bugün

görsel
Her halükarda tefe Tüfe ye göre artacak bu para. Ben artık vazgeçtim gidip paşa paşa 6 ayı yapıp geleceğim. Belki de asteğmen olursam 12 ay da yapabilirim. Artık şansa.
ibnelerin yavşakların hainlerin tercihidir.

şunun şurası 5 ay zaten. yediğin lafa değmez. lan biz 15 ay yapmıştık istihkamda.
en iyisinin amına koyim.
son dönemlerde epey popüler hale gelmiştir.
Erken seçim muhabbeti patladığı anda garanti uzaktan eğitime dönecek hede. Bekle ve gör.
Askerliğin bedeli olur o da parayla olmaz arkadaş!
15 bin tl verip yaptım çok güzel günlerdi.
istanbulda yaptım paşalar gibi 21 gün yemek ve koltuk kapmaca oynadık yemek sırasındakı kaynakçılarımı dersın
arkadaşlarına daha fazla kepçeyle yemek koyanlar dersin
800 kısının bulasıgını camasırını yıkamakmı dersın
baskasının veremlı agzıyla ıcılmıs ızmarıtlerını toplamakmı dersın
ıyıkı 12 ay felan yapmadım valla ulkeme dusman olurdum
hele bı tane bölük komutanı vardı adam sadece 6 ay yapmış son 1 ayı kalmış artık ağaçlarla konusuyordu o kadar sıkılmış
yazık sıf su askerlık sıstemı %40 ınsanların aklı dengesını bozmustur olsun vatan mıllet sakarya ama hadı naraları atalım her turk asker doğar hadı.
Bizim bir yan komşu vardı okula gitmiyordu suç işlemekteydi ama hapise girmedi. Bu bedelli askerlikte torpillilere yok. a
Askeri korumalığını yapıyor ki bekçi polis neyse askerde o. Askeriye hiçbir değeri güveni olmayan bir kurum parayla bedelli askerlik olmasından neyin ne olduğu belli.
Yemek yanında tatlı olarak cevizli sucuk verildiğini duyduğum gün hakkımı helal etmedim.( 12 ay kuzey ırak hattında yaptım.)
iMKANI OLAN HERKESiN YAPMASINI TAVSiYE ETTiĞiM OLAY. VATAN SiZ ÇORUMDA TRAKTÖRÜNÜ DURDURDUĞUNUZ ÇiFTÇi DAYIYA EVRAK SORARAK KURTARILMIYOR. YA DA ANKARADA KIŞLADA iZMARiT TOPLAYARAK.

TERÖR iÇiN ARTIK PROFESYONEL ORDU VAR.
çekinmeyin gidin, tek kötü yanı sabah kalkmak.. onun harici spor ve antreman zaten.
Yürüyüş ve yürüyüş ve yürüyüşten ibarettir.

Spor falan yok. Takım komutanı "döndüğünüzde spor yapmadık demeyin" diye bi iki tur koşturdu o kadar.

Resmen anı olsun diye koştuk.

(bkz: Bu da böyle bir anımdır)
maddi durumu yerinde, askere gitme yasina gelmis her erkegin hakkidir. cok abartmanin geregi yok diye dusunuyorum.
Kariyerin sonlanmayacaksa lüzumsuz hede.
(bkz: Bedelli 20bin olsun)
Twitter
Hastag adresi
https://mobile.twitter.co...inOlsun?src=hashtag_click
bedelli askerlik hakkında merak ettiğim şey başvurduktan ne kadar sonra gidiyorsunuz aşağı yukarı. ona göre kendimi ayarlamam lazım bir yurtdışı çalışanı olarak. bilen bilgilendirirse sevinirim. pandemi sürecini yok sayarak, her şey normale dönmüş gibi tabi.
Bedeli fiş ile ödenmiştir. Sıra gelir ve iş yapılır. Sıra sorgulanmaz fikir beyan edilmez.
hayatımda yararlandığım en doğru fırsatlardan biri.

maddi imkan varsa düşünülmemeli bile.

gerçi şimdi ücreti kol gibi oldu. ben 15k vermiştim, şu an sanırım 40k'ya yakın.

ama yine de imkanı olan düşünmesin bile.
21 gün gittikten sonra anlamsız olduğunu düşündüğüm uygulama. insanın bir zorluğa alışma süresi zaten 2 hafta.
37 bin tl olmuş.

https://www.mynet.com/202...e-yeni-fiyat-110106563455
5.563 Euro'cuk.
vatan hainligi.
neden bedelli dendiğini anlamadığım askerlik çeşidi. para ödeyemeyince asıl bedeli parasız asker ödemiyor mu?