bugün

çok değişik bir film.hatta o kadar değişik ki neden değişik olduğunu cümlelerle ifade edemiyorum.
anlatılmak istenen son ana kadar anlatılmıştır. son anda bi' the usual suspects'e bağlamıştır.
adını duyuran birçok yerli filme göre çok daha iyi bir filmdir.
izlenmesi gereken film. en sevdiğim yerli filmlerden biridir.
yerli filmler arasında izlenmesi gereken filmlerin en üst sırasında yerini alan filmdir.

harbi sağlam film olmuş. filmin sonu baya şaşırtıyor.
küfürden başka içinde dogru düzgün replik bulunmayan filmdir.
beklemediğim derecede beğenimi kazanan, usta işi film. konu daha güzel işlenemez miydi? işlenirdi elbet ama bu bile iyiydi. yerli filmler arasında en kalitelilerindendir son zamanların.
Siyasi bindirmeler epey fazladır ve taraflıcadır. Ancak oldukça hoştur ve oyunculuklar çok sağlamdır.
Nefret ettiğim ismail hacıoğlu'nun dahi gözüme batmadığı, ağlamayı başaramayan benim bile gözümü yaşartan güzel bir Türk yapımı. Kara köpekler havlarken filminde de benzer bir hava var mesela. Her iki filmin finalinde çalan müzikler ise tek başına filmleri izleme sebebi olabilir.
kesinlikle izlenmesi gereksn mükemmel filmdir. bide soyadı hacıoğlu olan adam müthişti. şuan adını öğrenmeye üşeniyorun kusrA bakmayın.
edit: klostrofobik penis e bilgilendirdiği için teşekkürler. adı ismail hacıoğlu imiş.
An itibariyle kanal d'de oynayan aydın bulut filmdir. ismail hacıoğlu'nun performansı dikkat çekmektedir. Film gayet güzel. Bana biraz zeki demirkubuz kafasında bir filmmiş gibi geldi ve bu kafa iyi bir kafa. Ayrıca "bu nası film yea tırt" diyenlerin gözlerine pırtlıyayım. Buyrun; pırt!
tilkiyi canından eden postudur, insanı canından eden kahpe dostudur. sözünün doğrulandığı film.
bülent inal'ın

- amerikaya gidip napacan lan, zenci mi olacan ? repliği güldürmüştür.
Filmdeki gürdal karakteriyle huy olarak çok benzeşmekte olduğum söylenir.
istanbulun arka sokaklarını harika şekilde anlatan filmdir.
Biraz daha konudan kopsa tamam masun kirmizi gülün bu film denilesidir.

Saka bir yana Türkiye ne zaman değişecek? Kizil baş, ermeni tohumu, kürtün pici, allahci.. Ne zaman siktirip gideceksiniz orospu çocukları? Yetmedi mi böldügünüz..
az önce izlediğim film. hani bağzı film, kitap, müzik vardır hayatınızda kapanmaz yaralar açar verdiği mesajlarla beynizden vurulmanıza neden olur ha bu da tam öyle bir film. izleyin ve izletin efenim.

"ölünecek daha iyi bir yer mutlaka vardır"
Mükemmel bir film olduğunu düşündüğümden birden fazla izlemişliğim vardır.
çok güzel film. pkklı oçlar diye bağıran ibneye hala ayarım.
cehalet, din dil ırk ayrımı, yarıda kalmış yaşanamayan hayaller ve eninde sonunda her şeyin paraya bağlı olduğunu gösteren yaşamlar.. tamamen türkiyemin özetini açık seçik anlatmayı başarmış film.

bolca melankoli, karanlık ve umutsuzluk bezeli. bu tarz film sevmeyen insanlara bunaltıcı ve sıkıcı gelebilir.

ayrıca yönetmenin ilk uzun metraj filmi olduğunu düşünürsek gerçekten başarılı olmuş iyi bir filmdir.

görsel
üzerinde çok konuşulmasa da kült filmlerdendir bana göre. gerek yansıttığı dünyalar gerekse oyunculuklar takdire şayan.
bugün izlediğim ve çok hoşuma giden film.

öncelikle müziklerini çok beğendim. bazı sahneler var filmden kopmak üzeresin ama biraz sonrasında sahneye çok iyi uyan bir müzik başlıyor, alıyor, götürüyor. kavga sahneleri bana çok gerçekçi ve birkaç yer dışında oyunculuklar da iyiydi.

tabi alt metinler hoşuma giden replikler falan da var ama onlardan bahsetmek benim tarzım değil. çok merak ederseniz açar izlersiniz zaten.
Politik ve sosyolojik kaygılar güden, izleyiciye mesaj niteliği taşıyan filmlerden pek hoşlanmasam da bu filmin beni rahatsız etmeyen bir yanı vardı; verilen mesajın sivriliği yumuşatılmıştı, dram temeli üstündeydi.

Bu kadar etnik ve kültürel farklılıkla; alevisi, islamcısı, milliyetçisi ve kürdü arasındaki yoğun etkileşimin neticesinde filmin karmaşık bir hal alacağını düşündüm fakat sıkmadan yalın bir şekilde geçivermiş 1 buçuk saat.
Mezhepsel farklılıkları ve buna bağlı tutuculuğu anlatan güzel bir film.

Gürdal candır, adamımızdır...