bugün

ölümü ile eksikliklerin en büyüklerinden birini yaşadığım ve hala yasamaya devam ettiğim mükemmel sanatçı, insan...
hala televizyonda gördükçe gözlerimi dolu dolu eden sanat adamı.
ölümünün ardından 7 yıl geçmesine rağmen hayranları tarafından hala unutulmayan türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi sanatçılarından biri olan 7'den 70'e herkes tarfından sevilen,dillere destan olan güzel şarkıların söz yazarı,dünyaya sesini duyurmuş mükemmel bir insandı.
7 den 77 e hala trt de gösteriliyor özlemini çekenlere duyurulur.
trt1 saat:15.00
hala bilinen bir kaç şarkısının dışına çıkılmayarak hakkının verilmediğini düşündüğüm nadide sanatçılardan.
dişlerim sayesinde sapasağlam.çünkü 7den 77ye isimli o programda -ki çok fena takip ederdim o yaşımda- diş fırçalamayı bana o öğretmişti ve ıspanağı sevdirmek için de türlü şirinlikler yapardı.dünyayı gezip tanıtma da ilşk onun önderliğinde ortaya atıldı türkiyede.ekvatorun bir tarafında suyun altı delik olan bir kapta sağa doğru girdap yaparak,ekvatorun diğer yanında ise sola doğru girdap yaparak aktığını bize gözlerimizle görme fırsatı verdi programında.ayrıca istanbul anadolu yakasında mihrabatın yanında yatıyor şu an.sadece 1 kere ziyaretine gidebildim bir daha nasip olur inşallah.hatta hep birlikte gidelim.barış mançoyu ziyaret edelim kampanyası.
Onun programıyla buyuduk bız. Her onu gordugumde kucuklugumu hatırlarım. Neden bu kadar erken gittin ki? Sana ihtiyacımız vardı..Nur içinde yat.

http://www.youtube.com/watch?v=MKwaITAi3RM
ajdar bılmem neyıne 10 kusur sayfa eden entry gıren, genclıgın sana 2 sayfacık entry gırmesıne emınım sen de benım kadar uzuluyorsundur, büyük insan.
bugün bayram, erken kalkın çocuklar şarkısı eşliğinde bayram sabahlarını daha bir huzurlu ve neşeli kılan insan.

Allah rahmet eylesin.
o bizi çok sevmişti...
http://www.youtube.com/watch?v=PuZZ4W9ofy8
türkiye'ye atatürk'ten sonra gelmiş en temiz adamdır..
ülkemizi tanıtmak için ihtiyacımız olan yegane insandı..
ölümünün arkasındaki sır perdesi kimseyi ilgilendirmezken, 1999 senesinde milleti ortaya bölen, halbuki bunları hak etmemiş, yaptıklarıyla da, yapacaklarına teminat olmuş, yaptığı müziklerin de bir daha eşi benzeri gelmeyecek, her türlü müzik yapabilen, kültürlü yaklaşık 9 dili konuşabilen, yeni nesil evliya çelebi olarak da nitelendirilmiş, ölümü kalbin bir yerlerine perçinlenen, özellikle aşk şarkılarına yazdığı liriklere sezen aksu'nun bile yaklaşamadığı, nur içinde yatmasını dilediğimiz, gerçek sanatçı kişilik.
Ahmet kaya dan nefret ederek ulke kurtarmak baslığını okurken aklıma gelen ve bu ülkede ahmet kayadan önce sevilmesi hatırlanması gereken yegane sanatçılardan biridir. O ki hiç bir millete şerefsiz dememiştir o ki ırkı rengi ne olursa olsun herkesi sevmiştir onu sevmekte humanistliktir sevmemekte çünkü herkesin seçme hakkına saygı gözteren 7 den 70 e nesiller yaratmıştır.

Barış manço oyle bir gerçek vatansever ve sanatçıdır ki her fırsatta ülkesini göklere çıkartmış japonlara türk bayrağı sallatmıştır. Gittiği hiç bir ülkede fırsat bu fırsattır diyip vatanına toprağına küfür etmemiş kimseyi ayırmamış ve hiç bir bölücüyü yüceltmemiştir. Kazandığı paranın bir kuruşunu bile kendi ordusuna karşı silah alınması için kullanmamıştır.

evlatlarının adı bile doğukan ve batıkandır. insan evlatlarını ayıramaz birini öbüründen daha çok sevemez o ki bu vatanın doğusunuda batısınıda aynı sevgiyle ayn coşkuyla sevmiştir. Adam gibi adamdır.

(bkz: Bölücüler değil gerçek sanatçılar hatırlansın)

(bkz: gerçek sanat)

(bkz: gerçek sanatçı)
yaşarken değil ama öldükten sonra değeri en çok bilinen sanatçımız diyebiliriz heralde..
ufak, küçük değişik, kimsenin önemsemeyeceği cisimlerle, canlılarla mükemmel duygusal veya çok komik şarkılar çıkartabilen üstattır.
bal böceği ve kol düğmeleri bu özelliğinin en belirgin örneğidir.
albümleri;

01 Dağlar Dağlar - 1969
02 Ben Bilirim - 1972
03 2023 - 1975
04 Baris Mancho - 1976
05 Sarı Çizmeli Mehmet Ağa - 1977
06 Sözüm Meclisten Dışarı - 1980
07 Estağfurullah Ne Haddimize - 1983
08 24 Ayar - 1985
09 Değmesin Yağlı Boya - 1986
10 Sahibinden ihtiyaçtan - 1988
11 Darısı Başınıza - 1990
12 Mega Manço - 1993
13 Müsaadenizle Çocuklar - 1995
14 Live In Japan - 1996
15 Mançoloji - 1999

şeklinde olan değerli, rahmetli sanatçı.
bugün 8. ölüm yıldönümü olan, 7'den 70'e damgasını vurmuş, barış abimiz, adam olmuş çocuk.

(bkz: sevgiyle anıyoruz)
cem karaca ile yaptigi duetiyle gozlerimi yasartan merhum sanatci.
Ölümünün 8. yılında sevgiyle anılan yürek. *
ölümünün 8. yılında saygu ve sevgiyle andığımız değerli sanatçımız.
8. ölüm yıldonumunde uludağsözlük yazarlarından 5 kişinin hatırlayabildiği 'asık suratlı cıvıkların içinde güleryüzlü ciddi bir adam' dır kendisi. bir fenomendir. kalplerde hep yasayacak olandır.
çok farklıyıdı,
şarkılarını ufakken bile sevmezdim, ama öldüğünde hayatımda ilk defa birinin arkasından ağlamıştım, adam gibi adamdı işte.

benim gibi bir dünya insan ağladı, benim gibi bir dünya insan şarkılarını dinlemiyordu ama ağladı, kaç kişiye bu nasip olur ?
(bkz: adam olacak çocuk/@thefirstfbli)
yıllar önce bugün aramızdan ayrılan müzik adamı,allah rahmet eylesin...