bugün

balıkesir'in şehir merkezinin bir ilçesi olan ve insanların sırf denize kıyısı var ve ilçe olmasına rağmen gelişmiş diye sevdiği bandırma ilçesinden daha güzel olmasıdır.
ya balıkesir bandırma, koy götüne aldırma diye bir sokak deyimi var. çok ayıp yaaa.
kültürünü de daha çok beğeniyorum.
Bandırmanın tek esprisi denizi olması zaten başka bir bok dahi yok. Her yer yokuş ve her yer daracık cücük kadar. Kaldırım da yürünmez yolunda araba sürülmez. Trafik o kadar karışık ki bilmeyen biri düz gidiyorum sanarken ters yöne girer. Böyle ilçenin amına koyiyim ben edremit havran ilçeleri bin basar buraya bin binnnn.
insanların sırf bandırmanın denize kıyısı olduğu için genellikle tam tersini düşündüğü durum.
bunu insanlara söylediğimde "ama bandırmada deniz var" diye tepki veriyor. oysa bence bir şehri güzel ya da çirkin yapan tek şey denize kıyısının olup olmaması değil. ki bandırma da bok gibi bir ilçe.
çoğunluğun sırf bandırma'da deniz olduğu için tam tersini düşündüğü durum.
insanların çoğunlukla tam tersini düşündüğü durum. niye, "sırf" bandırma'da deniz var diye. oysa bir şehri güzel yapan tek şey denize kıyısının olup olmaması değil. karşılaştırırken diğer faktörlere de bakmak lazım. genel anlamda düşününce ben balıkesir'in, ilçesi olan bandırma'dan daha güzel olduğunu düşünüyorum. tabi biraz da zevk meselesine giriyor.
Çanakkale ikisinden de güzel.
bandırma'da tekelin arka tarafındaki yokuşun sol tarafındaki ufacık dikkanda yaz kış helva yapan "çavuş" artık yok.

eskiden gemlik ve ayvalık isimli vapurlarının yanaştığı eski iskelede, yolcu alırken, vapurdaki yolcuların denize attığı parlak bir liraları dalıp denizden çıkardıktan sonra, avurduna koyup yeni atılan bir liranın peşine hızla dalan bandırmalı ergenler de yok.

yolun çok dar olması nedeniyle neredeyse sollamanın olanaksız olduğu, kapalı virajlarla dolu eski erdek yolu da yok (artık geliş-gidişi ayrı çift yol var).
balıkesir'in il merkezinin "sırf" deniz var diye sevilen çirkin ilçesinden daha güzel olmasıdır.
bandırma'yı insanlar "sırf" denize kıyısı var diye seviyor. yani diğer özelliklerine bakmadan, sadece deniz var diye. tıpkı ankara'yı sırf denizi yok diye haksız yere kötülemeleri gibi. oysa bir şehri güzel yapan tek şey denize kıyısının olup olmaması değil.
Denizi olan ormanı olan her zaman kazanır.
BEZ BEBEK nana'nın bandırma'da persona non grata ilan edilmesiyle sonuçlanabilecek bitmek tükenmek bilmez kampanyası.
insanların genellikle sırf bandırma ilçesinin denize kıyısı var diye tam tersini düşündüğü durum. tıpkı ankara'yı sadece denizi yok diye haksız yere kötülemeleri gibi. oysa bir şehri güzel yapan tek şey denize kıyısının olup olmaması değil.
bandırma ilçesini zaten insanlar sırf denize kıyısı var diye sevdiği için normaldir.
susurluk olmasa birbirine kavuşamazlar.
"omo bondormodo donoz vor."

oysa bir şehri güzel yapan tek şey denize kıyısının olup olmaması değil ki.