bugün

Her zaman dediğim gibi olabiliyorsa olsun.
Ama genel de okumayı kötü bir şey okuyan kadınları kötü gördükleri için. Pek mümkün değil zaten hakim olmaları.
dürüst, namuslu, vicdanlı olduktan sonra neden olmasın.
Uzun uzun olabileceğini anlatırdım da üşeniyorum. Onun yerine bal gibi olur. Diyorum. Namaz kılan, ibadet eden insanları sisteme sokmazsanız,
O sistem başınıza yıkılır arkadaş.
o insan değil mi?

Dedirtir.
Olmasın gözünü seviyim.
insan değil mi demiş.

Al işte boş beleş insanlar yorum yapıyor..
Olmaz arkadaşım,olamaz. Hukukta dine yer yok.
Hakim savcı bağımsız olmalı.
Hiçbir değeri hukuktan üstün görmemeli.
Başı kapalı bir hakim şeriat hükümlerini benimser.
Onun dininin hukuk kurallarını uygular verdiği her kararda da objektif falan olmaz. illaki geri planda verdiği kararların etkisinde şeriatta olur.
Oysaki şeriat yasak!
O baş örtüsüyle o kürsüye çıkıp hukuka anayasa hakaret ederken benim o mahkemeye ne saygım ne sevgin ne de güvenim kaldır!
Nerde takıyorsa taksın keyfi bilir amenna ona sözüm yok ancak Mahkeme bunun yeri değil ayık olun!
Anayasanın ilk 4 maddesine resmen küfür bu.
o insan değil mi?

Dedirtir.
Yeter ulan bıktırdı artık bu muhabbet.
Olmaz işte arkadaş olmaz.
özgürlük özgürlük diye bağıranların saygı duyması gereken husustur.
Başörtüsüz müslüman kadın hakim olmuyor mu sanki? Ayrıca müslüman demek kendinden emin olunan insan demektir. Müslüman kişi adalet terazisinde herkesten daha hassas olmalı. Tam tersi müslüman olmayan bir kişi hakim olsa bu onun adaleti sağlayacağını mı gösterir? Yok öyle bir şey. Ben temeline adaleti alan bir dinin mensubunu, bir ahlak temeli olmayan bireye tercih ederim.
Cevap: olur.

Yargılama esnasında taraf tutuyor ise üst mahkemesi, disiplin soruşturması vs var bence eşcinsel hakim bile olur.
kişinin dini inancı, ahlak felsefesi, tercihleri ve yönelimleri kişinin kendisini ilgilendirir. başörtü ise bir giyim kodudur. sakallı hakim savcı olmuyor, "mini etekli" hakim savcı olmuyor, kot pantolonlu hakim savcı olmuyor. "eşcinsel hakim 'bile' olur" denmiş, ki vardır zaten kimsenin haberi yoktur. yüzünde ellerinde kollarında dövme olan hakim savcı yok, elinde nikah yüzüğünden ve saatten başka takısı yok, boynunda haç kolyesi yok. üzerlerinde bütün kimliklerini örten ve onları toplumun içinde bir birey olmaktan çıkarıp hukuku ve adaleti sağlayan bir üst varlık konumuna çıkaran bir cübbesi var.

ancak; öyle durumlar vardır ki kişiye bazı ayrıcalıklar tanınmasını zorunlu kılar. kadın milletvekillerinin kıyafet kodu etek olmasına rağmen protez bacağı olan şafak pavey'in pantolon giymek istemesi gibi. inandığı dinin öğretisi gereği saçını kapatmak "zorunda" olan kadınların da başını açmakta da kapatmakta serbest olması gerekir. bunun üzerinden siyaset yapmak da, sekülerlik tartışması başlatmak da konuyu saptırmaktır.

gelgelelim inandığı dinin öğretilerine göre hakimlik yapmasının yasaklanmış olmasına rağmen günah işleyerek hakimlik yapan bir kadın "başörtüm de başörtüm" diyorsa ben bunu kabullenmekte zorlanırım. din, başlı başına zorbalıktır. elimden gelse bütün kadınları daldıkları hayalden uyandırmak isterdim.
işin içinde tarikat varsa cemaat varsa neler olduğunu gördük biliyoruz.

Yoksa sıkıntı olmaz.
Tarafsız olacaksa olur. Bu ülkede minyonlarca kapalı kadın var. Bu kadar büyük bir kitlwyi dışlayamazsınız. Ben de beğenmiyorum ama gerçek bu.
Tam CHP'ye oy vereceğim, bu tipleri görünce içimden gelmiyor.

Ben dindar biri değilim, açık veya kapalı giyinilmesi sikimde bile değil. Ama bu zihniyetin her zaman karşısında olacağım. Aynı zihniyet yüzünden AKP'ye asla oy vermeyeceğim fakat şimdi kime oy vereceğim hakkında hiçbir fikrim yok. Hepsi aynı bokun 50 farklı tonu.
Ortadoğuda sıradan olan tartırtışma bi başörtüsü niye bu kadar abartıyorsunuz oda dinin gereklerinden biri namaz kilmak oruç tutmak gibi hic namaz kilan kadin hakim olabilirmi diye soruyormusunuz gidip başka konularda boş yapın.
zülfikar kılıçlı ya da üç hilalli kolye takan ve yahut cübbe yerine yeşil parka giyenler de hakim olsun o zaman.

Avukatlar da sarıkla çıksın tepelerinde.

Şey de takkeyle çağırsın milleti, mübaşir.
eğğğyyy laiklik! sen kimsin ya.
Arap dünyasında nasıl oluyorsa öyle olur. Kimse özgürlük goygoyu yapmasın. Bunun sonu pis bir yere çıkar.
Siyasi bir simge ise olamaz!
olur, başörtülü olmaması sorun. konu kapanmıştır.
O chapter geçildi yalnız.
Bir sürü var.
olabilir tabi. adaletsizlik örtülü örtüsüzlukle alakalı değil. yukarıdan gelen bir telefonla alakalı.
Olanları görüyoruz kimlik kartı gibi kullanıyorlar durumu.
olur. emek verip roma, anglo-sakson demeden tüm hukuk bilimine hakim olduysa neden olmasın?