bugün

Christian bale'in çok hoş göründüğü, 2005 yapımı nolan imzalı serinin ilk filmi görsel
Batman'den nefret ederdim ve çok ön yargılıydım fakat çok güzel filmdi. Seriyi belki beğenir severim diye düşünüp izlemedim, eh işte birazda olsa belki ama en büyük izleme sebebim bu kadar övülen bir seriyi ve bu kadar imdbsi yüksek olan bir seriyi izlemek gerekir, insanlara izlemedim dememek lazım diye izlemeyi düşündüm şuan Serinin 2. filmini gerçekten beğendiğim için izlemek istiyorum, imdb de hem 4. hemde Heath Ledger'in Jokerini görmüş olucam. akşam olmasını bekliyorum, gündüz izlenmiyor böyle filmler. Adam yarasa bir kere. Ve Christian Bale'den de nefret ederim, tipsiz bulurdum ama adam gerçekten yakışıklı ve karizmaymış.
"Suçlular, toplumun hoşgörüsü sayesinde ayakta dururlar."

görsel
En iyi batman filmi.
Serinin diğer filmleri dana gibi olunca gölgede kalmış olan film.diğer iki filmden kesinlikle kötü değil.atmosfer ve hans zimmer gayet iyi.adam uyuşturucu bağımlılığı gibi bi şey.
Kendinden sonra çekilen filmlerin gölgesinde kaldığı doğrudur ama açık konuşmak gerekirse gerçekçi bir zemin yaratmak adına gölgeler birliğinden ninjitsu eğitimi almayı biraz fantastik bulmuştum.
devam filmlerinin temelini oluşturan bize batman'ı batman yapan şeyleri batman'a layık bir şekilde tam bir ciddiyet için anlatan harika bir üçlemenin ilk ayağıdır. evet bu filmde batman'ı görmeye doyamıyorsunuz evet bu filmde batman'ın dövüş sahnelerinin o kadar saklı olmamasını istiyorsunuz ama film zaten bunlar olmasa da istediği şeyi çok güzel anlatıyor. özellikle hans zimmer'in müzikleriyle batman'ın karanlık havası çok güzel yansıtılmış. eline sağlık nolan, batman begins ve sonrasındaki iki film için.
cristian bale nin muhteşem batman performanslı filmidir ben affleck te iyi ama cristian bale bambaşka.