bugün

unutabilmek gibi bir lüks varsa, beklemeden unutmalı.
Kimseyi beklemeyeceksin bu hayatta. Yoluna bakacaksın birader. O haketseydi seni bekletmezdi. Sen birazcık dik dur ve erkekliğe bok sürdürme.
Beklemeli gerçekten seviyosan beklemeli. Benim gibi..
Unutmalı.
öyle kolaydı ya unuttum deyince unutmak... bekleyeceğiz n'apalım. kahrolup, bitip, kül olana kadar bekleyeceğiz. allah sonumuzu hayretsin.
geleceği varsa başta gelirdi zaten. beklemek sadece acı ve aşağılanmış hissi veriyor.
Şu saatten sonra unutmak gerek.
Unutmayı beklemeli.
Unutmak için sevdiysen unutmalı.

Biraz ümit varsa beklenmeli.

(bkz: ben seni unutmak için sevmedim)

(bkz: biraz ümidim olsa ömür boyu beklerdim)
Bir seyden sonra insan beklemekten de yoruluyor. Bekliyorum ama ne oluyor diye soruyor kendi kendine. Bu soruslardan sonra seni gram dusunmeyen birini bekledigin icin gururun incinmis hissediyorsun. Ama unutamiyorsun da. Unutmak istiyorsun ama olmuyor. O yuzden akisa birakmali. Gercekten sevdiyseniz kalbinize baska biri giremez. Ki dogru biriyse o kisi zaten size gelecek ve beklemeleriniz bosa cikmayacaktir.
Abartmayin gençler. Allah gecinden versin insanlar en yakinlarini topraga gomuyor da yaşıyor. Neymis ask acisiymis. Valla hikaye. Hele erkek icin.

Beklemek tabi daha asil bir tavir ama o da tadinda. 23 yasinda 5 yil birini beklemek net kerizliktir. Buyuyosun lan, degisiyosun.

Daldan dala ziplayalim demiyorum tadinda yasamak lazim diyorum.
Kadinina gore degisir azizim.

20 yasinda bir kadina tutulursun, gozleri icin. Unutman 2 seneyi bulur.

30 yasinda bir kadina tutulursun, asaleti icin. Daha asilini bulamadigin ve yahut bulamayacagini dusundugun icin senelerce beklersin.
Bekletildiğini unutmamalı. Zamanı gelirse kullanılır. Beklenen gelirse yüzüne vurursun gelmezse aynı hatayı yapmazsın.
bekle'memeli' incit'memeli uçan memeli kaçan memeli.
Biraz umudum olsa ömür boyu beklerdim.

Ama yok.
Beklemek zaman kaybı ve sorunu büyütmekten baska bi sey değildir.

Anı yaşayıp, hayattan zevk almaya çalıştıkca unutulmayacak insan yoktur.
unutmalıdır. beklemek bir fayda sağlamaz. derken aklıma tarkan'ın unutmamalı o güzel günleri mırıltısı geliyor. kafamda deli sorular.
bu ikileme düşmüş olmak bile ikinciyi tercih etmenizin hayrınıza olduğunuzu göstermektedir.
beklemeyi unutarak halledilebilir.
Unutması zor olan insanları sevmeli önce..
Baktın gelmiyor unutmaya çalışmalı. Unutayım deyince unutulmuyor ancak biliyorsun ki dünyada Kaç milyar insan var. Hem kaderindeki kim Nerden bilebilirsin ki? Nasip de ötesini Rabbine bırak.
beklemek gerekiyor. unutmak işin en kolay tarafı. beklemenin en zor tarafı ise hayatından bir parça her güne bırakıyor olmaktır. her parça acı acı içinden koparken bu kadar nasıl oluyor da bu parçalarımız dan böyle vazgeçiyorduk, yıllar sonra geriye bakıp böyle diyeceğiz.

ben bekleme sözü verdim. 40 yıl dedik. tek dileğim o güne kadar ölmemiş olmak...
beklerken unutmalı.
unuttuğun an dönüp gelmezse bende bir şey bilmiyorum. bak cbs derdi dersin.
insan beyninde "off" diye bir konum olmadığından, haliyle beklerkende, tüm anılar beyninde resmi geçit yaptığından unutmak mümkün olmuyor. nietzsche'nin dediği gibi umut en büyük kötülüktür çünkü işkenceyi uzatır. O yüzden kadehinizden bir yudum alıp unutun ve gelecek olana bir kadeh doldurun.