bugün

Burçlara inanmam ama nefret ettiğim sayılı insan vardır. onlar da başaktır.
ben de başak burcuyum; hiç bir konuda titiz falan degilim.
titizlik değil onun adı bence. " takıntılı " demek daha doğru olur. Kabul edeceksiniz hepi(niz)miz takıntılı bir ruh hastası(sınız)yız.

Boşuna övmeyin şurada herkes bu burcun ne olduğunu biliyor.
Erkekleri yakışıklı, karizmatik, biraz efendi biraz piçimsi, kızları ise hanım hanımcık ve düzenlidir.

12 burcun arasında en iyisidir. diger 11 burca bakmayın hepsi de sadece bizi kıskandığı için sürekli gömerler. Acıyorum bunlara ıy.
Yükselenim başakmış geçen gün öğrendim. Takıntılı ve uyuz huylarımın nerden gelmiş olduğuna kanı getirdim.
Her şeyi kafasına takan ve fazlaca çilekeş insanlara sahip burctur.
başak ismi bile o kadar güzelken burcu nasıldır kim bilir.
Bir basak burcu olarak; hic takintilo degilim ustteki yazarin dedigi "cilekesligin" c si bende yok. Tam aksine gamsizimdir. Sikim tasagima denk. Temizlik takintim yok. Titiz degil temizimdir. Yine ustteki yazarin dedigi gibi "zeki" falan degilim. Sadece mumkun oldugunca kafasini kullanmaya calisan biriyim. Komplike bir yanim yok, cok basit ve siradanim.

Tum bu basak burcu kaliplarini tek basima kirarak burclarin sacmalik olduguna dair ufak da olsa bir izlenim uyandirmisumdir umarim.
(bkz: aslan burcu dışındaki burçların tırt olması)
topların burcudur.
Az önce teyzem çukurdaki yamaçla vartolunun çamurda dövüşme sahnesini izlerken “ben olsam burda üstümüz kirlenir gel şurda kuru temiz bir yerde dövüşelim derim” dedi. Kendisi başak burcu.
uykularında bile titizlerdir. sakinleşmek için temizlik yapmaları görülmemiş değildir. disiplinli ve çalışkan olurlar. delilik kıyısında gezercesine takıntılıdırlar.

geneli temastan hoşlanmaz, cinselliği dolu dolu yaşayamazlar. duygusuz sayılabilirler ama tam olarak öküz değillerdir. böyle arada bir falan hödük olup eser gürler ama normalde sakindirler.

kendilerinin koydukları kurala uymaları hayranlık vericidir. ben 2 günde sıkılırım mesela.

sert mizaçları hafiften sevimsizdir ama onları öyle kabul ederseniz gayet iyi, destekleyici birer arkadaş olabilirler.

başak burcu diyince aklıma gözlüklü, 45 yaş üstü, etek takımı jilet gibi ütülü, konuşurken gözlerini ayıran ve " öyle mi çocuum?" diyen menopozlu kadın öğretmenler geliyor.
hem başak hem de burcu olmasıyla bir erkeğe en yakışmayan burçtur efenim. maalesef ben de bu kervana dahilim.
sakin, aklı selim insanlardır fakat hayatın bir gram huzuru çok gördüğü bireyleri bünyesinde barındırır. Oğlak ve yengeçle dost/aşk ilişkileri mükemmeldir. ikizler, akrep ve teraziyle hiç anlaşamazken balıkla nötr bir ilişki içindedir.
Yandık ki ne yandık burcu.
ismi "burcu" olan kızın lakabıdır.

Örnek olarak; akrep nalan, kara murat, başak burcu.

Edit; kova volkan.
mensubu olmaktan gurur duyduğum burçtur.

şahsım adına konuşuyorum; asla ama asla satıcı değilimdir.
en top erkeklerin çıktığı sınıf.
Geçmişe takılı kalanların burcudur. Hatta her şeye takan. Kaç tane başak burcuna sahip insan tanıdıysam hepsi böyle. Bi salın ya , kendinizin ve çevrenizin iyiliği için.
Eski sevgilimin burcuydu
Anlaşılacak gibi değiller.
Güzel burçtur.
Yükselenimdir.
ilişkilerinde bir garip insanlardır. Kimisi çok sever ve bağlanır, kimisi de uyuz olur, bunun bir ortası yoktur. velhasılı kelam; iyidirler ama bunlara ya oğlak sabrı gerek, ya da bir boğa tepmesi iyi gelebilir bu şahsiyetlere.
çok inanmamakla birlikte literatürde bahsedilen özelliklerini taşıyor gibiyim. memnunum genel olarak.
zeka seviyesi olarak diger burçlara oranla çok geride kalan burçtur, bir tane akıllı taşak pardon başak burcu görmedim.