bugün

ülkemiz için 50-60 yıl erken olan bi filmdir.
dünyada bu tarz film türü veya film çeşitleri ile doludur.
zira onları izleyenler sırf yabancılar yaptı diye alkışlarken, bizdeki örneği yerden yere vururlar.
bize vereceksin bok gibi recep ivedik'i tamam.
herhangi bir mantik, bag, ilinti bulma kaygisi olmadan izlendiginde eglenceli, siradisi, ezber bozan ogeleriyle one cikan sinan cetin yapimi. belki de mali' nin tek eli yuzu duzgun filmi. beni aglatma ile de akillarda yer etmistir.

http://www.youtube.com/watch?v=R-IwSjKe-hE
mehmet ali erbil oynadıgından başta önyargıyla yaklaştıgım, herkes gibi kanal d den izledigim filmdir.. yazın sabaha kadar uyuyamamış olan defna tv yi kurcalarken filmi görür, merak eder izler. sonuc: ailecek seviyoruk
tv başında sabahladıgım gecelerden birinde kanal d'de karşıma çıkan ve sonuna kadar izleyerek beni kendine baglayan film.*
soundtrack i için, mustafa o zaman daha güzel beste yapıyor imiş. romantik miş kuzum.

http://www.youtube.com/watch?v=R-IwSjKe-hE

edit: klipteki mustafanın o hal hareketlerini tasvip etmediğimi bildirmek isterim.*
bir de

(bkz: wall e)
aranıp aranıp bulunamayan sonra aramaktan vazgeçilen, arada tekrar akla gelip tekrar aranan ve gene bulunamayıp "skerim yaa" demeye sebep olan film.
yapmayayım diye çok direndim ama olmadı.

cnbc-e nin sahibidir. e2 ninde.* *
şu anda kanal d de yayınlanan bugüne kadar izlediğim en absürd filmdir.. *
Birseylerin elestirildigi ancak neyin elestirildigini bir türlü anlayamadıgım film. Aslinda komiktir epey güldürüyor, aynı zamanda Mehmet Ali Erbil'in filmin sonuna kadar karısını aldatmaması kayda deger bir olay. Rahmetli babasıyla aynı filmde oynaması da anlamli bir unsur olmuş.
mute tuşuna basmamı sağlanayan film. fakat bir süre sonra yetmedi kanalı değiştirdim.
(bkz: e bay)
dün gece kanal d'de izlediğim başroldaki kadına hasta olduğum filmdir. kendisi hakkındada pek bi bilgi bulunmuyor internette, yaşıyor mu acaba.
yıllar yıllar önce küçüklüğümde izlediğim, konusu olmayan ya da benim anlamadığım bir konusu olan absürd bir filmdi. aklımda ilginç bir şekilde kalmıştı bu film. hayatımda izlediğim en garip filmlerden biriydi diyebilirim.
bir insanın rüyası gibi alakasız sahnelerden oluşan, birçok göndermenin bulunduğu bir film olduğunu tahmin ediyorum. gayet felsefik yani!

bir keresinde ablamla da izlemiştim bu filmi ve o amerikalı kılıklı, dil manyağı herifin seks göndermeli hareketleri ve birkaç başka şey dolayısiyle gülme krizine girmiştik. bu da böyle bir anımdır.

ayrıca mehmet ali erbil karısını kurtarırken çalan müzikten de çok etkilenmiştim.

not : ayrıca bu filmi http://www.torrenturkey.com/ sitesinde dvdrip olarak bulabilirsiniz.
not 2 : http://www.youtube.com/wa...25&feature=plpp_video
sürekli yayınlandığı kanalda* tekrar yayında olan iyi film.
filmin sonunda ahmet kaya'nın olduğu bölüm kesilerek verilir.

(bkz: vay ibne vay)*

aklı sıra sistem eleştirisi yapıp "ta kendisi" olan boktan film.
türkiye de sürrealizmin anlamını bilmeyen yönetmenler olduğuna kanıttır.
sinan çetinin çöplük gibi olmuş bilinç altının ürünüdür. ama bir şey itiraf edeyim insanı kendine bağlıyor bu film. yer yer güzel lan dediğim yerler bile oldu o derece yani, hem ne eksiği vardı sanki david lynch filmlerinden. işte bizim sinan yapınca olmuyo demi. bakıp bakıp derin anlamlar cıkarın işte sayın sürrealist sinema severler sevgili david hayranları.

(bkz: anlayan el sallasın bana merhaba der gibi)
bir şey anladım,belki lostla bir bağlantısı bile olabilir.
imdb listesinde yerlerde sürünen sinan çetin filmi,ama en kötü 100 filme giremedi düna sıralamasında.
1995 yapımı bir sinan çetin filmidir. başrolünde mehmet ali erbil oynar ama ben bu filmi defalarca izlememe rağmen bir sonuca varamadım adam karısını ve çocuklarını arıyordu bu arada başından geçen olayları anlatır. adamın yani mali'nin oynadığı karakterin adı ismet berkan'dı galiba birde filmde ilginç bir adam vardı onun adı da don cansın gibi bir şeydi galiba.
soundtruck müziği hariç, beş para etmez sinan çetin filmi.
konu köpük,işleyiş kötü,oyunculuk yok.
lakin bünyemde hatıraları anımsatan yollarda cekilmesiyle ve sanırım türkiyenin tek yol filmi olmasıyla gene de benden gecer not alıyor.
ayrıca santıreki 90ların en iyi hitlerindendir.
(bkz: beni ağlatma)
film yoğun simgeselcilik içerir ve dönemi itibariyle cesur bir harekettir.

--spoiler--
otobüsteki adamların hep bir ağızdan aynı şarkıyı söylemeleri ve bunu başkalarına da dayatmaları anlayana bir çok şey anlatır.
--spoiler--
Sinan cetinin o donem pek anlasilamamistir aslinda simdi tekrar gosterime sunabilirim dedigi filmi.