bugün

Din izlenen yol demek. Islamın gerçek yol olması veya olmaması hatalı bir önerme çünkü din gerçek ile değil inanç ile gidilen bir yol.

Ha kastedilen ıslam hristiyanlık gibi değişti değişmedi vs ise ona bir sözüm yok.
din öyle böyle bişey değil.hak dini felan yalan.dinler tanrı adı altında kendince toplumu yönetmek ve kendi fikri kapsamın da toplumsal kuralları sağlamak için.toplumsal kurallar olarak biraz güncellenmesi lazım aradan 1400 yıl geçmiş.
Konu sahibi yazar, bana islamiyet'i ispatla demis ama bazi dangalaklar Kuran-i kerimi kanıt gösteriyor. Bu sefer kur'anin gerçekliğini ispatlayin dese bu sefer neyi kanit göstereceksiniz merak ettim. Örnekle pekiştirelim.

A. Bana yalanci olmadığını ispatla.
B. Yalancı olmadığıma dair yemin ettim ya.

Edit: kuran veya islam yalandır demedim o konular beni aşar ben sadece verilen cevaplari kanıt olarak sunulan doneleri eleştirdim.
sen bana olmadıgını kanıtla, kanıtlayamazsın çünkü gerçek din.
mission competed.
başlığı açan arkadaşa özelden sebebini sorduğum ancak cevap alamadığım başlık.
sözlük formatını ilk s*ken kişi olmadığın, moderatorlerin de çanak tuttuğu bi s2ş eylemine sözlük yazarları olarak katılıp formata (bkz: gangbang) atarak soruya cevap verdiğimiz başlık...

her neyse yazar burada diğer inançları sanırsak egale etmiş ki geriye bir tek dini bırakmış ve çelişki de (sözlük formatı çelişkisi hariç) burada patlak vermiş. sebep ise gayet basit: sorguladığı islam dinine göre kişi kendi dinini seçmekte özgürdür. bu durumda ispat gereksizdir...
Uzun uzun yazmaya gerek yok. Kafatasının içinde beyin varsa anlarsın yoksa ne desek boş. O yüzden sen ver cevabı.
Kuranı okuduysan unut ve bir daha okuma.
islam gerçek dindir. hakkında ayet var.
Dinde kanıt olmaz. Adı üstünde inançtır. Allah gözle görülen, elle tutulan birşey olsa zaten sınav olmaz. O zaman herkes inanırdı. Dünya hayatına da, ahiret hayatına da anlam katan işte budur.

Ne islam, ne hristiyanlık, ne budistlik ne de başka dinler, hiçbiri bilimsel yöntemlerle kanıtlanamaz. inanırsın ya da inanmazsın sana kalmış. inanırsan ve yoksa birşey kaybetmezsin. inanmıyorsan ama varsa, artık sen düşün... hurmalar tırmalar malum...
Kendin araştır kendin bul. Hem ulaşırsan tahkiki iman seviyesine ulaşmış olursun ki imanda en üst seviye budur.
(bkz: tahkiki iman)
girerken çükünü keserler
çıkarken kafanı al sana kanıt.
yemin ederim ki gerçek din.

yetmez mi ? bak yemin ettim.
Why not?
Eğer ki söylediğinde samimi isen. yani tanrıya inanıyorsan, bütün tanrıların ki bunu kitaplı inançlarla sınırlıyorum, ateistlerin en büyük inkarlarının temel dayanağı bütün dinler aynı şeyleri söylüyor lafına verdiğim cevap aynı kişi tarafından yazıldığındandır. Mantıklı düşünmeni rica ederek soruyorum; üç aşağı beş yukarı bütün dinler tanrıdan, onun emirlerini yerine getirmekten, cennet ve cehennemden bahsediyor değil mi? Gayet açık hepsinin bozulmadan önceki temeli aynı bilgiden oluşmuştur. Ben şairim, şiir yazarım. ilk yazdığımla son yazdığımın arasında kelime olarak da mana olarak da fark var. 88 senesinde o zamana ait güncel kelimelerle ve insanların ulaşabildiği bilgi kapasitesine ve duygularımın topluma uygun tahliline dayalı kısır kelimelerden ibaretti. Bu gün ise yazdıklarım hem o dönemi, hem de bu dönemi kapsıyor fakat anlatımım bu günkü gelişen teknolojiyle de ilintili. Kimi zaman ise kullandığım bazı kelimeler yaşım gereği günümüzde anlaşılamaz hale geliyor gençler tarafından ve açıklama yapmak, çözümlemesiyle anlatmak durumunda kalıyorum şimdiki nesle. Dinlerin de indirildiği devrin zamanla ifadelerinin ve şartlarının değişmesi sebebiyle güncellenmesidir. insan kendini geliştiriyor fakat önce yazılmış bir kitap zamana uygun kendini geliştiremiyor, sebebi ise peygamberlerinden sonra güne uygun düşmeyen kısımların insanlar eliyle değiştirilmesi. Telefona format atmak gibi düşün veya güncellemeyle son sürüme yükseltmek gibi. Son güncelleme islamiyet olarak geldi. islamiyeti beğenmemek öncekilerden birini beğeniyor olmanı gerektirir. Yok hiç birini de beğenmiyorum diyorsan o zaman tanrıya inanıyorum deme. Ha dersen ki islamiyet mantıksız şeyler barındırıyor, o halde onları sor derim. islamiyet olarak bildiğin belki de yanlış bilgidir, düzeltelim. Kişilere veya devletlere, araplara bakarak islamiyet bu dersen yanılırsın. Sorarsan mutlaka cevabımız vardır. Takıldığın yerleri sor, aksi takdirde bir ilaç yok ki elimizde yutturalım, bir anda anla.
(bkz: ellerini birleştirince allah yazıyor)
(bkz: Kuran hiç tükenmeyen mucize) kitabında KUR'AN'IN bilimle uyumu ortaya konarak, islam dininin Allah'ın dini olduğu gösterilmeye çalışılır.

ayrıca Kur'an'daki 19 sistemi de Kur'an'ın Allah'ın kitabı olduğunu fiziksel delillerle %100 olarak ispat eder. Bu sistemi incelemek için (bkz: üzerinde 19 var) isimli kitaba bakabileceğiniz gibi, http://www.19sistemi.com sitesini de inceleyebilirsiniz ya da youtube'da dini içerikler üreten gürkan engin'in Kur'an'daki matematiksel sistemler adlı video serisini izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/p...g2z4GMKsqkfKjy8iSvwtLumlf

not: bkz şeklinde önerdiğim kitapların ücretsiz pdf'lerine ilgili başlıkların içinden ulaşabilirsiniz.
panpa işsizsen uğraş bul. bence kısa yoldan siktir et işine gücüne bak.
Kuşkusuz bize geri doneceksiniz.
kimsenin üzerine vazife olmayan iştir. kimsenin böyle bir zorunluluğu yoktur. kimse inanmak zorunda da değildir. aç bütün dini kitapları öğretileri oku. sadeve semavi dinler değil hepsini incele. hangisi sana mantıklı ve doğru geliyorsa ona inan. beynin var sonuçta doğruyu bulursun elbet. beynin yoksa kanıtlasak da anlamazsın.
Bu kadar çelişki varken o iş zor kardeşim savunan kişilerde eminim hayatında dinlememişlerdir.