bugün

herkes tarafından hayal edilen ama hayalle sınırlı kalan, asla gerçekleşemeyen olaydır.
melek uykusudur efendim.. kesintisiz tatlı mı tatlı.. popoda pireler ucuşarak uyumaktır.
uyuyan tarafından değilde yanındaki tarafından gözlemlenerek size anlatılan durum
dün gece bebekler gibi uyudun hayatım
bu sözden sonra biraz irkilirsiniz
şüphe duyarsınız yahu bişey yaptım da tiyemi alıyor....
nasıl oluyor ya diye sorabilirsiniz de
genelde bebekler dillerini damaklarına yaapıştırarak ağızları hafif aralık uyurlar ...
sorun yanınızdakine tutuyor mu sizinki.
huzurlu bir uykuyu tadabilmektir.
yumuşacık rahat bir yatakta, huzurlu, tasasız ve sıkıntısız bir ruh hali ile derin bir uykuya geçmek üzereyken, annenin yanağınıza koyduğu sevgi dolu öpücüğün tebessümü ile uykunun koynuna yuvarlanmaktır.
huzur içinde uyumak anlamına gelen bir deyiştir.
(bkz: mışıl mışıl)
aslında kinayeli bir deyimdir. hele ilk dönemlerinde gazı olan bebeklerin ne kendileri ne de ebeveynleri pek uyumaz.
sevgiliyle uyuyup, sabah yanınızda olacağını bildiğinizde kendiliğinden oluşacak eylemdir.
kalkıldığında yatak dışkı içinde bulunursa küfredilen uyku olayı.
yetişkinler için imkansızdır. çünkü hiç bir yetişkin bir bebeğin masumiyetine, bir bebeğin tertemiz, henüz kirlenmemiş vicdanına sahip değildir.
sanıldığının aksine huzursuz bir uykudur. çünkü bebekler belli bir aya kadar (4. ay sonuna kadar) huzursuz uyku denilen rem uykusu uyurlar. bu uykuda göz kapakları hareketli, bebeğin soluk alış vermesi de hızlı ve düzensizdir. 4. ay sonrasında bebekler daha kesintisiz ve rahat uyurlar.
(bkz: bebek gibi uyumak)
uykudan güzel uyanmak.
masumiyetin doruğuyla eş değer eylemdir.
çok saçmadır, bebekler saatte 4-5 defa uyanır...