç babanızı tanımadan yaşamak istermiydiniz ??..
senden iskeleye bile baba olmaz, neyse.
sürekli tv izlenden nefret ediyorum, sürekli hep sinirli olmandan da, hiç benimle konuşmamandan da hatta sürekli benimle kavga etmenden de nefret ediyorum.
mutlu yıllar bana.
hayatın bana attığı ve atacağı kazıklardan sonra ayağa kalkmam için hiç bi şey demesen varlığın, bakışın dahi güç verir bana. seni çok seviyorum, ölümüne seviyorum aslan babam.