bugün

Ozan kelimesinin tam anlamıyla karşılığı olan Türk sanatçı.
barış dünyada türk okulları geziyordu ya işte o reklamını yaptığı türk okullarının hangi cemaatin olduğunu şimdi şimdi anlıyoruz.

görsel
Adamin her sarkisi iyi olur mu baris manço'nun öyleydi.

Hele bir dönence vardir zamaninin çok çok önünde yapilmis.
Allah rahmet eylesin bugün ölüm yıl dönümü. Evet.
Büyük insan büyük sanatçi.
çocuklara olan sevgisiyle gönlümüzü fethetti. şöyle bi bakıyorum da şimdiki yüzyılın sanatçılarına... değerini bilemediysek büyük ayıbımız. yeri nurla dolsun.
Özledik be abi koskoca 20 sene olmuş. Mekânın cennet olsun.
görsel
iyi ki geçtin dünyamızdan.
görsel
Babamın bir ünlünün arkasından ağladığını gördüğüm tek sanatçıydı.

Ülkenin başına gelmiş en büyük güzelliklerden birisidir. Ne kadar güzel bir insan olduğunu vefatının üstünden 20 yıl geçmiş olmasına rağmen hala nasıl saygı duyularak anıldığından anlayabiliriz.

4 yaşındaki yeğenimin bağıra bağıra barış manço şarkıları söylemesi de yediden yetmiş yediye herkesin hala sevgilisi olduğunu göstermektedir.
Barış söyler kendi ibret alır mı?

Yaz dostum.

Mükemmel adamdır.
Vefatının 20.yılı..

görsel
"kozan yaylasından geldim barış'tır adım.."

Mekanın cennet, ruhun şad olsun türk müziğinin efsane ismi, karakterli, güzel insan..
ne kadar güzel bir adamdı. iyi ki bizim barış abimiz oldu. iyi ki tanıdık..
Öldüğünde herkes çok ağlamıştı. Kimin evine gidilse ağlayış vardı. Sanki herkesin akrabası gibi.

Allah rahmet eylesin.
Gözlerimde yaş kalbimde sızı unutmadım seni.Aramızdan ayrılalı 20 yıl oldu 7den 70ye kimse unutmadı.Saygı,sevgi ve özlemle anıyorum.
allah rahmet eylesin.
görsel

Mekanın cennet olsun büyük üstad. Seni çok özledik biz. Seni çok seviyoruz.
görsel
göklerden daha mavi, denizlerden daha derin, topraktan güzel kokan ne ola?
ahu gibi gözleri baktıkça yürek yakan yar ola.
nur içinde yat usta.
https://youtu.be/XOZfKLq9ygU
şarkılarıyla bizleri farklı dünya'lara götüren, iyi hayaller kurduran güzel insan.

ölmedi bence. çünkü sevgi asla ölmez. ve milyonlarca sevenin var barış abi. hala dinliyoruz seni. aramızdasın sen. hiç gitmedin.
20 yıl...
20 koca yıl geçmiş vefatının ardından.

bakıyorum da onu tanımamış gençler bile hasretle bahsediyor barış abiden.

ne mutlu bizlere ki barış manço gibi bir ozan ile büyüdük.
doya doya seyrettik, dinledik onu.

çok şanslıyız...

ama bir o kadar da şanssızız.
onu tanıyıp, onu izleyip, onu dinleyip onsuz kalmak tarifi olmayan bir acı.

bir barış manço, bir zeki müren gibi sanatçılar bir daha geldi mi bu ülkeye?
gelmedi...gelmeyecek de...

onun ne güzel bir insan olduğunu, nasıl bir sanatçı olduğunu yaşayarak her gün idrak ediyoruz.

bizim iller sessiz,
bizim iller sensiz...

tinin uçmağ olsun gök yeleli bozkurt...
görsel
Abijim az önce öğrendiğime göre 16 17 tane dili derdini anlatacak kadar biliyormuş. Barış ismini alan ilk kişiymiş törkeyde
Büyük sanatçı, güzel insan, yerin mekanın cennet olsun. Ortaokul son sınıftaydım. Günlerce üzüntümü giderememiştim. 20 koca yıl olmuş. Daha dün gibi hatırlıyorum. Bıyıklarına hasta olurdum. Televziyonda ekrana kilitlenir pür dikkat onu seyrederdik. Çok erken ayrıldın aramızdan be büyük üstad. Yerin doldurulamayacak.

Seni unutmayacağız...
Türkiyedeki Gelmiş geçmiş en büyük sanatçıydı.
Hatta dünya çapındaki emsallerinden bile büyüktü.
Çünkü hiçbiri onun kadar entelektüel, onun kadar toplumcu, onun kadar insan sevgisi dolu, halk sevgisi dolu değildi. O Barış Mançoydu. O Barış abiydi. O Türkiye'nin, hatta dünyanın en iyisiydi.

iyi ki varsın Barış Abi.
20 yıl önce bugün kaybettiğimiz büyük sanatçı. mekanı cennet olur inşallah. en güzel şarkıları mançoloji'de toplu şekilde var. linki şu:

https://www.youtube.com/watch?v=8N15oppWmpc
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar