bugün

recep tayyip erdoğan ın ulusa seslenişlerinde sıklıkla denk geldiğimiz giriş cümlesidir. enteresan ibaresini duyduğunda izleyici acaba bu kadar enteresan ne olabilir ki diye dinleyebiliyor.

fakat bakın çok enteresan diye anlatılan değil de bakılan obje cidden çok enteresan geliyor.
her fırsatta osmanlıca, arapça ya da farsça kelimeler kullanmaya meraklı herifin sıklıkla kullandığı fransızca kökenli kelime.
pazar karşılığı (bkz: batan geminin malları bunlar) olan rte tarafından deyimleştirilmiş kelime grubu.
20 yıldır batan geminin malları bunlar diye pazarlamacılık yapan pazarcıdan alışveriş yapan yurdum insanına, geldiği günden beri bu sözü kullanan tayyibe inandığı için kızılmaz. ürünü sattıran pazarcının söylemi değil ürünün ucuzluğudur. oyu alan tayyibin söylemi değil kömürün sıcaklığıdır.
tayyip erdoğan'ın nerede miting ve açılış konuşması yaparsa yapsın muhakkak dillendirdiği söz öbeği.

ana haberlerde erdoğan çıktığında ha şimdi ha sonra ne zaman o lafı söyleyecek derken strese giriyorum yeminlen.

diğer taktığı laflar ise:

(bkz: bakın altını çizerek söylüyorum)

(bkz: bu mes e le de)

(bkz: noktasında)

(bkz: sür at le)
(bkz: çok enteresan)

bu açıdan bakınca enteresanmış.
bakhın şeklinde gırtlaktan söyler. bunu söylerken yön değiştirir ve seçmene doğru eğilir.
bakmam mı ustam!
(bkz: YAHU SEN KiMSiN)
tayyip erdoğanın giriş cümlesi. bu şekilde giriş yapınca illa ki birine kapak olacak bi şey söyleyecektir.
rte nin enterasan olmayan birşey söylemeden önceki dikkat çekme sözü.

enterasan olmayan dediysem yanlış anlaşılmasın, bizim standartlarımız o kadar yükseldi ki artık her şeyi normal karşılar olduk.

yabancı biri şöyle biraz bizim gündemi falan araştırsa enterasanlıktan ölür yani.
Hımmm denip ciddi ciddi dinlenmesi gereken bir beyanat geliyor demektir.
canım ülkem.
(bkz: bakın bu da çok enteresan)

bir recep tayyip erdoğan sözü.