bugün

özellikle 2 sıra var ve iki sırada da eşit sayıda insan olduğunda, seçilen sırada çıkan kişidir. diğer sırada insanlar gelir gider, trilyonlar akar ama sizin sıranızdaki insan tetrisine devam etmektedir.
Derhal arkadan yaklaşıp belinden sarılın ve ensesinden öperek oradan usulca uzaklaştırın. Hadi bebeğim bugünlük bu kadar bankamatiği kurcaladığın yeter, bırak artık.
bankamatikte oyun oynadığını düşündüğüm kişidir. 20 dakika bankamatikte başka ne yapılabilir ki.
bir durum. bir bu kişiyi uyarınca, ters ters bakmıyor mu ayar oluyorum. bu bir nezaket ölçüsüdür aslında. eğer işiniz uzuyorsa tıkanıyorsa, bir arkanızdaki kişiye yer vermek basit bir medeniyet kuralıdır. hadi yaşlı biri için amenna, yardımcı olmak gerekir. ama diğer türlü bekletmemek gerek.
arkadan kafasına tava ile vurmak istediğim kişidir. fakat yanımda tava olmadığı için bir türlü gerçekleştiremiyorum.
2020 senesinde fon alıp satanı gördü gözlerim. dolayısıyla zaman zaman ruh hastasıdır denebilir.
Araç sürerken aynaları umursamazsanız olur mu? Sıra oluştuğunun farkına varmak zorundadır. Haberi varsa daha da kötüdür çünkü görgü kurallarından da mahrum kalmıştır. Senin şahsi bilgisayarın değil o ,Alooo ! 'diyesim var.
Bankamatik onu bekletiyor olabilir. Bazen 20 lira çekeceğin bankamatik kendi içinde öyle sesler çıkartıyor, öyle uzun bekletiyor ki, sanki para yaratıyor pezevenk.

Ben bu tip durumlarda arkamdaki kişiye "bilerek beklemiyorum, bankamatik bekletiyor." mesajı vermek için tık tık tık bankamatiğe vurup ritm tutuyorum.
yaşlı ve yardıma ihtiyacı olan kişidir. Cebinde hâlâ 3310 taşıyan insanların, QR kod ile 10 saniyede işini halletmesini beklemek... az sabır gençler, az sabır.
10.dakikadan sonra artık beklemekten baygınlık geçirmemek adına yaptığınız yardım teklifine yüzük elinden alınmaya çalışılmış gollum tepkisi verebilir.

görsel

bazı emmiler var "zahmet olmazsa" diyerek kabul ediyor teklifi. etmeyenlerin böyle ensesinden tutup kafasını ekrandan sokasın geliyor. hem ne yapacağını ve daha önemlisi nasıl yapacağını bilmiyorsun. arkanda ramazan pidesi kuyruğu gibi kuyruk oluşmuş. hemde sanki paranı çalacakmışız gibi tepki veriyorsun yardım edelimde biran evvel git sıra bize de gelsin diye söylenen şeye.
emeklidir, ziraat bankası atmsinde işlem yapıyordur. imkb yi heçklediklerini düşünürüm hep.
bir de kulağına dayadığı telefonla sevişir gibi bütünleşmişse,daha çok duracak kişidir.allah belasını versindir.
bankamatikle düzeyli bir arkadaşlık ilişkisi olan kişi olabilir. misal; ben kastamonuda üni okuyorum ve merkezde bankama ait tek atm var, sürekli onu kullanıyorum. ne zaman gitsem para veriyor hiç açıkta bırakmadı beni bu güne kadar kendisi. bende minnet borcumu ödeyebilmek için kendisine haydar ismini verdim ve gördükçe selam veriyorum kendisine. bazen oturup muhabbet bile ediyoruz. etraftan geçenler anlam veremiyor dostluğumuza ama olsun.
yaşlı olabilitesi fazladır. he bir de, iki saat çantasından kart şifresini arayan kadınlara da burdan selam ederim.
internet bankacılığından halledilebilecek envai çeşit uzun işlemi arka arkaya yapıp insanı kıl eder.