bugün

bilmiyorum ama galiba fazla göz önünde olmayı sevmeyen aşık olunası güzellikte hanım hanımcık oyuncu kadın. ilk olarak bizimkiler dizisinde parlamıştı. sonra organize işler filminden de hatırlıyorum.
hiçbir forumda ve de sözlükte hakkında olumsuz bir yorum bulamayacağınız oyuncu. bu da tesadüf değildir herhalde, çünkü türkiye'nin kendi jenerasyonu içinde en yetenekli ve kişilikli kadınıdır. ve tabi en güzelidir de. b güzellik öyle tuba büyüküstün gibi taş bebek güzelliği değildir, böyle kanlı canlı, etten kemikten bir insanın güzelliğidir.
zeki demirkubuz'un yazgı ve üçüncü sayfa filmlerinde oynamış oyuncu.
doğal güzelliyle, üst düzey oyunculuğuyla bağımsız sinemamızın nadide oyuncusu. ne de olsa tiyatro kökenli. çok da mütevazi birisi.
hatırladığım kadarıyla bizimkiler dizisinse şevketin gelini rolündeydi ve taş gibiydi....

kalın ama biçimli kaşları, yeşil gözleri, iri dudakları uzun boyu ve iddiali yürüyüşüyle daha çocuk yaşta bile beni baştan çıkarıyodu. gerçek anlamda bi yavruydu o zaman...bence hala da öyle...
aklıma köklü sayıları getiren oyuncu.
türkiyede harcanan kadın. çok basarılı bir oyuncu fakat doğru dürüst bir filmde göremedik kendisini ayrıca duru bir güzelliği var çok doğal bir kadın.
güzel kadındı fakat yaşlanmış. göz rengini yeni dizisinde siyah yapmış, neden anlamadım.
güzel kadındır. sadece yüzüyle değil fiziğiyle de göz doldurur.
bu kadının bakışları beyaz perdeden ruha işler.
yanık koza dizisinde hanzade çelebi rolünü mükemmel oynayan bayan oyuncu.
Harem Suare ile farkına varılan, itiraf' ta döktüren, bir zamanlar yayınlanan Aşk ve Gurur adlı dizinin izlenme nedeni zerafet timsali aktrist.
bilkentlidir. seksidir. yeteneklidir de. ama bir türlü olamamıştır bir şey. ne eksik anlayamadım. sanırım yönetmen yataklarına girmiyor.
(bkz: taş gibi taş)
bizimkiler'in çirkin özge'si, şimdinin afet oyuncusu.
sinema filmlerinde dizilere göre daha başarılı bulduğum oyuncu. daha çok şans tanınmalı ve güzelliğini ortaya çıkaran roller verilmelidir kendisine.
(bkz: ideal kadın)
(bkz: zuhal olcay)ile işini en iyi yapan bayan oyuncularımızdan. ayrıca yine aynı isimle birlikte bu ülkenin en güzel kadınları listemin 1 numarası.
başarılı oyuncudur, o tartışılamaz. bir de boynu öyle haltere asılan naim süleymanoğlu gibi damarlı bir yapıya sahip olmasa türkiye' nin en güzel 10 kadını arasına girebilir.
(bkz: aşığım ulan seviyorum)
kaşlarının arasındaki çizginin kapamatılması için çok uğraşlar verildiği filmlerden gözlemlenmiştir. çizgiye sanki bir dolgu maddesi koymuşlar...
omuzları gayet geniş olan hatun kişi.
http://www.basakkoklukaya.com/ diye henüz kurulma aşamasında olan bir internet sitesi vardır bu ablamızın.
"piyasa dizilerde oynadıktan sonra zeki demirkubuz benimle çalışmak ister mi bilmiyorum ama onun filmlerinde oynamak benim için çok büyük bir zevk ve onur" açıklaması sonrasında gönlümdeki tahtını iyice sağlamlaştırmış oyuncu.
şiir gibi gülen kızdır.
Onun olduğu yerde şiire de gerek yok ya...