bugün

kurtalan ekspresin gitaristi. *

edit: saygı değer abimizi saygıyla anıyoruz, ruhu şad olsun.
ülkemizdeki kıymetli gitaristlerden birisidir.

Edit:*
facebookta gelen bir mesajda vefat ettiği yazıyor. inanamıyorum!!!

mesaj şöyledir:

Değerli müzisyen Bahadır Akkuzu vefat etmiştir.
Orpheus Pub - Antalya üyelerine

Kurtalan Ekspres'in değerli müzisyeni, abimiz, büyük üstad Bahadır Akkuzu'nun bu gece vefat ettiğini öğrenmiş bulunmaktayız.
kurtalan ekspres'in sakallı uzun saçlı elemanı. marış manço ile ayrılmaz bir ikililerdi. barış manço öldükten sonra da barış'ın şarkılarını seslendirmeye başlamıştı. vokal yönü de salamdı yani. kesin bir haber yok ama ölmüşse başımız sağolsun.
kurtalan ekspres'in 2003'te çıkardığı 3552 albümünün solistliğini yapmış ve vefatının gerçek olmamasını dilediğim müzisyen.

edit: maalesef gerçekmiş. allah rahmrt eylesin. ayrıca müzik camiasının başı sağolsun.
kısa bir şok geçirip,hadi ya tüh dememe sebebiyet veren barıç mançoy'la tanıdığım iyi insan,toprağı bol olsun.
umarım yanlış haberdir. kaybedilmemesi gereken bir müzisyenimiz.
maalesef sözlükte kendine ancak ölüm haberiyle yer bulabilmiştir. allah rahmet eylesin.
barış abinin kadroyu cennette kurmaya başladığını gösteren adam.
allah rahmet eylesin. öyle bir insan ki yanına gidip abi merhaba dediğinde merhaba canım diyerek doğrudan muhabbete dalabiliyordu.

abi siz kadroyu oraya taşıyorsunuz da biz burada ne bok yiyeceğiz ajdar'la ismail yk iLE...
mekanı jimi hendrixin yanı olsun.
barış abimizin yanına göç etmiştir. hepimizin başı sağolsun. çok severdik be abi.
vefatı ile şoka sebebiyet olmuştur. başımız sağolsun..
haber sitelerinin hiçbirinde böyle bi haber bulamayışımla işletiliyomuyuz duygusuna kapıldım, fakat diken dikenim.
uyanınca gelen edit: başımız sağolsun.
bütün sözlüklerde dolaşırken sol framelerde ismini gördüm lakin bir türlü açmadım. kesin ya şairdir ya gazetecidir yada ergenekon sanıklarından felandır dedim. ama nereden bilebilirdim ki kurtalan expresteki bahadır abinin soyadının akkuzu olduğunu. allah rahmet eylesin. her ölüm olduğu gibi bu da üzmüştür beni.
kendisi hakkındaki ilk entryim vefatı dolayısıyla olduğu için utandığım, çok üzüldüğüm, büyük gitarist. mekanı cennet ola...
barış manço gibi değeri şimdi anlaşılacak olan büyük üstad. mekanı cennet olsun.
http://www.ntvmsnbc.com/id/24989795/
daha 54 yaşında hayata gözlerini kapatan üstad.

mekanı cennet olsun ...
gece duyduğumda kesinlikle inanmak istemediğim bir haberdi. ama bakıyorum ki bu gerçekle başbaşayız. mekanı cennet olsun.
kurtalan ekspres'in gitaristi, rahmetli barış mançonun kadim dostlarından, küçükken bu adam nasıl çorba içiyor diye düşündüğüm saç-sakal abisi,

sakız hanımla mahur bey, kara toprak ver yarimi, al beni şarkılarının bestecisi yüce insan,

dün gece itibariyle barış mançonun yanına taşınmış tekrar grup çalışmalarına başlamışlar.

kurtalan ekspresten bir yolcu daha indi ..
allah rahmet eylesin.
sabah kalktığımda öğrendim ve güne kötü bir haberle başladım,türkçe rock için bir mihenk taşıydı başımız sağolsun..
duyunca inanamayarak tüm haber sitelerini araştırdığım ve ölüm haberinin malesef doğru olduğunu öğrendiğim kurtalan ekspres gitaristi, abimiz. bunca yıldır giden ekspresten inip diğerine binip gitmiştir.
bir kere canlı dinleyemedim kendisini. allah rahmet eylesin, mekanı bol notalı ve müzikli bir yer olur umarım...
ilk göz ağrılarımdan biri olması sebebiyle ölümü fazlasıyla üzmüş olan kişidir.

türkiye'de müzik yapılıp yapılamayacağı olayını çok iyi kavramış bir insandı. müzikle ilgilenen gençlere verdiği tavsiyeler de çok samimi ve realistti. bir kere bile yüz yüze konuşmasam da yazılarını okurken hep bir "abi" havası sezerdim.

çömezi, ustası, çırağı; genel olarak tüm rock camiası tarafından (hayattayken bile) sevilip sayılan biri olması büyük bir teselli. en azından ölümden sonra kıymete binen sanatçı hadisesi yaşamayacağız; buradan son bir defa keep rockin' diyoruz sevgili bahadır akkuzu'ya.
kurtalan ekspres'i lokomotifsiz bırakmış koca yürekli müzik insanı...
bugünkü ölümünün üzerine, barış manço için yazdığı al beni şarkısını an itibarıyla dinleyerek andığım sanatçı.