bugün

Bir sorudur. Benim babam belli değil, hiç görmedim onu. Piçim yani. Fakat sizlerin bir babası var.
Göbeği var kel.
(bkz: çam yarması) cidden öyle.
Vurduruyor.
Babam değilde arkadaşım gibi,gerçekten kafa adam.cömert ve sakin birisidir.bu yaşıma kadar babamdan fırça bile yemedim.böyle bir babam olduğu için şanslıyım.
belki biraz uzun bir yazı olacak ama isteyen okur.

Babam çok saf birisi, dışarıdan melek gibi gözükür ama esip gürler(evde). Babamla çok sohbetimiz yoktu hiçbir zaman, vardıyalı çalışıyordu zaten onunda etkisi var fakat üniversiteye geldiğimden beride bağımız iyice koptu. 4 5 günde bir belki konuşuyoruz. ama annemle öyle değil her gün en az 1 2 kere konuşuruz annemle, annemde daha samimiyiz. ama şunu söyleyebilirim ki, eğer annem olmasaydı babam bir hiçti. annem babamı kurtarmış resmen. babamında tabiki işi vardı fakat biraz ailevi meselelere giriyor bu konular. babam bankamatiğini kız kardeşlerine verecek kadar salak birisi. onlarda parasını yiyormuş babamın sürekli. annem sayesinde babamın eli para görmüş resmen.

babamda tam babalık vasfı yok, babam maaşının 4 te 3 getirir anneme verir bu kadar. bizimle ilgilendiği çok nadir oluyordu. babamdan baba sevgisi görmedik gibi bir şey hatta. küçükken çok bağırır çağırırdı bize, baya da dayak yemişliğim vardır ama büyüdükçe bağıramaz ve vuramaz oluyordu çünkü karşılık vermeye başlamıştım. babama dışarıdan baksanız 37 38 yaşında sanarsınız, halbuki 49 yaşında. rahat takılmış hep. bu yazıyı çok uzattım niye bilmiyorum, sanırım içimi dökmek istediğim konular var. uzun lafın kısası tam baba gibi değil ya babam. bilmiyorum. bilemiyorum.
Görüntüsü kadar karakteri de Zayıf ve cılız. tanımamış olmayı dilediğim biri, yabancıdan farksız. Hiç yürekten baba demediğim biri, kalbinde sevgi adına bir şey yok. Çok kötü biri, kızının hayallerinin katili..
cimrinin önde gideni,
bayrak sallayanı...
Cimri olmasi disinda normal rahat bir baba her baba gibi ayni.
ölü şekerim şu anda. öldüğünde mahallenin kadınları ve kızları çok üzülmüştü. yoksa?! laan!
ananas gibi,dışı sert dikenli içi yumuşak tatlı.
Yaramizi desmeyin horospu cocuklari 15 aydir falan gorusmuyoruk ve buyuk olasilikla bi daha gorusemiycem.
Tarif etsem buralara sığmazdı,
Kalıplı, irikıyım, gözüpek
Anlatsam kelimeler yetmezdi
Mercan gibi gözleri,
tütün kolonyası kokan elleriyle,
O ne babacan adamdı
Bayramda bile başımızı eğdirmez
Hiç bu kadar özlenmezdi..
Rahmetli birisi.
Yaşlandigini gordukce en cok uzuldugum birisi. Su hayatta gucsuz gormeye tahammul edemedigim birisi.
babamla çıkarız basketbol maçı yaparız,
voleybol oynarız,
birlikte koşarız,
ama gelin görün ki, evde elini hiçbir şeye sürmez tamirattan gram anlamaz bu yüzden annem delirir. bir şey bozuk mesela evde biz söylemeden hayatta elini sürmez.
böyle bir baba mevcut. saygılar..
bira sever.
canımın içi gibidir.
hem annemdir hem babamdır. bir şey istedim mi yapmayacağı şey yoktur. dün mesela ayva reçeli numunesi istedim. stokta olmamasına rağmen ufak bir kazanda yapıp paketlemiş.
dünyanın en tatlı insanıdır. o gülsün, ben de gülerimdir.
sigara içmesine çok kızdığım adamdır, adamdır.
görsel
Adaletli, asil, hak yemeyen (bu yuzden birseyin sahibi olamayan), esprili, asiri milliyetci, sevecen, insancil bir adam. Anneme karsi eksiklikleri de olsa cok iyi bir baba, ellerinden hasretle öperim keltosum...
Babam benim ilk aşkım, canım, koşulsuz Severim, hep yanımda olanım, çok seviyorum seni canım babişim. ALLAH OMRUMUZDEN ALMASIN SIZI bütün babalar iyi ki varlar..
adamın dibidir.
Dün sınavdan çıkmışım yorgun argın dönüyorum eve baktım tam karşı istikametten babam geliyor. Aramızda yirmi metre falan var. babamı gördüm diye gülümsemeye başladım yanına gidene kadar gülümsedim sanırsın kırk yıldır görmüyorum, aynı zamanda babamda gülümsüyor bana. Öyle işte. güleçtir benim babam.
Yaşlı, duygusal. Hoşuna gitmeyen bir şey olunca akşama aile meclisini toplayıp konuyu dinden başlayıp siyasetle beraber gündeme getirir.