bugün

afedersiniz ama mal ötesi bir maldır. mal demek mala hakarettir. mallığın kitabını yazmıştır. dünyanın en mal insanı bile olabilir.
parası vardır, vermek batmıyordur.
Oyun satın alamayan mallara koymuştur. Emeğe saygılı bir bireyin yapması gereken güzel bir harekettir orjinal oyun almak. Kaliteden anlayan insandır. Sanırım bu lafı eden insanın bütün herşeyi çakma. Sen almazsan ben almazsam o çok sevdiğin oyunun ikinci versiyonunu n.h görürsün.
Oyunu online olarak oynamak istiyordur. Online olarak oynamak için orjinal crack yada cd-key in gerektiğini bilmeyen sizler için mal olabilir.
Sonra birde korsan nerden çıkıyor derler. (bkz: al bi de burdan yak)
bazı alınması gereken oyunlar var indirilecek oyunlar var. ikisi farklı.
emeğe saygı duyan, oyun endüstrisine katkıda bulunmak isteyen oyunseverdir. mal olarak görenler de cd shoplara gidip abi gta var mı diye dilenen ilkokullulardır.
internetden korsan olarak birşeyler indirmeyi, yada torrent sistemini yeni öğrenmiş/keşfetmiş ergen beyanatı,
Not:yıllardır bende korsan indirip korsan oynuyorum, hatta hiç orjinal oyun almadım, Online'da da sıkıntı olmuyor genelde, kalite konusuna gelince aynı oyunu biz cdsiz oynuyoruz parayla alanlar cdyle.
Update di yamaydı ek versiyondu dlcydi hiçbir problem yok, ama korsan indirip oynamayı savunmuyorum ekonomik olarak bütçem elverse elbette orjinal alırım, bi orjinal oyuna 150-200 lira verecek kadarda kendimi enayi olarak görmüyorum maks 50-60 bilemedin 80 liradır. Parası olan enayi götoşlar gibide övünmüyorum, zaten biraz daha övünürlerse götlerine kına yakmalarını tavsiye edeceğim ama orjinal kına.
Amk oğlu paran var diye adam mı oldun, nasıl bir varlıksın ekonomik düzeyi yeterli olmayanları kendinden aşşada görüp yargılarsın, ayıp ayıp,
biz çok hevesliyiz zaten korsan indirip korsanı yaygınlaştırmaya, düşünemiyoruz emeğin hakkını, bi mal sen varsın sen düşünüyon.