bugün

Oruç bozma ihtimali çok yüksektir.
Karınızı da banyoda yıkayabilirsiniz...
her şeyden kaçma yöntemi.
her şeyden kaçma yöntemi.
görsel
Hem fiziki, hemde mental anlamda insanı rahatlatan bir eylemdir. insanı tazeler, rahatlatır dünyasını aydınlatır. Fikri kötü insanlar denemesin su bile temizlenmez bu tarz insanları.
Gereğinden fazlası cilt ve saç üzerinde korkunç etkilere sebep olan eylem. 1 * Cildin tahriş olması. Gereğinden fazla duş almanın en çok bilinen yan etkisi cildi kurutması, yıpratması ve tahriş etmesi. Uzmanların araştırmalarına göre kuru ve çatlamış cilt nedeniyle cildin doğal nem bariyeri bozulur. Böylece ciltte zararlı bakteri oluşumu ve alerjik reaksiyonlar başlar. Bunlara ek olarak duş alırken kullandığımız şampuanlar, saç kremleri, duş jelleri, yağlar ve sabunlardaki diğer zararlı katkı maddeleri ve kimyasal maddeler de alerjik reaksiyonlara sebep olur. 2:) Egzamaya yol açması. Fazla duş aldığı için cilt gerekli nemi depolamakta sorun yaşar. Bu yüzden de kuruluk, tahriş, gerilme, kepeklenme, pul pul soyulma ve kaşıntı başta olmak üzere pek çok yan etki yaşanmaya başlar. Bu tarz yan etkilerin de giderek ağırlaşıp egzama ve sedef gibi cilt hastalıklarına yol açabileceğini söylemek mümkün. Neredeyse kaynayacak sıcaklıkta bir su ile duş almak ve duşta uzun süre kalmak, çok çektiren bir deri hastalığı olan egzamanın ortaya çıkmasını da kolaylaştırıyor. Ayrıca saçı her gün yıkamaya başlayınca saç derisi tahriş olur ve kıl köklerinin kurumasıyla kaşıntı daha da artabilir. Saç derisinde oluşan egzamaya ek olarak kızarıklık, kaşıntı, döküntü ve saçta yağlanmayada sebep olur. 3:) Saç sağlığının bozulması Duş alırken kullandığımız şampuanlar, saç kremleri, saç bakım yağları ve ürünlerde farklı çeşitlerde kimyasallar ve toksik maddeler vardır . Bu nedenle bu tarz ürünlerde yanlış seçimler yapmak ve gereğinden fazla kullanmak sağlık için son derece zararlı. Her gün bu kimyasalların saça işlendiğini düşündüğümüzde saçımızın doğal yapısını bozacağını tahmin etmek pek de zor değil! Şampuan ve saç kremi gibi bu ürünlerde bol miktarda paraben, zeno östrojen ve bazı petrol bazlı maddeler olduğu için fazla kullanıldığında cilt kanserine de sebep olabilir. Aldığımız her duşta saçın kendi yağı içerisinde nemlenme özelliği azalır ve böylece saçlar kırılgan, hassas ve ince telli olur. Merak etmeyin bu uyarılara dikkat edip banyo yapma sıklığınızda değişikliğe giderseniz ahırdaki inekler gibi kokmazsınız şüpheniz olmasın.
herkes banyo yapmış bugün ben de yapayım bari.
Şimdi yaptım geldim soruları alayım.
her gün yaparım mümkünse .. özellikle yoğun bisiklet antrenmanından sonra ılık duş gibisi yok. duş bitince soğul suyla bacaklara 1dk kadar şok verince güzel rahatlıyor insan.

her gün yaparım yazınca kafalar başka çalışmasın.. o ayrı mevzu
vücut ağrılarına kas tutulmalarına çok iyi gelir.
bayılırım.
sinüzite baş ağrısına da iyi gelir.
birazdan gündeme gelecek gelişme.

şu an üzerimde hiçbir şey yok.
Sıcaklardan dolayı günde iki defa yapılan eylemdir. Elimden gelse gün boyu sürekli duş alacağım hava öyle sıcak ve bunaltıcı.
birazdan husule gelecek eylem.

şu an üzerimde hiçbir şey yok.
banyo trenlerinde müthiş keyifli yapılan eylem...
banyo treninde yapmak büyük bir zevktir...
Fakir işidir zenginler duş alır.
soyunduktan sonra yapılması tavsiye olunan eylem. mesela şu an üzerimde hiçbir şey yok.
(bkz: yunmak)

Döne döne teneşirin üstünde yunmayınca tenim yardan ayrılmaz.
çimmek . ( adana dili ve edebiyatı )
Soyunduktan sonra yapılması tavsiye olunan aktivite.

Mesela şu üzerimde hiçbir şey yok.
Ne zaman yaptıktan sonra insana yeni doğmuş hissi veren eylem. Hatta banyodan çıktıktan sonra disarinin kokusu bile bi değişiyor.

Ayrıca ne zaman uykulu banyoya girsem ilginç bir şekilde uykum kaçmış ve dinç bir şekilde çıkıyorum.
Rahatlatıyor yav adamı. 2 haftadır yapmıyordum iyi geldi. Evet
Alevîler yapmıyormus Alevi arkadaşım vardı o öyle diyordu.