bugün

nantes adlı şarkıları şiddetle tavsiye edilir.karışık duygular barındırmakta.
elephant gun isimli şarkıları ile aşina olduğum, sonra iyice yaklaştığım, dinlerken acayip bir havaya girmeme sebeb olan, içimi böyle bir garip yapan, rahat insanlardan oluşmuş grup.
albümleri hayranlık uyandıran, başarılı grup.
2007 çıkışlı the flying club cup albümü insanda çok güzel bir sarhoşluk duygusu yaratır.
beirut candır. *
siteleriyle, yetenekleriyle, sesleriyle, çıkardıkları işlerle "büyüleyen" topluluk. karlarla dolu ankara'da içimi en çok ısıtan seslerin sahibi.
farklı ve güzel bir müzikle tanışma şansı yakalamaktır. dinleyen arkadaşlarımdan beğenen çıkmadı ama ben çok büyük keyif alıyorum. onlar mı zevksiz yoksa ben mi bilmiyorum ama ne önemi var. helal olsun beirut.
Balkan müziğinin indie müziği ile birleştiğinde ne kadar güzel bir sonuç çıktığını kanıtlayan müzik grubu. grubun solistinin hüzünlü ses tonu insana her dinlediğinde bir sigara yaktırma etkisine sahiptir...
ilk dinlediğimde "dostum sen naptın ya!" dediğim müzik grubu. insanın ruhunu bedeninden kibarca alır, başka diyarlara götürür. özellikle Postcards From Italy klibi melankolik bir "yaz özlemi" uyandırır.
an itibariylen tanıştığım elephant gun isimli parçayı yapmış olan, üstüne bi de klip çekmiş olan, -ince bıyıklı solistle fil burunlu kızların yer aldığı, pek anlam veremediğim ama izlerken keyif aldığım - beyrut şeklinde okunduğunu düşündüğüm başarılı adından söz ettirmiş bir adet grup.
müziği sanat filmini hatırlatan grup. o tür filmlerin sonunu getiremeyenler bu grubun şarkılarını da dinleyemezler. şarkının oturmayıp da ayakta kaldığı ritmler vardır ve o müziği gerçek kılan bu ritme bağlı kalmak zorunda olunmadığının bilinmesidir. kamerayı sokağa sabitlemişsiniz ve film diye izlemişsiniz gibi gerçek ve doğal sıkıcılığında devam eden müzikleri vardır. coşturmaz ama ne oluyoruz lan dedirtir. solistinin sesi sizi havada bırakır dinlesem mi dinlemesem mi dersiniz. kendi kendine evcilik oynayan çocuk gibi dış dünyaya kayıtsız söyler şarkıyı. müzikle söz farklı hayat hikayelerine sahip ama birbirinin en iyi arkadaşı olan iki insan gibidir. dinlenir.
balkan müzikleri yapmaktadır.
(bkz: Elephant Gun)

http://www.youtube.com/watch?v=SWSz_PAfgNc
yaptığı şarkılarla hayatımıza fon müziği olmayı hak etmiş harika ötesi grup * .bu adamları dinlerken zaman akıp gider, ulan şarkılarda ne kısaymış diye düşünürsün sonra bir bakarsın şarkılar 4-5 dakikalık kısa değil nasıl falan filan derken bir başka beirut şarkısı çalmaya başlar.soyutlar sizi götürür istediğiniz yere rüya gibi hiç bitmesi istenmeyen. ayrıca gözlemlerim sonucunda bu grubu seven hiç bir insan kötü olamaz yargısına ulaşmış bulunmaktayım .
nantes adında harika bi' şaheseri müzik dünyasına kazandırmış grup.
son günlerde keşfettiğim en güzel şey...
a sunday smile ile gülümseten.
müziklerinde etnik, klasik, caz öğelerini barındıran grup. bunları çorbamsı bir şekilde değil de, güzelce harmanlanmışlar.

evet aga, 'bu adamların tarzı ne' diye düşündüm bunlar çıkıyor gibi. kulağa hoş geliyor.

(bkz: a sunday smile)
(bkz: gulag orkestar)
balkan şarkıları yapan güzel grup.
elephant gun
nantes
scenic world
sunday smile
postcards from italy
önerebileceğim şarkıları.ayrıca elephant gun klibiyle izlenmelidir:

http://www.youtube.com/watch?v=SWSz_PAfgNc
(bkz: la llorona) *
bugün pazar günü.. evde tek başınalığın verdiği sıkkınlık ve birkaç bira içme duygusunun yanında giden en güzel şey: elephant gun. işte bu şarkıyı duyunca bu grubun sesini duyunca yaşanılan anın zevkine varıyorum. koy götüne rahvan gitsin bu hayatın. şerefe...
çalışırken saatlerce sıkılmadan dinlenilecek şarkıları olan grup. rhineland'ın tutun elephant gun'ına bütün şarkılar harikulade.
albümlerinin türkiye'de çok satmaması beni üzmüştür.

kaynak: d&r'ın çok satanlar listesine girememesi.
huzur kaynağı. yormadan, kulakları acıtmadan, okşar ruhunu insanın.
sokak müzisyenleri gibi görünüyorlar gözüme. sanırım bazı kliplerinden de böyle geliyor olabilir. ama sokakta, stüdyoda, konserde, heryerde güzel çalan, söyleyen bir grup beirut. yeni bir müzik akımı oluşturdular benim gözümde. çok çalgılı zengin müzikleri cidden mükemmel. imkan olsa da hepsiyle teker teker tanışsak be.
özellikle yolculuk yaparken dinlenesi müzik grubu. o nasıl bir huzurdur o nasıl bir neşe kaynağıdır anlamadım gitti. üzgünseniz ve rahatlamaya, neşelenmeye ihtiyacınız varsa kesinlikle tam size göredir.
daha yeni gördüğüm bir videoyla ulan ne mükemmel bir grupsunuz dedirtmişlerdir. bu ne abi hala kopuyorum. helal olsun valla.işte o video:

http://www.youtube.com/watch?v=KdB9dwj4jHkhttp://www.youtube.com/watch?v=KdB9dwj4jHk

şiki şiki babaaaaaaaa... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...